Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

  Tare bogat o sa fie acest tinar cu initiativa . :D
   O sa cumpere cartea si cei cu multi stupi numai sa ia banii repede . :rotfl: :rotfl:

jenica67

Doi tineri indragostiti, stand pe o banca, intr-o noapte, sub clar de luna. Fata, romantica, zice:
- Câte stele sunt pe cer, o minunatie!
- Aha, cacalau!


Dragul meu, eu semăn cu o femeie perfecta?
- Nu, iubire! Tu esti mult mai mult!
- Şi cu cât mai mult?
- Cu vreo 50 kilograme...


- Hei, n-ai văzut o turmă de boi?
- De ce? Ai rămas în urmă? ...

Cum păstraţi armonia conjugală ?
- Prin reciprocitate: Când soţia e nervoasă, eu tac. Şi invers: eu tac când soţia e nervoasă.

Seful ii spune angajatului:
- Faci totul atat de incet! Gandesti incet, scrii incet, vorbesti incet, te misti incet! Faci vreun lucru repede?
- Da, obosesc repede!

Pacientu: D-le doctor, cat mai am de trait ?
Doctoru : 10 !
Pacientu: 10 ce? Saptamani, luni , ani ?
Doctoru: 5...4...3...

Un angajat intarzie la serviciu,seful sau nervos tipa la el:
-Ar fi trebuit sa fii aici la 8:30! Tipul raspunde:
-De ce?Ce s-a intamplat la 8:30?

Mama il scrie o telegrama fiului:
- Cum a decurs examenul? Anunta-ma urgent!
- Examenul a decurs excelent, profesorul a fost in extaz. M-a rugat sa-l repet si la toamna.

Am avut o discuţie serioasă cu soţul meu şi acum el nu fumeaza, nu bea şi nu merge la alte femei... Stă liniştit în camera de reanimare!

Pacientul: Doctore, imi cade rau parul. Ce puteti sa-mi dati să-l păstrez?
Doctorul: O cutie de pantofi.

Seful meu a venit într-o dimineaţă şi m-a prins cu secretara.
Mi-a zis foarte furios :
- Pentru asta te platesc eu pe tine ?
- Nu sefu, lucrul asta il fac gratis . ..

Un cuplu trece prin fata unei cofetarii:
- Mmmmm ce bine miroase, spune ea.
El:
- Daca vrei mai trecem odata


Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu.


Un copil intreaba tatal:
- Tata, de unde am eu inteligenta ?!
- De la maicata, ca eu inca o mai am !


O blonda intervievata...
- Cati soti ai avut?
- Doar ai mei? Sau aşa...in general?


- Doctore, se plânge Bulă, nu prea sunt sigur de mine.
- Stai liniştit, zice doctorul, siguranţa absolută o au doar imbecilii.
- Sunteţi sigur, domnule doctor?
- Absolut.


Acasa sunt ca un tigru...
-???
-Merg in patru labe si fara zgomot!


Cand iti vine cheful sa muncesti aseaza-te, asteapta, si o sa vezi ca-ti trece.


Sotia il intreaba pe sot:
− Ai vazut tipul, care m-a salvat cand eu ma inecam?
− Da, a fost la mine si si-a cerut scuze.


Horoscopul pe luna urmatoare:
-Sanatate: astrele iti surad.
-Bani: astrele iti surad si mai tare.
-Dragoste: astrele au facut pe ele de ras.

Nevasta către soţ:
- Dragule, tu nu îmi spui niciodată că mă iubeşti.
Soţul:
- Ţi-am spus o dată. Dacă o să fie vreo schimbare, atunci te anunţ!


Adevarata fericire consta in lucrurile mici: o mica vila , un mic iaht, o mica mostenire...


