Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

Citat din: POSTASUL din Februarie 12, 2012, 12:44:33 PM
Citat din: pharaonu75 din Februarie 12, 2012, 11:51:32 AM
Citat din: Woolf din Februarie 12, 2012, 10:50:52 AM
.................................................... 
O fetita vede pe strada un catel care tocmai facea vrute si nevrute cu o catelusa si il intreaba pe tatal sau ce fac.
Tatal, jenat, ii raspunde:
- Catelusa nu vrea sa se duca acasa si cainele incearca sa o duca el acasa.
- Ahaa... e ca ieri cu mama, noroc ca se tinea bine de chiuvetă, altfel poștașul o ducea in mod sigur la poștă...
....................................................

D-astea faci POSTASULE?
=)) =)) :rotfl: :rotfl: =)) =))
[
ce sa faci :rusine:  riscul meseriei   :rotfl:   :hi:
]
O chema Veta??????  :yahoo_cry: ^:)^ =D> :hi: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

 La intrebarea .  "Ai facut sex cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer:
Am intretinut relatii sexuale cu seful meu direct.
"El ma footea la cap si pe mine ma durea in...cur "

POSTASUL

#1052
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 15, 2012, 08:41:51 PM
Citat din: POSTASUL din Februarie 12, 2012, 12:44:33 PM
Citat din: pharaonu75 din Februarie 12, 2012, 11:51:32 AM
Citat din: Woolf din Februarie 12, 2012, 10:50:52 AM
.................................................... 
O fetita vede pe strada un catel care tocmai facea vrute si nevrute cu o catelusa si il intreaba pe tatal sau ce fac.
Tatal, jenat, ii raspunde:
- Catelusa nu vrea sa se duca acasa si cainele incearca sa o duca el acasa.
- Ahaa... e ca ieri cu mama, noroc ca se tinea bine de chiuvetă, altfel poștașul o ducea in mod sigur la poștă...
....................................................

D-astea faci POSTASULE?
=)) =)) :rotfl: :rotfl: =)) =))
[
]
O chema Veta??????  :yahoo_cry: ^:)^ =D> :hi: :hi:
pe chiuveta ??  :uimit:  =))  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

stefanescu

#1053
Din ciclul mama tampitilor e mereu gravida




O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

orbanstefan64


jonny_it

x

jonny_it


jonny_it

In timpul unei vizite oficiale in Anglia, Basescu e invitat la un ceai de catre Majestatea sa, Regina.
Zambitor, Basescu o intreaba:
- Mi-ati putea raspunde la o intrebare?
- Desigur, raspunse Regina .
- Ei bine, cuteaza Basescu, care credeti ca este esenta leadership-ului ? |Care este secretul unei bune conduceri?
Cu un zimbet suav, regina raspunse:
- In opinia mea, filosofia minimala a conducerii cere sa fii inconjurat de oameni inteligenti.
- Si cum iti dai seama cine este inteligent si cine nu? - insista Basescu.
- Foarte simplu, spuse regina , ridicandu-se, permiteti-mi sa va arat.
Ii telefona indata lui Tony Blair, puse telefonul pe speaker si spune:
- Domnule prim-ministru, va rog sa aveti amabilitatea de a-mi raspunde la o intrebare: mama dvs. are un copil,tatal dvs. are un copil,                                  iar acest copil nu este nici fratele, nici sora dvs. Cine este el?
Blair raspunse fara ezitare:
- Sunt exact eu, Majestate.
- Corect, spuse regina . Multumesc si la revedere, sir Blair.
Apoi, privindu-l pe Basescu:
- Ati inteles, domnule presedinte?
- Da, majestate! Foarte interesant! Fiti sigura ca o sa folosesc aceasta lectie!
Odata intors la Bucuresti , Basescu se hotaraste sa-l supuna la test pe Emil Boc.
Convocat, Boc vine.
- Draga Emil, ma intreb daca ai fi capabil sa-mi raspunzi la o intrebare.
- Desigur, dle presedinte.
- Ei bine, mama ta are un copil, tatal tau are un copil, copilul asta nu este nici fratele, nici sora ta. Cine este el?
Boc isi roteste cateva clipe ochii intre tavan si podea si, finalmente, isi intreba presedintele daca i-ar putea acorda un ragaz de gandire.
Intors la Guvern , convoaca pe data ministri , alaturi de care zaboveste cateva ore asupra problemei, fara sa ajunga la o solutie.
Prada disperarii, il suna pe Blaga, la Senat:
- Asculta, zi-mi si mie: maica-ta are un copil, taica-tau are un copil, si acest copil nu este nici frate-tau, nici sora-ta. Cine este el?
Blaga raspunse pe data:
-E simplu, sint eu.
Mult mai usurat, Boc fuge glont inapoi la Cotroceni si intra gafaind in biroul lui Basescu-                                                                                                        Stiu raspunsul, domnule!   Stiu cine este blestematul asta de tip!       E Blaga !!!
De peste birou, mangaind usor spatarul fotoliului - gandindu-se, probabil, ce noroc are regina cu asa oameni inteligenti pe langa ea                        (englezii astia!...) - cu o nedismulata grimasa de dezaprobare, Basescu ii raspunde:
-Gresit, tampitule!         
E Tony Blair! 

