Despre banari

Creat de stefan1, Ianuarie 25, 2015, 02:00:14 AM

« precedentul - următorul »

stefan1

 Nu stiu daca este un topic unde sa putem vedea cine este banat.
Daca nu este si credeti ca este util, atunci poate s-ar putea infiinta.
Poate ar putea fi pus si motivul si durata banarii, ca banatul si si forumistii sa inteleaga cat de cat de ce s-a luat masura. Aici poate s-ar putea muta si mesajele incriminate, care poate nu sunt 'suportate' de topicurile unde au fost initial puse.
  Stiu ca este o treaba delicata, poate unele banari sunt dupa un cumul de postari nepotrivite, care individual nu ar justifica o banare, dar cumulat se justifica din plin. Poate tot aici ar putea fi puse parerile forumistilor, desi si aici niciodata nu se va realiza unanimitate, ca asa e firea oamenilor, foarte diversa.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

pharaonu75

In prezent sunt banati:
- mph (banare permanenta)
- desprealbine (pana la 08.02.2015)
- buzoianu (pana la 09.02.2015)

Anumite postari nu isi au locul niciunde pe acest forum, fie ca este vorba despre un topic apicol, fie ca este vorba despre un topic asemenea celui de fata... pur si simplu nu pot fi reproduse. Si asta fara a mai introduce in ecuatie si mesajele private. :rusine: :rusine:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marian sima

Pharaoane ca tot adusesi discutia despre mesaje private ,moderatori pot citi mesajele private ale membrilor si le pot modifica?

Am avut surpriza ca mesajele mele private de pe stuparitul (vechi) sa fie modificate.

Site "Stuparitul"--------- Anunturi Apicole -------TRATAMENTE SI PRODUSE NATURISTE
NU FA NIMIC

INBOX
Total mesaje: 44
Mesaje noi: 0
Vizualizare mesaj:

De la:   valter
Subiect:   Re: un prieten drag,
Mesaj:   Nici chiar asa...forumul e cel mai tare in ro.


--- Mesaj original ---

--- Mesaj original ---





Pur si simplu a fost sters continutul mesajului in care se spunea multe si au lasat doar ce le-a convenit.


bio

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:04:33 AM
In prezent sunt banati:
- mph (banare permanenta)
- desprealbine (pana la 08.02.2015)
- buzoianu (pana la 09.02.2015)

Anumite postari nu isi au locul niciunde pe acest forum, fie ca este vorba despre un topic apicol, fie ca este vorba despre un topic asemenea celui de fata... pur si simplu nu pot fi reproduse. Si asta fara a mai introduce in ecuatie si mesajele private. :rusine: :rusine:

O iau in ordinea inversa "inmormintarii"..

BUZOIANU--in primul rind nu este multi-contul meu cum insinuua aseara E.B. ...si celui care l-a creat i se rupe deoarece, cum l-a inscris  pe BUZOIANU tot asa i-si poate face alt cont.

DESPRE ALBINE-- ??..nu prea stiu exact ce a facut .. dar cred ca daca a spus adevarul prea direct adica cum il vedea el , de acolo i s-a tras. 
Imi aduce aminte de povestea cu hainele imparatului ::..http://www.povesti-pentru-copii.com/povesti-audio/hans-christian-andersen/hainele-imparatului.html

MPH--banare permanenta..??.. ce a facut MPH..? ca a avut sinceritatea sa gindeasca altfel..?
Daca vrem sa fim cit de cit seriosi trebuie sa acceptam si sa lasam tuturor drept de a-si expune modul de gindire.
Termina-ti cu astfel de actiuni,..
Pentru mine,.. strict....daca MPH nu gindeste ca mine nu-l tratez ca dusman.
..sau i se trage de la SONDAJ ..??...


In semn de solidaritate cu MPH ... nu voi mai posta pe temele strict de apicultura.
Daca mai sunt colegi care gindesc diferit fata de mine ii rog sa ma faca sa inteleg unde as gresii... daca mai sunt colegi care aproba rationamentul meu ii invit sa faca ce cred ei ca ar fi moral.


pharaonu75

Banarea lui mph nu vine de la modul diferit fata de al altora de a vedea lucrurile si nici de la sondaj!  :rusine:
Romikele va poate spune mai multe!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: marian sima din Ianuarie 25, 2015, 10:25:00 AM
Pharaoane ca tot adusesi discutia despre mesaje private ,moderatori pot citi mesajele private ale membrilor si le pot modifica?

Am avut surpriza ca mesajele mele private de pe stuparitul (vechi) sa fie modificate.

Site "Stuparitul"--------- Anunturi Apicole -------TRATAMENTE SI PRODUSE NATURISTE
NU FA NIMIC

INBOX
Total mesaje: 44
Mesaje noi: 0
Vizualizare mesaj:

De la:   valter
Subiect:   Re: un prieten drag,
Mesaj:   Nici chiar asa...forumul e cel mai tare in ro.


