Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

cipriene

Vorbeau un moldovean şi un oltean.
                Intreabă olteanul:
                - Bă, la voi morţii se îngroapă cu popa?
                Şi moldoveanul:
                - Nu, la noi popa ramîni afară.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

yulian

Un oltean si un ardelean in tren. Stranuta olteanul.
Ardeleanul: "sanatate, numai bine"!
Stanuta din nou olteanul.
Ardeleanul: "tot ce-ti doresti, sanate, noroc"!
Stranuta si ardeleanul.
Olteanul: "racisi fir-ai al dracu"!

Nevasta lui Ion este surprinsa cu un alt barbat.
Panicata, ea ii spune amantului:
-Ascunde-te in spatele televizorului, repede!
Ion deschide televizorul se aseaza in fotoliusi isi savureaza obisnuita bere.
Nevasta nu stie cum sa-l faca sa iasa din camera. In cele din urma ii striga din bucatarie:
-Ioane, vino repede sa vezi ce ciudatenie mi s-a intamplat. Am scapat jos o farfurie de portelan si mi-a sarit inapoi in mana intacta!
-Asta-i nimic, striga Ion din camera. Adineauri, un jucator a fost penalizat cu cartonas rosu si eliminat de pe teren si a iesit tocmai pe aici, pe langa mine!

Doi tigani ajung in rai.
Petre: - Nu va gasesc pe lista mea. O secunda sa ma duc la Dumnezeu sa il intreb de voi.
-Doamne, spuse Petre dupa ce intra la Dumnezeu in birou, sunt doi tigani la portile raiului si vor sa intre !
-Trimite-i la dracu ! Nu au ce cauta aici !
Dupa cateva minute Petre intra din nou intr-un suflet in biroul Domnului:
-Au disparut Doamne !
-Cine tiganii??
-Nu. Portile raiului !

sorinma

Stiti de ce fac albinele miere?
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Sorcyo

Am unu' bun:
  Cica cumpara unu un stup online, il echipeaza , il pune toamna la iernat da u mai are timp sa treaca pe la el din decembrie pana in februarie. Cand ajunge omu la stup in februarie ce sa vezi .
ROISE!!!!!   O_o
eu sunt mic....nu stiu nimic......dar am o opinie  :)

sorinma

A roiy cu tot cu lada... =))
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sorinma

Albinele fac miere pt ca au regina ca daca aveau presedinte faceau un c...at. ^:)^
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

yulian

-Domn' parinte, stiti... mi-a murit cainele si as vrea o mica inmormantare crestineasca, asa... dupa cum se cade.
Preotul ii raspunde:
-Mai Ioane, eu am avut bunavointa si te-am ascultat, dar du-te ma dracului si ingroapa-l undeva, unde ai mai vazut tu inmormantare la caini, cu popa?
Merge Ioane acasa si a doua zi, vine iar:
-Domn' parinte, apoi io, m-am gandit ca totusi... o mica slujba acolo, nu se poate?
Preotul:
-Mai Ioane, du-te unde-i vrea, du-te cauta-ti pe cine-i vrea, sa ti-l ingroape, du-te la neoprotestanti si nu ma mai bate la cap.
Ioane se indreapta spre usa suparat si zice:
-Apoi, daca asa sta situatia, eu cu nevasta-mea am strans, cu greu, vreo 3000 de euro pentru inmormantarea lui AZORICA...
Preotul:
-Apoi ma, stai asa, despre AZORICA-i vorba? No stai asa ma... ca Azorica-i caine ortdox ba.

Ţiganul spre ţigancă:
- Hauzi, pirandă, tu ştii că Zorro a fost ţigan d-al nostru?
- Da' de unde concluzia asta, ţigane?
- Se scrie cu doi de "R"!!!

jenica67

Care sunt cele doua carti esentiale pentru existenta omenirii? SIMPLU!

