buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


orbanstefan64


mape 48-petru manea


POSTASUL

foarte frumos donu Marin :hi: sunt putini pe forum cu asa filme frumoase  despre cresterea matcilor  si nu numai  :bravo:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

tassevasi

  Dinsul are toate calitatile  "PROFU ONLAI" ,asa ca alege-ti .
  Numai bine .

marinlm64

mulţam tuturor....  mam gîndit sa fac un film cu cărţile mele dragi din stupărit dar mie ruşine sa numi ziceţi că mă laud cred că nati mai văzut atîtea de multe ..aici în spatele meu stă mulţi ani de învăţat dar si de praxă am citit tot ceam prins la mînă de la 1900 pînă acum, asta ce vă arăt în praxă este adevărat si cei ce practică asta o sa reuşească. eu nam asa bogat vocabular de romîneste ca profu onlain dar sper că o să măntelegeti,fincă cărtile mele sunt multe în sîrbeste si aceea ce stiu demulte ori nu ma pot exprima ...vă salut ...si numai bine

cristi ciuc

Citat din: marinlm64 din Noiembrie 12, 2011, 10:31:25 PM
mulţam tuturor....  mam gîndit sa fac un film cu cărţile mele dragi din stupărit dar mie ruşine sa numi ziceţi că mă laud cred că nati mai văzut atîtea de multe ..aici în spatele meu stă mulţi ani de învăţat dar si de praxă am citit tot ceam prins la mînă de la 1900 pînă acum, asta ce vă arăt în praxă este adevărat si cei ce practică asta o sa reuşească. eu nam asa bogat vocabular de romîneste ca profu onlain dar sper că o să măntelegeti,fincă cărtile mele sunt multe în sîrbeste si aceea ce stiu demulte ori nu ma pot exprima ...vă salut ...si numai bine
Tot ceea ce faceţi este de admirat domnule Marin.
Am văzut multe lucruri interesante în postările d-voastră.
În nici un caz nu trebuie să vă scuzaţi pentru exprimare, eu, cel puţin, o consider una foarte didactică.
Aţi contribuit cu informaţie apicolă substanţială şi vă rugăm să continuaţi tot aşa.
Numai bine!

marinlm64

Cărţile cele mai dragi mie din stupărit

skypi_0040

Marine , esti meserias!!!!!!!!!!!!!!! Ti-am urmarit toate filmuletele si mi-au placut grozav. In afara de faptul ca esti chitibusar si faci totul cu mare placere, povestesti totul intr-un grai care te incanta sa-l asculti. Tot respectul meu.  :bravo: :bravo: :bravo:

POSTASUL

Marine  cum am mai spus esti un om extraordinar  :bravo:  spun asta cu toata sinceritatea si de aceia ati multumim  pentru efortul depus de  a ne impartasi din experienta ta acumulata in atatia ani de stuparit. nota 10+ =D>
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

marinlm64


mape 48-petru manea

ma bucur ca am contribuit la aducerea lui MARIN pe forum
biblioteca lui apicola este de invidiat
se vede dragostea lui pt.albine
in poza 2 am vazut si manualul apicultorului ( cea galbena ) o carte foarte buna pentru incepatori si nu numai
sa traiesti Marine si pofta buna ca se apropie masa de pranz  :hi: :hi: :hi:

marinlm64

Îţi mulţumesc uica Petre că mai îndrumat să intru pe asest sait si ai avut răbdarea ca sămi explici cum sămi pun poze si lincuri... te salut si numai bine ...

pharaonu75

#88
Este o incantare sa te ascult si o mare bucurie sa invat ceea ce ne arati.
In plus, vreo doua luni nu as mai iesi dintre acele carti si reviste! Ai acolo o comoara!
Cu siguranta si cei mai experimentati apicultori ar gasi prin acele carti lucruri pe care nu le stiu inca!
La Dragos am mai vazut o astfel de colectie de lucrari apicole!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marinlm64