Bio apicultorul, imagini

Creat de bio, Ianuarie 15, 2013, 07:16:34 PM

« precedentul - următorul »

bio

Citat din: maximotgv din Decembrie 30, 2014, 02:32:00 PM
Excelent filmuletul, te-ai specializat nea Bio! Astept cu interes filmulete din interior cu ce lucrezi efectiv la stupi, bineinteles cand va veni vremea buna!

... usor, usor invat si eu..

Cu filmulete de interior as vrea sa te rasfatz si eu  ... dar sa fim sanatoshi si o sa vedem ce reusim.

bio

Citat din: pistol28 din Decembrie 30, 2014, 03:15:33 PM
Domnule " bio", Multumim pentru urarile de bine transmise, eu vi le returnez insutite d-umneavoastra si celor dragi d-voastra.



Filmarea este buna, pentru o filmare foarte buna trebue ca  miscarea aparatului sa se faca "in reluare",  adica mai incet sau cu incetinitorul.

Sanatale, noroc si butoaie pline cu miere in 2015!

Mersi pentru urari dl-e Pistol,.... aaa... am uitat, dar intr-o filmare viitoare o sa filmez si cum am in interiorul stupului , in cei 5 stupi de jos, pernutele contra rozatoarelor.

..sincer,  parca mi-as dorii mai mult un pret bun la miere decit o cantitate prea mare de miere si un pret mic.
Ca tot ne gindim la realizari ....pentru mine acest an a fost "fantastic" d.p.d.v financiar...... fara investitii prea mari-- ca ce a fost de investit s-a cam investit, numar de familii de albine ridicat...
... dar a fost si un an in care am avut o problema majora, adica am pierdut peste 100 de roiuri datorita substantelor folosite de catre cineva care se ocupa de agricultura in zona mea.


bio

Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 30, 2014, 04:19:41 PM
  :bravo: :bravo: :bravo: pentru tot ce ai acolo si pentru munca depusa ---eu iti doresc SANATATE si putere de munca

Merci nea' Petrica...:)

Sanatate, putere si chef  de munca doresc si eu la toti apicultorii !

bismark

   Foarte bine ti-a iesit filmul,dar la depozitul de rame nu ai probleme cu soarecii sau gaselnita ca parca e deschis. In rest spor la munca ca ai de lucru nu gluma.Si cum,numai miine nu-i poimiine un AN NOU mai bun si cu sanatate si butoaie pline.Cu respect ^:)^ :-c :bzz: : sampanie:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

PricopArthur

Felicitari Bio. Un an nou fericit, si un pret bun la miere.:)
Miere multă şi inimă curată!

RazvanTi

Citat din: bismark din Decembrie 30, 2014, 08:18:33 PM
   Foarte bine ti-a iesit filmul,dar la depozitul de rame nu ai probleme cu soarecii sau gaselnita ca parca e deschis. In rest spor la munca ca ai de lucru nu gluma.Si cum,numai miine nu-i poimiine un AN NOU mai bun si cu sanatate si butoaie pline.Cu respect ^:)^ :-c :bzz: : sampanie:

doar pare deschis. are usa metalica. la un moment dat asta se inchide si inauntru BAIE de formol.
Nelutule ai modificat mult fata de cand am fost eu pe-acolo asta primavara. abia am ajuns acasa cu "formolul" in spate atunci.... m-am bagat in spatele la un tir am deschis geamurile si am pus-o pe nevasta-mea sa ma tina de vorba la telefon :P vedeam autostrada dublu  :rotfl:
Spor la treburi si un an nou plin de realizari!!!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bio

Citat din: bismark din Decembrie 30, 2014, 08:18:33 PM
   Foarte bine ti-a iesit filmul,dar la depozitul de rame nu ai probleme cu soarecii sau gaselnita ca parca e deschis. In rest spor la munca ca ai de lucru nu gluma...

