Gica Romanescu ne-a parasit.

Creat de balasbebe, Ianuarie 13, 2012, 08:38:11 AM

« precedentul - următorul »

ionelnistor

dimineata telefonul de la Laurentiu din Valcea m-a socat... am dat fuga la calculator si am intrat pe forum, vestea proasta era adevarata: nea Gica plecase de pe lumea aceasta! cu durere in suflet imi aduceam aminte de ultima discutie telefonica inainte de revelion: stabilisem sa ne vedem dupa sarbatori. ne facusem planuri, nea Gica urma sa ma inevete sa-mi fac instalatia de incalzit, sa ma invete despre colectarea veninului de albine si sa ma ajute cu aparatura... multe planuri...
si Dumnezeu avea un alt plan!
tristete si durere sufleteasca, descumapanirea ucenicului care isi pierde mentorul...
Dumnezeu sa mangaie familia indurerata!

cosmin

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!

nicomico

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Condoleante familiei

modigliani

Doar in tampita aia de aritmetica unu' cumpara 82 de pepeni si nimeni nu se intreaba la ce dracu-i trebuiesc atatia ...

emilavram


pharaonu75

Nea Gica nu avea cum sa nu iti intre la inima... chiar daca te dadea dracului!

ODIHNESTE-TE IN PACE NEA GICA!
@};- @};-
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mihaibob

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe nea Gica al nostru!
^:)^ ^:)^ ^:)^
tel. 0767421088

KTA-APIDORNA - Ski

             Dumnezeu sa-l ierte si sa-i fie tarana usoara! Multumim pentru invataturile ramase in urma, mai multe cuvinte sunt de prisos, Condoleante familiei !!!
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

cypryx

salutare

se  pare  ca  DIVINITĂȚI  ii  place  mult  mierea  de  ni  la  luat  pe  nea GICA.
DUMNEZEU  SA  IL  AIBĂ  IN PACE  SI  SA  IL  ODIHNEASCĂ!


salutare

LUCIAN_DANILA

Pe cer când soarele-i apus,
De ce să plângi privind în sus?
Mai bine ochii-n jos să-i pleci,
Să vezi pământul pe-unde treci,
El nu e mort' trăieşte-n veci
E numai dus. ^:)^ ^:)^ ^:)^

Calin Catalin

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Si eu am invatat ceva de la dumnealui, prin intermediul forumului.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

pharaonu75

Nu cred ca exista cineva, aici sau pe Stuparitul, care sa nu fi invatat ceva de la nea Gica Romanescu!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefan1

  Am ramas stupefiat de vestea ca Gica Romanescu ne-a parasit.
  Un om in plina putere, cu multe planuri de viitor, cu o rara disponibilitate de a impartasi si altora din cunostinte si experienta, cu un umor fin dar si cu profunzime.
  Pacat ca valul imens de simpatie nu mai poate schimba nimic. Vor ramane multe lucruri pe care cred ca fiecare dintre noi le-am invatat de la el si amintirea unui OM deosebit.
  ODIHNESTE-TE IN PACE, GICA ROMANESCU!!!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Bătrânul


mape 48-petru manea

o pierdere grea pentru apicultura romaneasca
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE !