mod de imbinare

Creat de Racea Iulian, Aprilie 06, 2014, 07:50:57 PM

« precedentul - următorul »

Racea Iulian

Ce parere aveti de aceasta imbinare? Eu nu o inteleg! Care se pricepe il rog sa mi explice si mie. E buna sau nu? :thanks:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1445947505642661&set=a.1401232240114188.1073741831.100006822763027&type=3&theater

crisian-nicolae

Este bun dar necesita multa munca si dotare adecvata.

tassevasi

Nu e de  preferat asa , cel mai bine ar fi inbinare in falt .
Motivul , scindura  lucreaza ,se stinge  apa in acei dinti si va putrezi mult mai repedr  decit in falt .
Numai bine .

Racea Iulian

Am primit o oferta destul de tentanta... orizontal pe 20 rame(podisor din scandurele si tabla pe capac) cu imbinare in modul asta si transport inclus in pretul de 145 lei dar imi e frica sa nu mi iau vreo teapa cu imbinarea asta... :D

ionut1708

pretul este tentant dar este posibil ca scandura sa nu fie prea uscata si sa aveti surprize. ati putea sa ii propuneti sa ii faca in falt , ar fi si mai usor pentru cel ce ii construieste.:)

PricopArthur

Scandura e pusa cu inima inspre exterior, ceea ce e bine. Lemnul lucreaza si cand e uscat. Asa, lada se va strange pe imbinare in loc sa se desfaca.
Am vazut la targul de la Slobozia ca nu se tinea cont de acest aspect.
E posibil ca ceeace a spus colegul cu imbinarea in falt sa fie adevarat. Afara insa sunt numai stupi imbinati in tincuri drepte. Acest lucru spune ceva .
Miere multă şi inimă curată!