buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

sigur este silicon sanitar?sau adeziv siliconic care este mai puternic si mai rezistent.

pharaonu75

Este silicon sanitar. Am mai vazut metoda asta de "fabricare" si presa functiona foarte bine!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

....incet dar sigur apicultorii reusesc sa faca chiar orice.

..Imi aduc aminte acum vreo 10 ani ce preturi astronomice avea o presa de faguri... si acum o poate realiza multa lkume destul de ieftin.

Mi-as dorii o presa de faguri sa incerc sa-mi confectionez singur faguri ca ma cam plictisesc iarna../.. dar nu mi-as face-o singur. as lua de la cineva care are ceva experienta in confectionarea lor.

istodorescu vasile


luati legatura cu marian sima care cred ca are cea mai mare experienta in confectionarea preselor.

bio


marian sima

Baieti,primele prese confectionate de mine au fost din silicon sanitar.
Am vandut doua cu acest silicon,cand am dat de alta sursa de material o presa care o vandusem in Bucuresti  am cerut-o inapoi si am schimbat-o cu alta care avea fetele din alt silicon,alta pe care o vandusem prin Maramures parca ,i-am lasat omului si prima presa si pe urma i-am trimis alta cu fete din siliconul nou.

Cu siliconul sanitar este chinuiala,cine nu are de treaba si doreste sa incerce merge sa faca aceasta proba,insa de ce credeti ca filmuletul este realizat din poze si nu imagine cursiva?

Se consuma multa rabdare ,materiale nervi si altele.

Eu am facut modelul de presa pentru buzunarul apicultorului Roman,insa in ultima vreme majoritatea comenzilor vin din afara.
Eu nu banuiam ca atiti apicultori Romani au stupi prin alte tari.

KTA-APIDORNA - Ski

#1146
Citat din: marian sima din Decembrie 05, 2013, 08:46:26 AM
Baieti,primele prese confectionate de mine au fost din silicon sanitar.
Am vandut doua cu acest silicon,cand am dat de alta sursa de material o presa care o vandusem in Bucuresti  am cerut-o inapoi si am schimbat-o cu alta care avea fetele din alt silicon,alta pe care o vandusem prin Maramures parca ,i-am lasat omului si prima presa si pe urma i-am trimis alta cu fete din siliconul nou.

Cu siliconul sanitar este chinuiala,cine nu are de treaba si doreste sa incerce merge sa faca aceasta proba,insa de ce credeti ca filmuletul este realizat din poze si nu imagine cursiva?

Se consuma multa rabdare ,materiale nervi si altele.

Eu am facut modelul de presa pentru buzunarul apicultorului Roman,insa in ultima vreme majoritatea comenzilor vin din afara.
Eu nu banuiam ca atiti apicultori Romani au stupi prin alte tari.

Va dau perfecta dreptate D-le Marian Sima, aceasta presa pe care am achizitionat-o de la D-voastra e mult mai usoara si mai usor de lucrat cu ea,oricum o sa va lansez o comanda la o astfel de presa, nu ma intereseaza tavita din fata, aia o fac aici la thinichigiu, doar corpun presei...ne auzim la un tel.http://www.youtube.com/watch?v=pF0i5IeO5OU#ws
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

marian sima

Ai putina rabdare ,toata vara am facut la prese pe urma am ridicat o constructie si nu mai am avut timp de prese,acum am o gramada comenzi.
In jurul sarbatorilor cred ca comenzile inceteaza si i-ti voi arata o presa cu racire pe apa .

KTA-APIDORNA - Ski

bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/


marinlm64

iată stupariul care face această presă ....

marian sima

Nea Marin presa are bule de aer in celule ba in unele locuri nu arata prea bine,dai un pic pe marire imagine.
Celula trebuie sa aibe luciu ca in imagini.

bio

Citat din: marian sima din Decembrie 05, 2013, 11:45:26 AM
....
In jurul sarbatorilor cred ca comenzile inceteaza si i-ti voi arata o presa cu racire pe apa .

... :bravo:.

Fane


Reteta la cornulețe Nea Marine ca prea frumos arata  :bravo:

marinlm64