UAAR = uninea asociatiilor apicole din Romania

Creat de pistol28, Octombrie 11, 2013, 07:15:37 AM

« precedentul - următorul »

cipriene

iti multumesc Dragos  ^:)^
eu printr-o forma asociativa inteleg urmatoarele: sa cumpar ieftin, sa vand scump si sa fiu informat in timp util despre tot ce conteaza in domeniul nostru de activitate.
la ce ma ajuta sa accesez "bani europeni" daca cumpar tot necesarul cu cel putin 100% mai scump si vand vai de mine?
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006

Prietene dacă ai fi avut o minimă pregatire economica nu ai mai fi postat ce ai scris mai sus .  Dar la urma urmei cine te opreste sa vinzi scump si să cumperi ieftin ??? Cate tone de miere ai vandut anul trecut ?

cipriene

nu stiu ce legatura are pregatirea economica, dar ma rog...
ca sa cumperi ieftin nu mai poti ca de cand au inceput sa acceseze toti "apicultorii" fonduri, s-a scumpit tot inventarul. de vandut vand, zic eu, bine si fara "forme asociative"
ce ma amuza este inversunarea glaotei
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006

Nu s-a scumpit nimic , chiar se ieftineste de la zi la zi .

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

bio

Citat din: cipriene din Februarie 09, 2014, 09:59:03 PM
....
la ce ma ajuta sa accesez "bani europeni" daca cumpar tot necesarul cu cel putin 100% mai scump si vand vai de mine?

Dragosh, i-ti explic eu cam ce a spus Cipriene ... cred ca nu ai inteles ce a spus colegul nostru .

De cind au aparut banii europeni cam toate materialele apicole s-au scumpit  mult .

Citat din: dragos2006 din Februarie 09, 2014, 10:38:54 PM
Nu s-a scumpit nimic , chiar se ieftineste de la zi la zi .
Materialele apicole s-au scumpit acum citiva ani cum au aparut primele masuri -- asta am simtit eu din plin ...... si  acum incep sa mai dea inapoi putin la pret, numai sunt daltile apicole la pret de 40 Ron.. =))




PACO

Cand ati mai avut voi preturile astea la achizitie miere ? Vedeti si voi cum a evoluat pretul de la revolutie pana acum si o sa vedeti ca este mult in crestere.
Cat despre inventarul apicol cine va opreste sa cumparati de unde este mai iefti si bun, dar daca toti vreti sa cumparati de la vestitul producator autohton care are cel putin preturi duble nu am ce sa va fac.