Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

  Saracul de el , a lesinat de placere si astia mor de ris .

http://www.facebook.com/photo.php?v=112677528894592

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Kov iulian


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

E clar! Nici eu nu-s bun! D`aia m-am oprit la Politehnică!  =))

KTA-APIDORNA - Ski

Stau în casă tânăra soție, soacra, socrul. Soacra spune:
- Totul la noi e bine, avem de toate, nu ne certăm, doar că casa nu e văruită.
Soția:
- Ce problemă, mamă, avem var?
- Avem, doar că nu avem perii necesare.
Fuge soția la socru, îi taie barba, face din ea perii și văruiesc ele casa.
Soacra iarăși:
- Iată... casa e văruită, dar ferestrele nu sunt vopsite.
- Ce problemă mamă, vopsea avem?
- Avem, dar periuțe nu avem.
Fuge iarăși soția la socru, îi taie mustățile, face din ele periuțe și vopsesc ferestrele.
Seara. Se întoarce soțul acasă de la serviciu, și-l vede pe taică-său cățărat în pom:
- Tată, ce ai pățit, de ce stai cocoțat acolo?
- Păi, fiule, nebunele astea două s-au apucat să facă clătite, dar nu au ouă
:)
La tribunal.

Sotul: "Intru in casa si-mi vad femeia in pielea goala pe pat, geamul deschis, ma uit pe geam si vad pe unul in chiloti, alergand. Iau noptiera si arunc dupa el".

Sotia: "Era cald. M-am dezbracat, am deschis geamul. Vad cum intra sotul meu furios si fara sa zica ceva arunca cu noptiera prin geam".
...
Victima: "Eu sunt sportiv. Alerg in fiecare zi pe acel traseu. Intorc capul si vad cum zboara o noptiera spre mine".

Martorul: "Eu nici nu stiu ce caut aici!!! Stateam linistit in noptiera..."
:)
‎- Gainile astea sunt de la noi sau din strainatate? Intreaba unul la piata.
- Dar de ce va intereseaza? Vreti sa le mancati sau sa le tineti de vorba?
:)
Intră un domn într-un sex-shop pentru ași procura o păpușă gonflabilă. Vânzătorul întreabă:
-Vă dau una simplă, sau cu intelect?
-Cu intelect.
A două zi se întoarce omul la magazin:
-Schimbați-o vă rog, cu una simplă.
-Dar ce nu vă convine la asta?
-Nu am reușit să o conving.
:) :wink2: :D
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

marius_vfp

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 21, 2012, 01:14:00 PM
Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
si pana la uram ce rezultat ai obtinut , ca mie mi-a dat 5 oare de ce?

spune acolo ca diferenta de pret e de 1 dolar , inseaman ca bata costa 1,05 dolari si mingea 5 centi ,ca altfel nare cum
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: marius_vfp din Noiembrie 22, 2012, 03:21:30 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 21, 2012, 01:14:00 PM
Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
si pana la uram ce rezultat ai obtinut , ca mie mi-a dat 5 oare de ce?

spune acolo ca diferenta de pret e de 1 dolar , inseaman ca bata costa 1,05 dolari si mingea 5 centi ,ca altfel nare cum
Da, cam asa ar trebui sa fie, dar vezi ca bata e cu un dolar mai mult, nu cu un 1,05 centi... :wink2: 0,5 centi lasi bacsis..:))) :rotfl:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

KTA-APIDORNA - Ski

Era odata un tanar care cand era mic vroia sa se faca un "mare" scriitor. Cand i s-a cerut sa defineasca "mare" a spus:
- Vreau sa scriu chestii pe care sa le citeasca toata lumea, chestii la care lumea sa reactioneze emotional, lucruri care sa-i faca sa strige, sa planga, sa urle, sa se zbata de durere, disperare si manie!
Acum lucreaza pentru Microsoft si scrie mesaje de eroare..
:)
Un băiat face cunoștință cu o fată, în cele din urmă, într-o seară fata îl cheamă la ea acasă. Intră în camera ei, se încep mângâierile. Fata:
- Sstttt... la mine părinții îs acasă, să nu–i trezim, tata lucrează în forțele Antitero, iar mama e căpitan în DIICOT, și ar fi bine să nu-i deranjăm.
Băiatul se gândește:
- "Doamne, unde am nimerit?!"
Continuă ei mângâierile, îi cam luase deja valul și fata iarăși:
- Ssst... Te rog mai încet în camera de alături doarme fratele meu, care nu demult s-a întors din Afganistan.
Băiatul deja speriat bine de tot, se gândește:
- "Huuu... trebuie să mă rețin, aici e periculos!"
Fata însă cochet îl liniștește:
- Dragule, dar vrei să ai o seară de neuitat?
- Daa! – zice tipul exaltat.
- Ajutor! Mă violează!
:)
Evoluţia economiei:
2007: dacă lucrurile continuă aşa, litrul de benzină va costa 1 Euro.
2012: dacă lucrurile continuă aşa, 1 Euro va costa cât litrul de benzină.
:sad:
Ginecologul o întreabă pe soţia unui politician:
- Doamnă, de când spuneţi că sunteţi căsătorită?
- De 10 ani, domnule doctor.
- Şi cum de sunteţi încă virgină?
- Apăi, domnule doctor, ştiţi cum sunt politicienii: promisiuni,... promisiuni!
:)
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

marius_vfp

Citat din: KTA-APIDORNA - Ski din Noiembrie 22, 2012, 07:09:02 PM
Citat din: marius_vfp din Noiembrie 22, 2012, 03:21:30 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 21, 2012, 01:14:00 PM
Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
si pana la uram ce rezultat ai obtinut , ca mie mi-a dat 5 oare de ce?

spune acolo ca diferenta de pret e de 1 dolar , inseaman ca bata costa 1,05 dolari si mingea 5 centi ,ca altfel nare cum
Da, cam asa ar trebui sa fie, dar vezi ca bata e cu un dolar mai mult, nu cu un 1,05 centi... :wink2: 0,5 centi lasi bacsis..:))) :rotfl:

catalin  :rotfl: :rotfl: nasoala treaba nu esti bun de harvard  ia fa diferenta la preturile care le-am scris eu si vezi cat da ,
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Citat din: marius_vfp din Noiembrie 22, 2012, 03:21:30 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 21, 2012, 01:14:00 PM
Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
si pana la uram ce rezultat ai obtinut , ca mie mi-a dat 5 oare de ce?

spune acolo ca diferenta de pret e de 1 dolar , inseaman ca bata costa 1,05 dolari si mingea 5 centi ,ca altfel nare cum

- Marius, in descrierea problemei spunea ca majoritatea celor de la Harvard si alte universitati renumite, nu au reusit sa rezolve corect aceasta problema.
Eu am reusit, deci nu-s bun de Harvard!
Rezolvarea este exact aceea pe care ai spus-o tu!
Eu din suma de 1,1 dolari am scazut dolarul care reprezinta diferenta, iar ceea ce a ramas am impartit la 2. Nimic mai simplu!

- Kta, rezultatele sunt cele spuse de Marius! Sa nu spui ca tu esti deja student la Harvard! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

salut, AHAaaaaaaaaa , acu pricepusi, deci era invers  :rotfl:

potrivit metodelor de rezolvare a unei probleme simple de matematica ,cazul de fata , se rezolva prin metoda figurativa , cu ajutorul segmentelor ,in clasa a3-a si a4-a ( anul trecut mi s-a urat de aceste probleme acum am trecut la clasa pregatitoare alta distractie )

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

jenica67

   Sotia catre sot:
- Draga, trebuie sa-i spui fiului nostru sa nu se insoare cu proasta aceea!
- Asta-i culmea, de parca pe mine m-a atentionat cineva.



Certificatul de căsătorie este un document care asigură bărbaţilor însuraţi mâncare de trei ori pe zi şi sex gratis în fiecare seară! Cel mult o lună.