Ar trebui să dai întotdeauna 100% la locul de muncă ...
12% Luni, 23% Marţi, 40% Miercuri, 20% Joi, 5% vineri

Ai baut vreodata scotch?
- Dar tu ai fumat vreodată agrafe? 
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

prisecarul

#1082
Doi copii la grădiniţă se ceartă: - Tatăl meu e mai puternic decât al tău! - Nu e adevărat, al meu e mai puternic! - Mama mea e mai bună decât a ta! - ... așa zice și tatăl meu!
=)) =)) =)) =))

Un maniac a stropit banii cu otrava si i-a donat unui azil de batrani. Au murit 5 deputati, primarul si asistenta sa. Nici un batran nu a avut de suferit!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

bee_lover

Citat din: prisecarul din Februarie 23, 2012, 10:23:21 AM
Un maniac a stropit banii cu otrava si i-a donat unui azil de batrani. Au murit 5 deputati, primarul si asistenta sa. Nici un batran nu a avut de suferit!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

=)) =)) =))

emilavram

Fetiţa: "Tata... un băiat de la şcoală mi-a spus ceva ce nu înţeleg....mi-a spus ca am parbrizul frumos, un portbagaj şmecher, nişte sasiuri tari, amortizoare excelente.... Ce înseamnă asta??"
Tatăl: "Spune-i aşa... ca eşti încă în garanţie şi de îndrăzneşte să-ţi ridice capota ca sa verifice uleiul, o să-i rup ţeava de eşapament!

pharaonu75

Citat din: prisecarul din Februarie 23, 2012, 10:23:21 AM
Un maniac a stropit banii cu otrava si i-a donat unui azil de batrani. Au murit 5 deputati, primarul si asistenta sa. Nici un batran nu a avut de suferit!

Hai sa-i stropim si noi! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

prisecarul

Citat din: pharaonu75 din Februarie 23, 2012, 01:31:40 PM
Citat din: prisecarul din Februarie 23, 2012, 10:23:21 AM
Un maniac a stropit banii cu otrava si i-a donat unui azil de batrani. Au murit 5 deputati, primarul si asistenta sa. Nici un batran nu a avut de suferit!

Hai sa-i stropim si noi! =)) =))
acum s-au prins!
in urma acestui fapt a aparut SPALAREA DE BANI!
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

POSTASUL

#1087
– Ce spun picioarele unei curve cand moare?  :uimit:  – "In sfarsit suntem impreuna!"  :rotfl:                                                                                                                                                                                                                         Doi ţigani revin la domiciliu cu un sac plin de bancnote după ce au jefuit o bancă.
- Gogule, hai să numărăm banii!
- Las-o baltă, mo, oricum aflăm suma de la ştiri...  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Kov iulian


romikele

Cand am vazut prima data semnatura, am crezut ca trebuie sa aparam albina de orgasme modificate genetic si ma intrebam cum or fi alea...  :D

doru AN2

  La ora de dirigentie profesoara doreste sa constate capacitatea de judecata a elevilor.
   Aceasta pune clasei o intrebare considerand ca raspunsul trebuie sa fie corect judecat si firesc argumentat.
  -Copii , pe un gard sunt cinci pasari ,un vanator trage cu pusca si omoara doua pasari ,cate pasari mai raman pe gard ?
   Gigel: -D-na ,eu cred ca mai raman 3.
   -Cum ai gindit Gigel.
   -Paiii ,d-na, cele moarte au cazut si au ramas 3.
   -Nu Gigel nu e bun raspunsul si nu-mi place cum gandesti.
  Si tot asa fiecare din elevi nu gaseau raspunsul corect si judecata fireasca. La un moment dat BULA da raspunsul corect iar profesoara ii cere explicatia. Aceasta il  incurajeaza pe Bula spunandu-i ca ii place raspunsul dar si cum gandeste.
  - D-na profesoara, pot si eu sa va pun o intrbare, spune Bula
    -Sigur ca se poate ,raspunde profesoara incantata.
   -Daca merg trei femei pe strada si fiecare are in mana cate o inghetata, una o musca, alta o linge si a treia o suge care din ele este casatorita.
   Profesoara incurcata  de intrbare are un moment de ezitare dar gaseste totusi un raspuns.
    -Bula, eu cred ca este aceea care o suge.
    -Nu, d-na profesoara ,este aceea care are vergheta pe mana ,dar i-mi place cum ganditi.

Kov iulian

#1092
Am decis sa devin un pic mai activ pt ca vad ca  lumea inca doarme desi e in interesul nostru al tuturor sa ne protejam  albinutele  si interesele financiare .

Nici un efort nu e prea mare ca sa ne protejam vitorul ocupatiei noastre .


Ati vazut ce ne-au tras-o apicultorii europeeni cu interdictia aia pt mierea cu omg-uri ?
(au facut asta ca sa isi recastige piata autohtona, se simteau invadati de mierea romaneasca ieftina )

Au demonstat ca sunt uniti si au putere, noi cand vom inceta sa fim dezinteresati si dezbinati in aceasta privinta ?

