tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Eu stiam ca rovinieta nu e necesara la pavilioane sau masini care transporta stupi. Sa ma contrazica cine stie exact. Multumesc !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tassevasi

 Daca in acea  zona intilnesti un radar pt roviniete si esti cu auto camionul de transporti stupii tai si  tu nu o ai , ce crezi , iti vine  acasa  numai hirtia  fara  amenda ?
   Acest lucru treb sa-l ai in vedere, ca tot ce circula si are un numar de inregistrare intr-o baza de date nationala ,nu face exceptie , poate vrei sa zici de  pavilioane ce sunt  trase de un camion .
Numai bine .

roi_ag

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:25:19 PM
Eu stiam ca rovinieta nu e necesara la pavilioane sau masini care transporta stupi. Sa ma contrazica cine stie exact. Multumesc !
Rovinieta este obligatorie si la autopavilioane . La pavilioanele tractate nu.
Atestatul este obligatoriu si la autopavilioane peste 3,5t.
Tahograf am inteles ca trebuie si la autopavilion daca te deplasezi peste 50km de adresa de resedinta. 

Edi D.

  Chiar daca e cu intarziere iti urez LA MULTI ANI!!!  si sa ne traiesti sanatos!!!
Vreau sa nu am regrete...iar la final sa pot spune: "Multumesc Tie Doamne pentru tot ce am primit in viata asta!!!". Si atat...

tassevasi

  Multumesc  mult Edi ,
Numai bine . :hi:

tassevasi

Citat din: roi_ag din Ianuarie 02, 2015, 05:43:42 PM
Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:25:19 PM
Eu stiam ca rovinieta nu e necesara la pavilioane sau masini care transporta stupi. Sa ma contrazica cine stie exact. Multumesc !
Rovinieta este obligatorie si la autopavilioane . La pavilioanele tractate nu.
Atestatul este obligatoriu si la autopavilioane peste 3,5t.
Tahograf am inteles ca trebuie si la autopavilion daca te deplasezi peste 50km de adresa de resedinta.

Pentru a lamuri problema  luni am sa merg la ARR sa itreb cum satm cu atestatul .
Repet  din cite stiu  ca persoanele fizice  care  au masina peste 3,5  si desfasoara  activitati proprii, nu are nevoe de atestat profesional , daca  lucrezi la un  angajator  ce desfasoara  activitati de  transport  oblgatoriu treb .
Numai bine .

tassevasi

   Am fost la ARR sa intreb in legatura cu  atestatul si uite ce mi-a zis:
Nu trebue  licenta de transport ,si nici atestat profesional pt masini apicole omolgate , nu exista  baza juridica pt a fi amendati , dar nu se stie pina cind  ne lasa in pace UE.
  In legatura cu tahograful  acesta treb pt  deplasari mai mari .
  Eu ma pregatesc de zor , am platit la pachet cu scoala  si atestatul , dar nu am avut timp sa-l dau .

Acum pun o poza cu centul comunei  unde m-am nascut , are o forma de farfurie  adinca , dealuri  multe si populatie din ce in ce mai batrina si putina .
   

MirceaCalin

Citat din: tassevasi din Ianuarie 06, 2015, 10:56:09 PM
... Acum pun o poza cu centul comunei  unde m-am nascut...
"Zîi pă nume" !
:P

dan sebastian

Bascov ?

Dar daca nune pavilion apicol ? Masina normala inmatriculata care transporta stupi ???
Mai povesteste din ce ai discutat la Arr. Ms. !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

mph


tassevasi

#535
Citat din: dan sebastian din Ianuarie 07, 2015, 08:42:45 AM
Bascov ?

Dar daca nune pavilion apicol ? Masina normala inmatriculata care transporta stupi ???
Mai povesteste din ce ai discutat la Arr. Ms. !
:) Eu sunt prahovean  nascut in  com Aricestii-Zeletin , aproape de  granita cu jud Buzau.
  In  legatura cu masina ,treaba sta  cam asa , daca comuna e bogata ,primariea are fonduri  mari, aveti tote sansele  sa fiti scutit de inpozit  si cu o masina  neomologata  stupina , numai cu declaratie pe proprie raspundere la notariat si cu argumente  pertinente samd, altfel se va plati  inpozit .
  Numai bine .

MirceaCalin

Citat din: tassevasi din Ianuarie 07, 2015, 08:34:51 PM
Citat din: dan sebastian din Ianuarie 07, 2015, 08:42:45 AM
Bascov ?
:) Eu sunt prahovean  nascut in  com Aricestii-Zeletin , aproape de  granita cu jud Buzau.

Hehe, îmi amintesc de problemele de fizică "marca" Ioan Druică Zeletin

PS:Ar fi fost prea simplu, dom'Dan !  :P

andreiu

        La multi ani Vasile !! : sampanie: :happy_birthday:

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

dan sebastian

La multi ani !
: sampanie:    : sampanie:     : sampanie:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.