tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

LA MULTI,MULTI SI FERICIRE!
:bzz: :bzz: :coffee: : sampanie: :birthday: :happy_birthday: @};- @};- %%- %%-
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

tassevasi

  Va multumesc  tare  mult tuturor colegilor apicultori, sunte-ti cei mai  draguti !
                 Si eu  va doresc dvs  cit si  familiilor dvs sanatate  ,fericire si sa ne auzim cu bine pe intreg parcursul anului.
    Numai bine .

tassevasi

Pentru ca am promis , pun poze cu  cele 2 cantare  ale mele , cel  medical are o precizie f mare .
Apropo , masor si inaltimea  albinelor ,nu numai  greutatea . :P :D

gore

Cantarul valiza arata cam naspa, indica bine greutatea?. E de vanzare?, la ce pret?
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

tassevasi

 Abia al luasem  de la cineva , arata  urat  dar l-am refaut ,arata bine  greutatea  dar nu are sensibilitatea  ca cel medical .
  Nu-l am de vanzare .

tassevasi

  Am demarat lucrarea de confectionat stupi , treb sa mai fac 20 .
  Zilele acestea  fiind  mai cald , am debitat scindura la  dimensiune mai mare , am facut  falturi , apoi am lipit  cu aracet D3 .
   Am utilizat  masina cu laser  si am debitat lateralele la cotele STAS.
Maine alte  falturi pt  asamblat  lateralele si-n citeva zile vor fi gata .
  Citeva foto.

dan sebastian

Frumos lucrate.
Bine ca va pricepeti la tamplarie.
Garantat ies mai bine ca cele luate de la " meseriasi ".
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

andrei_georgian

 :bravo: se vede mana de meserias, faina si masina pentru debitat, de unde a-ti luat-o si la ce pret?  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

sorinma

Marca MacAlister o gasiti la Hornbach ,avea 5 ani garantie
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

tassevasi

Citat din: sorinma din Februarie 26, 2015, 08:24:52 AM
Marca MacAlister o gasiti la Hornbach ,avea 5 ani garantie
Asa este la Hornbach se gaseste  si pt ca nu au servis  acorda 5 ani garantie .
Da e o  masina f f buna , faci treaba rapid si bine ,se poate debita maxin 33 cm latime ,astfel o laterala de 32 imediat o tai cu precizie .
    Astazi am facut falturile  la corpuri si caturi .
Foto

ionel07196555

Im i place circularu de retezat .
Dupa cum arata in poze transmisia  motor axu pinzei e facuta prin curea si e mult mai fiabil decit ce am eu pe pinioane.
Astia nu au servis dar le schimba a doua zi cu unu nou nout.

ioanardelean55



  Cautati D 4 E mult mai bun.
   
    SUCCES

tassevasi

Citat din: ionel07196555 din Februarie 26, 2015, 09:06:18 PM
Im i place circularu de retezat .
Dupa cum arata in poze transmisia  motor axu pinzei e facuta prin curea si e mult mai fiabil decit ce am eu pe pinioane.
Astia nu au servis dar le schimba a doua zi cu unu nou nout.

Da asa e ,al schimba imediat .
  Am si cu pinioane , dar mult mai bun e asta pe curea .
  Probabil al tau e ca asta .
 
  D-l Ioan  :razz: am sa caut D4 .
  Mai acum 6-7 ani nu stiam  de  D-urile astea .

tassevasi

     Nu am mai intrat pe pagina  mea  cam de mult ,sunt avertizat ca a trecut  mai mult de 120 de zile  :) , nu-i nimic tot aici sunt.
    Si ptr ca e vorba  de afumaturi  si modul de conservare a produslor din carne va prezint aici ceva  ce  majoritatea stiu, dar e bine sa mai aratam .
  Eu am un butoi , o sobita si fumul ce va fi rece .

tassevasi