tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

tassevasi va felicit eu daca as avea atatea scule m-as mandri cu ele (chiar nu va inteleg de ce ati spus ca va este rusine sa le postati)-din perspectiva mea santeti o adevarata comoara la casa omului  :bravo: si tin inca o data sa va multumesc
PS:am si eu o scula cum aveti dumneavoastra ----traforajul PORTOCALIU MAI MARE black&deker sau ceva in genul  :hi:

cazacu marius

Mare om  Mare caracter  !!! Adevarat gospodar  . Foarte  frumoasa prezentare ! Bravo nea Tasse !!! :hi: :hi: :hi:
macin-Tulcea

sorinma

sa le folosesti sanatos nea tasse si cu folos  =D>
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Nea Costica din Buzau

Bravo Vasilica!!  :hi:
Din nou ma-i impresionat placut, sa le folosesti sanatos  =D>

Te rog sa-mi spui, daca vrei, cum ai legat la curent [pe culori], motorasul de la masina de spalat din poza 1148, am si eu unul si nu stiu sa-l leg  :uimit:
Sanatate la toti !!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

  Multumesc mai tinerilor  si tie Costi, da am asa in masura in care  sa te descurci sa faci cam orice .                                                                                                                Pe timpul meu se facea si lacatuserie la scoala  si-mi era deag sa stau mult in atelier .
  Primul lucru  pe atunci era sa ne facem un cutitas ,mai ales ca mergeam pe la  forja , unde-mi procuram lama inox  si de aici  demarai toate  activitatile pt finalizare  lui.
    Numai bine .

tassevasi

 Care zici, cel cu polizorul ?
  E   1145 .

Nea Costica din Buzau

Citat din: tassevasi din Februarie 04, 2013, 10:10:58 AM
Care zici, cel cu polizorul ?
  E   1145 .

Sigur 1145, [chiorul nu vede dar le potriveste], motorul meu are o gramada de iesiri, si nu stiu unde sa pun condensatorul, si care sunt  firele pt priza, deaia am zis de culori.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

  Da Costi , treb neaparat  condensator (de 20- 25pf)  ca altfel nu o ia din loc .
  Legi alimentarea cu tensiune la firele  rosu si  verde .
  Condensatorul tot la firul verde si  negru ,sa ai un sens   daca nu e cum vrei tu  muti firul condensatorului de pe verde  pe  celelelt .
  Numai bine .

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Nea Costica din Buzau

Va multumesc la amandoi  :hi:
Am printat, am schitat, acuma ma simt mai ,, dotat''.
,, cine cere nu piere, dar nici nume bun nu are''

Sanatate sa aveti!!  :hi:


Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

ghimpe

Sa va dea Domnul sanatate!!! %%- %%- %%-

mosunick

Fain "Arsenalul". Puteti face muuuulte cu el. Felicitari si la mai multe "sarje" si "rafale"
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

tassevasi

 Astazi dupa 2 luni, albinele  au avut  zbor de curetire  f intens in zona noastra , cred ca si la dvs la fel , ceia ce ne-a bucurat mult .                                                        Miine  va fi la fel ,moment bun pt  turte proteice sa le punem .
    Si pentru ca v-am spus ca am experimentat un anumit tip de folie  si anume  netransparenta  dar cu unele caracteristici  (anti condens) va pun o fotografie  ce am facut-o  dupa ce am dat mai deoparte   vatelina si covorasul .
    Situatia se prezinta  bine , prin porii foliei sunt picaturi ce au esit  deasupra  chiar din abundenta , asta inseamna ca scopul e atins .  Nu am umblat in cuib  si  nu am  condens   pe interior pt ca  trece bine  deasupra , unde acum am pus ziare  sa absoarba .
  Un dezavantaj  ca nu se vede in stup , dar nu-i  nici o probleme , peste o luna le pun pe cele transprente .
  Numai bine .

dorindafi

 :hi: taseeeee
de unde ai luat folia respectiva shi la ce pret ?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

tassevasi

 Dorinele ,o gasesti la toate  depozitele cu materiale pt constuctii.
  Aceasta-i folie ce se pune pe asteriala  caselor  peste care se pune (tabla) imitatia de tigla tip LINDAB , ai vazut tu sigur .
  O am de mult timp ramasa de la  casele  copiilor , acum nu pot sa stiu cit mai e pretul , oricum nu va fi f  scumpa , are latime mare, cred 1,25 .
   Oricum eu sunt multumit de ia . 
  Numai bine  :hi: :hi: