Despre SMF

Creat de admin, Iunie 29, 2010, 10:27:28 AM

« precedentul - următorul »

romikele


Kov iulian

#31
Eu l-am instalat , ce imi place la el e ca vede mai multe retele nu doar youtube, si nu mai e nevoie sa apasi nici un buton doar copiezi linkul in fereastra si apare fereastra de youtube fara nici o alta interventie .

Pe youtube BBcode  se intampla uneori cand copiam linkul sa incalec parantezele apoi trebuia sa ma intorc sa editez, pe Aeva nu mai apare aceastra problema nu se mai apasa butone nu mai apar paranteze .

Am intampinat totusi unele probleme cu instalarea ( ma frecat un pic ) am dat toate permisiunile la 777 atat din interfata forumului cat si din ftp .
E bine sa faceti un alt subdomeniu sa instalati un SMF si sa il testati acolo sa vedeti cum se instaleaza daca functioneaza bine .

( dupa instalare am dat inapoi permisiunile  :rotfl: :rotfl: :rotfl: sa nu credeti ca am uitat )

Acum sunt in teste sa vad cum functioneaza .




romikele

Am testat, merge fara probleme. Deja modul e instalat in locatia originala a forumului, unde se va relua in curand activitatea.
Treaba cu permisiile e logica, daca ar fi de la inceput 777, orice intrus ar putea face modificari  :wink2:

Kov iulian

Se pare ca a aparut de curand o noua versiune a forumului smf 2.0.3
Dar nu o voi instala inca fiindca e prea noua si inca mai e de lucrat de ea de catre cei de dezvolta aceasta platforma .

romikele

O voi testa in computer, pe localhost.
Sa vedem ce aduce nou.

romikele

Versiunea curenta e smf 2.0.5