1. Biblia-care ne invata sa ne iubim aproapele.

2. Kama Sutra-care ne explica exact cum anume!  =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

jenica67

Ea: Iubitule, am visat azi-noapte ca mi-ai cumparat de Sfantul Valentin un colier super, din perle
El: Asteapta draga, pana diseara, si o sa ai o surpriza!
Vine seara, barbatul se intoarce de la serviciu si ii ofera iubitei sale un cadou ambalat frumos. Emotionata, ea il deschide si inauntru gaseste.... o carte: "Interpretarea viselor".   =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

jenica67

Cum se pregatesc femeile pentru ziua de Sfantul Valentin?
Cumpara felicitari parfumate, cauta trei zile cadoul potrivit, merg la coafor, merg la cosmetica, isi cumpara haine si pantofi noi, se dau cu creme si se machiaza o jumatate de zi, isi fac planuri si sperante.
Dar barbatii?  =))
Cumpara o floare de la floraria din drum, o cutie de prezervative si eventual fac un dus de cinci minute.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

Kov iulian

Ce sau gandit astia, l-au luat din unghiul potrivit la doua intalniri separate  =)) =)) =))



http://www.kmkz.ro/de_ras/texte/absolut-toate-glumele-despre-viitorul-usl/


De la aia i se trage asta. =)) =)) =))


pistol28

Mickey Mouse este un animal amuzant  de desen animat  și oficial mascota a Walt Disney Company . El a fost creat de Walt Disney și Ub Iwerks la Walt Disney Studios în 1928. Un "soarece" antropomorf care poarta de obicei, pantaloni scurți roșii, pantofi mari, galbeni, și mănuși albe, Mickey a devenit unul dintre personajele de desene animate cele mai cunoscute din lume.

=)) =)) =))

sursa
http://en.wikipedia.org/wiki/Mickey_Mouse
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

cipriene

fiecare cu Mickey Mouse-ul lui  =))
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

emilavram

In fata portii raiului, o femeie discuta cu Sf. Petre.
- Sotul meu este cumva aici ? Il cheama Nicu!
- Aici sunt multi oameni cu numele Nicu, raspunde apostolul. Pentru a-ti putea da un raspuns, am nevoie de unele amanunte.
- Cand era pe patul de moarte, sotul mi-a spus ca daca l-am inselat se va rasuci in mormant.
- Pai de ce nu spui asa femeie?! Intreaba de Nicu-Titirezu' !

In urma unui accident, un tip ramane fara penis.
Chirurgul spitalului ii spune:
- Domnule, ai noroc. Avem un bogat sortiment de organe din care iti poti alege unul pentru transplant. Ce zici de asta de 12 cm ?
- Ce naiba, domnule doctor, am eu fata de 12 cm ?
- Atunci asta de 18 cm ?
- Fii serios, domnule, ce, eu sunt pustan?
... Doctorul ii face atunci o alta oferta:
- Dar de asta de 25 cm ce zici?
- Ei, da, asa mai merge. Dar acelasi model pe alb nu aveti ?!!!!



ciucur

Dedicatie pentru cei care lucreaza in mediul privat sau sunt mai lacomi din fire....

Un student moare. La judecata de apoi:
- Sf.Petru - Faptele rele si cele bune sunt tare echilibrate si situatia e indecisa. Vei fi lasat sa aleagi unde mergi - in iad sau in rai.
-Studentul - Dar eu nu stiu cum e in iad, sau cum e in rai....
-Sf Petru - Ai o saptamana de test in fiecare loc....

In prima saptamana, studentul merge in iad. Acolo se intalneste cu toti colegii de facultate care din diferite motive decedasera. Tot timpul era numai o petrecere cu multa bautura, mancare pe alese si studente dansatoare la bara....Nimic din ce stia despre iad nu se adeverise.
In a doua saptamana studentul merge in rai. Lumina, caldura, cantece ingeresti, liniste, - o atmosfera extraordinara. Auzise el ceva despre rai si inainte in putinele dati cand a fost la Sf. Biserica.
Vine si ziua deciziei....

-Studentul - Sfinte, in rai a fost extraordinar. Nici nu imi puteam inchipui ce bine este. In iad, am avut parte de tot ce nu am facut in timpul vietii mele. Eu cam am stat si am invatat, nu am mers la chefuri cu ceilalti colegi. A fost chiar cum imi doream eu sa fie, cat eram in viata.
-Sf Petru - Pai si unde vrei sa mergi?
-Studentul - Sfinte a fost super in ambele locuri, dar cred ca vreau in iad totusi... Sper ca nu te superi.
-Sf Petru - Mai, tu esti sigur????
-Studentul - Da, Sfinte !

Nici nu termina de zis ca si cade in iad. Surpriza, totul era plin de pucioasa si toti erau in caldari la foc. Era cel mai urat loc posibil.
Uitadu-se in sus studentul intreaba:
-Sfinte, de ce nu mai e cum am vazut inainte???
-Sf Petru - Intai te-am recrutat, apoi te-am angajat!!!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.