tassevasi

#1058
  Sa nu mai zicem de-ale noastre ca au fundul cam mare .

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

jonny_it

x

pedro

Ce este POLITICA tata?
Tatal il pune pe copil pe genunchi si incepe sa-i explice aratand exemple:
          - Fii atent, copilas, eu aduc banul in casa, deci eu sunt CAPITALISMUL. Mama are grija de bani, deci ea este GUVERNUL. Bunicul tau are grija ca totul sa fie in regula, deci el este SINDICATUL. Babysitterul nostru este CLASA MUNCITOARE si cu totii lucram ca tu, POPORUL sa te simti bine si sa nu-ti lipseasca nimic. Iar fratiorul tau de cateva luni este VIITORUL nostru comun.
          Copilasul retine tot ce a auzit si merge la culcare. In timpul noptii se trezeste ca fratiorul lui a facut in scutec si plange. Se ridica si vrea sa-i zica mamei ce se intimpla, dar ea doarme atat de adanc incat nu reuseste s-o trezeasca.
           Intra sa-i spuna babysitterului, dar tatal lui tocmai se hirjonea cu ea in pat, in timp ce bunicul tragea cu ochiul prin fereastra. Nimeni nu-l observa, asa ca merge inapoi in pat.
           Ziua urmatoare tatal lui intreaba daca poate sa spuna cu propriile cuvinte ce inseamna politica. Copilasul isi aminteste de cele vazute noaptea si raspunde:
           - Politica este cand CAPITALISMUL profita de CLASA MUNCITOARE in timp ce SINDICATUL priveste neputincios, GUVERNUL doarme, nimeni nu baga in seama POPORUL, iar VIITORUL nostru este in rahat.
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

orbanstefan64

#1062

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

costin76

Ion era foarte gelos si in fiecare zi ii zicea sotie
     -Marie tu ma inseli , o sa stau cu ochi pe tine
  M -Daca nu incetezi cu gelozia o sa ti arat ca o am sa m a f..... cu tine langa mine
       Maria stia ca vecinul Gigel o dorea si ia zis sa vina in noaptea urmatoare la ea in gradina cu varza si sa se lase prins , restu rezolva ea.Gigel se conforma
  I  -Marie hai ca am prins un hot la varza si sa l ducem la politie
  M-Ma Ioane este tarziu acum si nu mai gasim pe nimeni la pol hai sa l bagam in casa pana maine dim, il bagam in pat la perete eu stau la mijloc si tu stai la margine ca in caz ca adorm eu sa l prinzi tu
   Maria se intoarce cu spatele la Gigel fixeaza protapul si ii da bataie
   M-Iti trebuie varza,na varza, na varza, na varza
       Dimineata Maria
   M-Ioane dul la pol
   I  -Lasal fa Marie ca lai batut toata noaptea, asa ca lam pedepsit destul