cuie sau holsuruburi

Creat de brianoo_bz, Octombrie 25, 2011, 10:18:28 AM

« precedentul - următorul »

dorindafi

shi eu tot cu horshurupuri
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Fane

Dar de ce i-ai imbrobodit asa toata apa cand ploua o sa ti se stranga acolo si o sa-ti putrezeasca mult mai repede marginea stupului.

Alutus

La ce imbrobodeala te referi?
Sa nu uiti Darie!

marius_vfp

salut, la coltarele alea se refera , era mai bine daca puneai tabla peste vopsea, nu vei putea sa vopsesti sub tabla si astfel va putrezi in timp , eu stiu ca acele cutii au treaba multa tranteala si buseala prin pastoral , dar parerea mea e sa le vopsesti mai intai apoi pui si coltare .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Dani V.

De acord cu colegu. Daca tot pui coltare ar fi bine sa vopsesti inainte. si asa portiunile alea o sa fie mai atacate pt ca retin apa. Stiu ca ai vrut sa faci un lucru mai solid dar se poate ca in timp sa se strice mai repede.

Fane

sa nu te superi pe noi pana la urma tu faci cum vrei dar e pacat sa muncesti de geaba si mai mult.

dorindafi

atunci cand postam pe forum indiferent de ceace este shi de opiniile colegilor de breasla nu ne putem supara/indigna indiferent ca ne place ori nu spusele lor  :hi:
acum sa revenim la subiect:
1-eu nu mai folosesc vopsea,folosesc ulei de in
2-tabla la coltzuri nu-i etansha pe lemn,asha ca uleiul se poate tot duce shi in cele mai negre locuri =))
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Dani V.


adi-m


1-eu nu mai folosesc vopsea,folosesc ulei de in
Ulei de in,     - in cate straturi
                     -nu se inegreste lemnul la expunerea la soare?  :uimit:

orbanstefan64

lemnul se inegreste numai cind ii pus la gramada si nu circula aerul intre  :nod:

Fane

de acord cu tine stefane , daca circula aerul printre el nu se inegreste

dorindafi

Citat din: fane din Februarie 05, 2012, 10:25:56 AM
de acord cu tine stefane , daca circula aerul printre el nu se inegreste
sa zicem ca  da
care-i problema , albinele il vor ocolii , vor crede ca acolo-s pompe funebre =))
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Nea Costica din Buzau

Aici nu facem tabere de lupta,aici isi spune fiecare parerea despre un fenomen, inclin catre Dorin si Fanica, [si am argumente] , chiar daca pe Fanica il consider un ,,dusman". :rotfl: =)) :rotfl: Sa fiti sanatosi! :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

dorindafi

dar acum pe bune
lemnul in timp ishi va scimba culoarea
nu vad care-i nacazul   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092