--- Mesaj original ---

--- Mesaj original ---





Pur si simplu a fost sters continutul mesajului in care se spunea multe si au lasat doar ce le-a convenit.

Daca au facut asa ceva, inseamna ca i-ai suparat rau...  =)) =)) teoretic se poate orice, practic insa...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pad3

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:42:21 AM
Romikele va poate spune mai multe!
de ce el si nu tu? la status esti trecut administrator. mhp era intr-o disputa cu romikele asa ca ar putea mirosi a subiectivism.
uite, daca nu postezi dovada banarii atunci ma voi alatura si eu grevei declansate de bio; adik nu voi mai posta pe teme apicole ( sic: eu nu stiu nici pt mine, daramite sa mai invat pe altii  :D :D :D :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:)
somnul ratiunii naste monstri

pharaonu75

#8
Pentru ca actiunea ii apartine lui Romikele, iar dovezile materiale sunt la el.

Totusi nu inteleg un lucru: cand vine cate unul (indiferent cine este acela, clona sau nu) si toarna toate mizeriile pe forum, cand el le stie pe toate, insulta pe toata lumea si polueaza orice topic, toata lumea se simte deranjata si solicita interventia moderatorilor... cand se ia vreo masura, hop, facem greva!
V-as da cu cea mai mare placere casutele de PM ale echipei tehnice, ca sa vedeti ce trebuie sa suportam zilnic, ce urari de bine la adresele mamelor, sotiilor, copiilor ni se fac... si toate astea pe banii nostri, pe munca noastra, pe timpul nostru...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pad3

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:55:17 AM
Pentru ca actiunea ii apartine lui Romikele, iar dovezile materiale sunt la el.

clar, eu intru in greva!! sunteti, cred, constienti ce pierdere va fi pt apicultura  :dinti:
somnul ratiunii naste monstri

pharaonu75

O pierdere pentru apicultura exista... de la fiecare persoana, oricat de neinsemnata s-ar parea ca este, se poate invata ceva util.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

calmusdaniel

E o vorba pe la noi sa, stam stramb si sa judecam  drept.Nu stiu cu ce cantar a-ti cantarit faptele unuia sau altuia dar cred ca a fost defect.De ce cred asta,pt de la problemele legate de apicultura  s-a ajuns la cu totul alte teme,generate de unii care au dat din coate sa ajunga in  fata, la invidii personale,la jigniri gratuite si oricine avea o parere diferita si indraznea s-o spuna devenea persona non grata.
In opinia mea MPH si Buzoianul nu cred ca au pacate asa de mari,fata de altii  care de-a lungul timpului au  insultat in permanenta pe cei care si-au spus parerile pe anumite subiecte sau nu au fost de acord cu diferite tehnici si proceduri ale altora.
Toti avem drepturi egale pe acest forum ,considerand ca e un forum democratic si in semn de protest cer sa i-mi fie sters contul de pe Apiardeal.

italianu

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:55:17 AM
Pentru ca actiunea ii apartine lui Romikele, iar dovezile materiale sunt la el.

Totusi nu inteleg un lucru: cand vine cate unul (indiferent cine este acela, clona sau nu) si toarna toate mizeriile pe forum, cand el le stie pe toate, insulta pe toata lumea si polueaza orice topic, toata lumea se simte deranjata si solicita interventia moderatorilor... cand se ia vreo masura, hop, facem greva!
V-as da cu cea mai mare placere casutele de PM ale echipei tehnice, ca sa vedeti ce trebuie sa suportam zilnic, ce urari de bine la adresele mamelor, sotiilor, copiilor ni se fac... si toate astea pe banii nostri, pe munca noastra, pe timpul nostru...

Nu vreau sa par ,,lingau",dar anumite ,,persoane" cu limbaj suburban e mai bine sa stea departe de acest forum!

@ calmusdaniel (si ceilalti grevisti)- nu crezi ca te-ai c-am grabit?
Viata nu-i dreapta ...obisnuieste-te cu asta!

NiKoN

CitatBals
Te gonira aia de pe stuparitul ca ești 
BETIVAN
si ai venit aici ca prostul
sa pui poze cu nevasta-ta
Daca ești asa de mândru duo la televizor sa o vadă toată lumea.
Tu si cu Lizz. :hippo:
D-le Daniel, cu simpatie va intreb, cum ati reactiona la un astfel de mesaj postat de Buzoian daca v-ar fi adresat?
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

calmusdaniel

Asa cum am zis cantarul e defect,cand cineva jigneste o intreaga comunitate numindu-i curve si betivi si nu e blocat pt acele afirmatii,e cam tarziu sa-i blamezi pe altii care au fost provocati in nenumarate randuri.
Eu nu sunt de acord cu jigniri de la nici una din parti deci unde e impartialitatea?