Dragi colegi o mana de babe au reusit sa schimbe o decizie a curti constitutionale cu privire la eutanasierea cainilor .

Trebuie sa intervenim si noi cumva, sa modificam unele lucruri cu privire la plantele modificate genetic, la modificare legi apiculturi pt a se introduce in ea si sanctiuni .

Noi avem avantajul ca apicultura contine si o componenta eco, de practicare apiculturi depinde bunastarea mediului .

( Am scris " organisme modificate genetic " pt ca asta inseamna prescurtarea OMG  probabil in aceasta titulatura sunt incluse animalele dar si plantele )


Voi sterge aceasta postare maine ca sa nu fiu oftopic .


jonny_it

Formular pentru loteria vizelor de resedinta in Caracal  :rotfl:

Formular tip

1. Numele: ________________ (ultimul)

2. Prenumele: (_)Vasile (_)Vasilica (_)Gheorghe (_)Gherghina (_)Ion (_)Ionica (bifati paranteza corespunzatoare)

3. Virsta: ____

4. Sexul: ____ M _____ F _____ Nu este cazul

5. Masura la gumari: ____ Stingul ____ Dreptul

6. Ocupatia: (_)Gradinar (_)Posesor cazan tuica (_)Vinator (_)Fara ocupatie

7. Numele sotiei: __________________________

8. Gradul de rudenie cu sotia : (_)Sora (_)Frate (_)Matusa (_)Var/vara (_)Fiica vitrega

9. Numarul de copii cu care urmeaza sa locuiti: ___ Din care, ai dumneavostra: ___

10. Numele mamei: _______________________ Numele tatalui:____________________ (Daca nu sunteti sigur, lasati necompletat)

11. Educatie: __1 __2 __3 __4 (Incercuieste ce clasa primara maxima absolvisi, si de cate ori )

12. Sunteti (_)proprietar la, sau luati cu (_)chirie gradina de zarzavat? (Bifati paranteza care se potriveste)
___ Numarul de tigani care va sunt vecini
___ Cati butuci de vita de vie aveti plantati in curtea din fata
___ Cati butuci de vita de vie aveti plantati in curtea din spate

13. Carti tinute in casa:
(_) cartea de imobil
(_) nu am telefon
(_) nu stiu sa scriu/scriu numai cand vreau io

14. De la ce post de radio aflati ora exacta? ___Radio Craiova ____Altul

15 Modelul si anul de fabricatie al masinii personale: 194_____________
___Cu antena
___Fara antena

16. Aveti acasa cazan clandestin de facut tuica?
(_) Da (_) Nu;

17. Daca nu, va rugam explicati:
___ De cate ori ati fost la Bucuresti?
___ De cate ori ati umblat cu minerii?
___ De cate ori ati fost cu minerii la Bucuresti?

18. Cat de des faceti baie:
(_) Lunar
(_) Anual
(_) Nu este cazul

19. Indicati cat veti dona la urmatoarele partide/grupari:
________PRM
________PDSR
________PUNR
________PCR
________PMR

20. Culoarea ochilor: (_) Negru (_) Negru inchis (_) Negru foarte inchis (_) Negru intens (_) Nu este cazul

21. Ce bautura obisnuiti: (_) Tuica (_) Cocartz (_) "Matinal"

22. Cat de departe de gradina e drumul national?
(_) 1 kilometru
(_)Cativa kilometri
(_) nu stiu

23. Cum va incalziti iarna? (_)foc de lemne (_)gaze (_)cu cateaua (_)nu este cazul

24. Cum va procurati apa de baut? (_)din casa (_)o iau de la pompa (_)nu folosesc

25. Cati ardei iuti mincati:
___ inainte de fiecare masa
___ inainte de fiecare tuica
___ inainte de masa si in timpul mesei
___ in loc de masa

Kov iulian

#1094
Am aflat o chestie amuzanta din USA .

Probabil ati vazut prin filme americane cum diverse persoane consuma alcool din sticle invelite in pungi de hartie .

Fac asta pt ca altfel ar primi amenzi pt consum de alcool in public dar daca invelesc sticla in punga politia nu le poate face nimic deoarece pt desface punga si a vedea ce e in ea( daca e suc, apa sau alcool ) trebuie mandat de perchezitie .

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))