Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Trebuia sa vii cu mine azi-noapte in solicitare la Colibasi, sa fi vazut ce cod era  :wink2:

Sau la tine rosu e numai vinul?  :rotfl:

vranceanul

Mult mai rau a fost in 2012, dar ca sa-si acopere neputinta declara cod rosu.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele

Normal ca din fata monitorului iarna e foarte frumoasa.
Iesiti noaptea la ora 2.00 sa salvati vietile bolnavilor, sa vedeti ce verde e!  :zzz:

vranceanul

Pentru asta-s platiti, fiecare cu meseria pe care si-a ales-o
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele

Ce destept esti, are tara oamenii pe care ii merita!  :rusine:

bucovineanu

Contractele de deszapezire se fac pentru iarna intreaga. Si sunt contracte de milioane. Ori pana acum in majoritatea zonelor nu au fost fulg de zapada. Banii pentru deszapezire au fost totusi platiti. Acum a venit ceva zapada si pentru a-si acoperi neputinta si lipsa de utilaje adecvate la firmele de deszapezire au declarat cod rosu.

D006

5700 euro /km. dezapezit , eu zic ca este suficient ...
   Azi m-am antrenat la greu cu datul la zapada , e frumos si bine ! mai scade colesterolul .

D006

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2014, 09:48:33 PM
Citat din: marian sima din Ianuarie 23, 2014, 08:57:04 AM
...,ba se stie ca polenul daca este consumat de om ridica tensinea...

Te rog mult daca ai gasit un studiu stiintific care sa argumenteze acest lucru spune-mi si mie . S-au macar precizeaza daca este o legenda urbana.Am fost la o multime de cursuri , am vorbit cu multi apiterapeuti dar nimeni nu a demonstrat pana acum ca polenul poate ridica valorile tensiunii arteriale.



  Marianeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!  revin cu rugamintea de mai sus !

pad3

problema cu deszapezirea e tocmai lipsa banilor. in dec au virat bani multi pt asta, se anuntase iarna grea, omatul mare. intre timp iarna a refuzat sa vina, asa ca au inceput sa declare pe tv-uri ca au cumparat de toate si ca asteapta cu nerabdare sa se lupte cu troienile. iar banii au luat usor calea partidului, ca incep electoralele si tb multa bere si mici.
numa ca iarna s-a gasit mai cu motz si incearca sa le strice aranjamentele . dar nici ei nu se lasa, baga coduri pe nerasuflate. aseara blocarea autostrazilor era un mare fas. poa sa ninga dar daca nu viscoleste e simplu de facut partie, doar au utilaje cu tot confortul (declarau zmeii psd)
si tovarase admin (nu in sens peiorativ) sa nu indraznesti sa-mi zici ca vb din fata monitorului. tocmai ce am revenit acasa cu bataturi in palme, am deszapezit cu lopata tot cartierul, sa nu zica urbea ca primarul, pesedist traseist, nu si-a facut treaba.
deci, bani sunt depinde doar cine-i papa  ))/ ))/
somnul ratiunii naste monstri

SPYKAL

Uite aici http://www.proapicultura.ro/apiterapie/polenul.html gasesti proprietatile polenului. Nici vorba de cresterea tensiunii arteriale

cipik

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 26, 2014, 05:44:30 PM
5700 euro /km. dezapezit , eu zic ca este suficient ...
   Azi m-am antrenat la greu cu datul la zapada , e frumos si bine ! mai scade colesterolul .


In nordul europei se dezapezeste cu pana in 1500 de euro pe km si aia au iarna lunga si grea. La cat ne costa pe noi ar trebui sa ne scoata zapada din curte si sa o duca la Predeal sa faca din ea partii de schii. Asta-i Romania.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

fiug1970

Domnilor!!!!Uitati esenta!!Nu cauza ci efectele omoara!Unde in lume ati vazut garcea pazind o tabla pe care scrie DRUM INZAPEZIT??iN RO.si vara daca/ar ninge ar pune tabla/n drum!!Sant firme care;castiga; licitatia fara sa aibă doua lopeti in dotare!Si daca prin licitatie se angajeaza sa execute ceva,de ce se mai blocheaza drumul cu o tabla???De ce nu se blocheaza drumul cu insasi patronul legat fedeles de/un par sa fie invatatura de minte pt. alti amatori de supt din spinarea poporului

cipik

Cine ar vrea sa faca asta daca eu care am firma de deszapezit iti dau tie la alegeri bani de campanie, tu fiind la putere. Sa fim seriosi, o mana spala pe alta, pe bani nostri.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

jenica67

   Mai eu in Germania am vazut toate autostrazile in portiunile in care era pericol de viscol, ca sunt deasupra terenului la 2 m. Poate sa viscoleasca cat o vrea, ca zapada nu sta pe varful dealului. Astia care umbla pe afara pe bani grei, nu vad nimic pe unde se duc ??
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

D006

Daca este iarna e timplu sa ne hranim cu amintiri . In memoriam Florin Braileanu , la el in stupina .


Braila 16 sept 2012