Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

codrin br

O amintire vie, c-un OM deosebit si-un sfat prietenesc, spus celor de-aveau nelamuriri.

D006

#7201
Astia ori au statie de extractie ori nu !

http://www.youtube.com/watch?v=viCTorVEXho#

D006

Pana acum iarna ideala fara probleme , semne bune anul are !

Bătrânul

Dragos la mine albinele sint resfirate si urcate sus pe toate suprafata . La tine cum e ???

D006

Inca nu am drumul dezapezit spre stupina , sper maine sa ajung acolo.

istodorescu vasile

iata cita rautate poate sa existe la unii oameni .iti vine sa plingi cind vezi de ce sunt in stare unii semeni de-ai nostri. ieri dimineata primarul comunei pochidia din judetul vaslui , a gasit toti cei 70 de stupi aruncate ramele cu albinele in zapada. oare ce vina or fi avut sarmanele albine? aceste imagini ma dor ca si cum  ar fi fost in stupina mea. of ce nemernici!!!!

dodo79

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 30, 2014, 04:41:20 PM
Dragos la mine albinele sint resfirate si urcate sus pe toate suprafata . La tine cum e ???
imi cer scuze ca nu era adresata mie intrebarea.la mine asa au fost azi

dodo79

Citat din: istodorescu vasile din Ianuarie 30, 2014, 05:03:48 PM
iata cita rautate poate sa existe la unii oameni .iti vine sa plingi cind vezi de ce sunt in stare unii semeni de-ai nostri. ieri dimineata primarul comunei pochidia din judetul vaslui , a gasit toti cei 70 de stupi aruncate ramele cu albinele in zapada. oare ce vina or fi avut sarmanele albine? aceste imagini ma dor ca si cum  ar fi fost in stupina mea. of ce nemernici!!!!
cine a facut treaba asta sunt cu siguranta dobitoci.aici ne aratam mentalitatea.daca o fi avut ceva cu primaru ,de ce sau razbunat pe bietele insecte.o vina in acest act a avut cu siguranta si primaru

bucovineanu

Albinele din stupii in care se aflau ramele fotografiate in prim plan, nu prea aveau sanse sa iasa din iarna, aveau prea putina mancare. Nu stiu ce sa zic. Acolo a durat ceva pana s-a facut "lucrarea". Un raufacator e mai grabit si nu sta un timp asa de lung la locul faptei deoarece ar putea fi vazut de cineva. Oricum intamplarea ridica multe semne de intrebare.

D006

Si cum era si normal acel jaf s-a petrecut in judetul ... Vaslui !!!!

  Numai in jud .Vaslui gasestui asa ceva :


Reportajul Vasluian (cu variante de subtitrare)

istodorescu vasile

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 30, 2014, 05:16:26 PM
Albinele din stupii in care se aflau ramele fotografiate in prim plan, nu prea aveau sanse sa iasa din iarna, aveau prea putina mancare. Nu stiu ce sa zic. Acolo a durat ceva pana s-a facut "lucrarea". Un raufacator e mai grabit si nu sta un timp asa de lung la locul faptei deoarece ar putea fi vazut de cineva. Oricum intamplarea ridica multe semne de intrebare.
acest subiect este pe internet si de acolo am luat si eu pozele. cu siguranta ca  primarul  are dusmani, insa asa ceva un om intreg la minte nu face.  ESTE CEA MAI CRUNTA DOVADA DE LASITATE, SA OMORI NISTE FIINTE NEVINOVATE FARA SA AI FRICA DE DUMNEZEU.din ce relateaza primarul, stupina se afla pe raza altei comune la citeva suta de metri de un drum national, si datorita viscolului raufacatorii  ar fi facut acest dezastru stiind ca lumea se adapostea prin case.

ionel07196555

Atit de sarac a fost idiotu ala sa munceasca atit
SAu da bine pe la UE

PARINTELE

este un adevarat genocid,imagini de cosmar

alexutu

acestia nu se pot numi oameni .niste jigodiiii :offtopic:
00007

marian sima

Albina deranjata  chiar pe timp de iarna sare sa intepe si deranjati acum albina ca se va arunca direct la fata,adica acolo unde simte caldura.
Acolo e mana de apicultor,ori in stupina s-a gasit multe mortalitati si e momentul bun sa gasesti o scuza pentru controalele care se fac la cei care au accesat fonduri.