Ti-a raspuns Razvan... am usa metalica care inchide foarte bine.

Citat din: RazvanTi din Decembrie 30, 2014, 11:00:43 PM
....
doar pare deschis. are usa metalica. la un moment dat asta se inchide si inauntru BAIE de formol.
Nelutule ai modificat mult fata de cand am fost eu pe-acolo asta primavara. abia am ajuns acasa cu "formolul" in spate atunci..
Spor la treburi si un an nou plin de realizari!!!

,,..in fiecare an fac modificari, de fapt modernizari ca eu stau acolo si sa incerc sa imi fac conditii cit mai bune .

bio

Citat din: ionel07196555 din Decembrie 30, 2014, 11:51:24 AM
CINE te pune sa filmezi la FUL  HD
Mergi mai jos putin adica  SD si se descarca repede
Nici eu nu am monitor F HD sa vad la calitatea care ai bagat.
.
Promit ca il vad cu F A X U de la bunicu :hippo:
:happy_birthday:

.... mai am o problema ca nu stiu inca la aparatul asta nou ca in timpul filmarii sa ii pun "Pauza" la filmare ..:(

ionel07196555

Citat din: bio din Decembrie 31, 2014, 11:54:24 AM
Citat din: ionel07196555 din Decembrie 30, 2014, 11:51:24 AM
CINE te pune sa filmezi la FUL  HD
Mergi mai jos putin adica  SD si se descarca repede
Nici eu nu am monitor F HD sa vad la calitatea care ai bagat.
.
Promit ca il vad cu F A X U de la bunicu :hippo:
:happy_birthday:
Vorbind serios
In cutie trebue sa mai fie si un CD cu un programel de mixare, randare si alte alea
se poate taia bucati adauga muzici
Acu e iarna ai de invatat sau vrei meditati.
Instrueste baiatu si scapi si de o munca .
Nu te baga la programe serioase trebue si calculator performant si are si o multime de butoane pe acolo  :ok:


.... mai am o problema ca nu stiu inca la aparatul asta nou ca in timpul filmarii sa ii pun "Pauza" la filmare ..:(

dan sebastian

Eu zic sa filmezi brut mai mult, apoi editezi. Poti face mai multe filmulete.
La sfatul lui Nea Marin din Torak, am inceput sa utilizez Nero vision. E un program care il ai moca daca ai instalat pe calculator programul de copiere cd uri sau dvd uri, Nero burning. E usor de utilizat. Iti permite sa unesti filmuletele intre ele si sa tai portiunile care nu-si au rostul, gen iti pica camera pe jos, tipa boracii pe batatura, pe vecini ii apuca conversatiile contradictorii, te striga ai tai la masa, etc. Iti permite sa scoti filmuletul in ce format vrei, pal, secam, avi, mpg etc.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bio

Dane.... =))..

..eu abia am invatat sa stau de-a bushilea si tu ma pui sa alerg ?..

Ce editare...ce Nero ??.. poate peste ceva timp. Bine ca stiu ca se poate si sa stiu unde trebuie sa ajung.

dan sebastian

Daca ai pe calculator 2 filme salvate suna-ma si pas cu pas iti explic totul. E mai simplu decat iti imaginezi. Sunt 3 iconite pe care le folosesti sa imparti filmul in cate cadre vrei. Apoi unesti ce iti doresti sa postezi.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

stefanescu

Am si eu de curand aparat de filmat. Eu folosesc pentru unirea filmelor AVS Video Editor.
Voi descarca si eu Nero vision sa vad care e mai bun.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

bio

Ahha..:).. bun o sa o facem intr-un viitor  destul de apropiat

marian sima

Nea Bio WEEKEND fericit.  :) :nudie:

Da mai lucreaza si tu duminica ca uite ce spune omul asta. :rotfl:
Sa traiesti. :)
http://www.youtube.com/watch?v=YfoeAF_DCS0