TARGUL MIERII - CAMPINA 2014

Creat de viorel55, Decembrie 30, 2013, 11:07:31 PM

« precedentul - următorul »

D006

Neinspirata ideia cu mierea la parter si standurile de utilaj apicol la etaj , prea mare inghesuiala .

uve

Multumesc tuturor celor care mi-au vizitat standul. A fost o incantare sa intalnesc apicultori din zona Campinei dar si din Bucuresti , Moldova sau chiar fratii nostri de dincolo de Prut. Consider prezenta la targ o reusita.  Am prezentat si inventia  "Dispozitiv de gaurit si introdus capse cu distante variabile liniar intre gauri" . Si numarul de gauri / dispozitiv este variabil. Acesta se poate comanda sau cumpara de la urmatoarele targuri. Copii ale dispozitivului actual au fost deja copiate , mai mult sau mai putin jalnic. Invit pe cei care au facut-o (sau intentioneaza sa o faca),  sa studieze mai profund legea drepturilor de autor.
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

viorel55


viorel55

   Un reportaj de la Targul Mierii -Campina 2014 a fost difuzat astazi de TVR 1, in emisiunea Viata satului

gore

Anul acesta a fost imposibil sa ajung, am urmarit pe net poze sau filme. Din pacate in afara de filmul de la TVR 1 si putinele poze de pe forum nu am vazut altceva. Altadata erau mai multi apicultori care postau poze si filme, acum probabil nu au avut timp de asa ceva.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

petru.atudorei

Trantoru ala mare' umbla cu furtisagul.:))

Bravo