1-2 Decembrie 2011 Ziua Apicultorului Ramnicean.

Creat de apispuisoru, Noiembrie 02, 2011, 09:06:56 PM

« precedentul - următorul »

justy

masa festiva vad ca este la ora 18.00, pe 01 decembrie; insa pe la 11-12 se poate manca un bors de peste, un crap prajit si o  : sampanie: la pensiunea asta? daca nu, ce restaurant cu profil pescaresc aveti prin Ramnic ca n-as vrea sa ne intoarcem acasa fara sa gustam ceva de ziua nationala :nono:

D006

  Restaurantul la pensiune e deschis non-stop , 24 din 24. Nu stiu cum stau cu pestele dar cred ca au in meniu.

D006

  Am fost informat de Dan Puisoru , organizatorul acestui eveniment , ca mai multi stupari inclusiv din cei care nu intra pe net au primit SMS -uri in care erau anuntati ca Targul de la Ramnicu Sarat ori are loc pe 3-4 dec. ori ca nu mai are loc. TOTALA DEZINFORMARE !
TARGUL DE LA RAMNICU SARAT MEREU VA AVEA LOC DE ZIUA ROMANILOR ADICA PE 1 SI 2 DECEMBRIE .
VA ASTEPTAM CU DRAG JOI SI VINERI !!!

dedu

Asteptam poze de la cei care merg!!!
Daca se poate spuneti la ce pret ati cumparat apifonda!!!
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

D006

  Jale mare cu acest targ ! deja din aceasta noapte incep standurile sa se ocupe ! maine dimineata nu se va intalni om cu persoana de aglomeratie .

Ursul circotas

Asteptam poze cu domnul dragos2006 pupinduse cu domnul Romikele ! :D :D
Fericire va doresc !

D006

   Lumea dupa lume , marfa le alese ! numai din judetul Vaslui au fost 3 producatori de lazi de stupi si rame plus altii din Braila si Buzau . la ora 14 marfa la majoritatea comerciantilor a fost epuizata.

filip

Multumesc de intelegere,acum am ajuns si eu acasa.
Ieri am taiat porcul,acum gust bucatele pregatite.
La multi ani Romania!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

jimm


filip

Ok,am livrat comanda.
Sorici de porc cu par rosu,slanina 2 degete si carne multaaaaaaa.
Am dat lovitura,in cotet la mama.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Vreau si eu informatii de la targ,astept ........
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

orbanstefan64

daca ti o ramas ceva mamaliga...... ca tare bine merge cu tocana porcului  =))

dedu

Apifonda la ce pret a fost?
Frumos targul,distractie placuta in continuare si maine!!!
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

D006

  O dedicatie speciala de la  ziua apicultorului  ramnicean pentru cel mai IEFTIN  producator de lazi din estul Europei : FEMEI CA-N RAMNIC NU GASITI !!!

                                         

apivasmob

Citat din: dedu din Decembrie 02, 2011, 12:22:45 AM
Apifonda la ce pret a fost?
Frumos targul,distractie placuta in continuare si maine!!!
90-95 bax 15 kg dar s-a terminat repede.
Sanatate tuturor apicultorilor