Indexarea salariilor în funcţie de studii
Ceauşescu se hotărăşte să mărească salariile. La cei cu facultate, le măreşte cu 15%, la cei cu liceul le dă 10%, iar la cei care au doar şcoala generală le dă 5%.
- Cum îţi dai seama ce studii are fiecare? întreabă Leana.
- Dacă întreb "Eşti român?" atunci cel cu facultate răspunde "Yes", cel cu liceul răspunde "Da", iar cel cu 4 clase răspunde "Îhî." Ai înţeles?
- Îhî.


Bula
Bula face rost de o tigara cu marihuana. Iese pe balcon si o aprinde. Trage 2-3 fumuri... NIMIC!
"Ptiu, baga-mi-as p*** am dat si o groaza de bani pe ea si nimic."
Deodata prin fata ii trece un glob mare de foc. "Ce dracu se intampla, dau astia cu bombe?"
Mai sta si fumeaza injurand ca nu are nici un efect cand iar ii trece prin fata un glob mare de foc.
"Ce dracu'?"
Enervat stinge tigara si intra in casa.
- Pe unde ai fost mama? il intreaba maica-sa.
- Am fumat o tigara pe balcon
- Doua zile?



Badea Gheorghe se duce in Coreea. La aeroport, îl aşteaptă un coreean foarte amabil, care-l salută:
- Yon KUNKOY!
Iar românul nostru se prezintă îndată:
- Gheorghe... Cu două!..


- Ce păcat că demult n-a mai fost o revoluţie...
- Da' ce? Eşti nebun?
- Nu, geamgiu.


Unu intra intr-un bar deschis recent in centrul Bucurestiului. La bar - un robot! Robotul ii serveste un cocktail si-l intreaba:
- Ce IQ aveti?
Omul raspunde:
- 150.
Robotul incepe sa faca o conversatie cat se poate de agreabila despre factorii incalzirii globale, fizica cuantica si spiritualitate, biochimie, Constitutia europeana, nano-tehnologii si sexualitate orientala.
Clientul este impresionat si se decide sa faca un test. Iese din bar si se intoarce pentru o noua comanda.
Din nou, primeste un cocktail si intrebarea despre IQ.
Omul raspunde:
- 100.
De data aceasta, robotul vorbeste despre fotbal, Formula 1, vedete TV, diete alimentare, scandalurile din PSD si Alianta DA.
Cu totul impresionat, tipul iese din bar si se intoarce pentru un test final. Robotul il serveste impecabil si pune intrebarea standard.
Omul raspunde:
- Aaaa. cred ca. aaa. 50.
La care robotul il intreaba:
- Nu-i asa ca la urmatoarele alegeri votezi cu Diaconescu ,Vadim sau Gigi Becali? Astia patrioti adevarati!.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 23, 2012, 07:32:43 AM
Citat din: marius_vfp din Noiembrie 22, 2012, 03:21:30 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 21, 2012, 01:14:00 PM
Am rezolvat-o!
Inseamna ca nu-s bun de Harvard =)) =))
si pana la uram ce rezultat ai obtinut , ca mie mi-a dat 5 oare de ce?

spune acolo ca diferenta de pret e de 1 dolar , inseaman ca bata costa 1,05 dolari si mingea 5 centi ,ca altfel nare cum

- Marius, in descrierea problemei spunea ca majoritatea celor de la Harvard si alte universitati renumite, nu au reusit sa rezolve corect aceasta problema.
Eu am reusit, deci nu-s bun de Harvard!
Rezolvarea este exact aceea pe care ai spus-o tu!
Eu din suma de 1,1 dolari am scazut dolarul care reprezinta diferenta, iar ceea ce a ramas am impartit la 2. Nimic mai simplu!

- Kta, rezultatele sunt cele spuse de Marius! Sa nu spui ca tu esti deja student la Harvard! :D
AAA nu mi-s student la  havard, nici nu-mi doresc, nu am timpde asa ceva, ;), mi-am dat seama ca Marius avea dreptate logica, dar am incercat sa-l incurc...poate se rasgandeste si ne da cu rest...:)))
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/