TARGUL APICOL IASI EDITTIA 2022

Creat de bucovineanu, Februarie 22, 2022, 09:51:31 AM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

A XI-a EDITIE A TARGULUI APICOL IASI va avea loc in zilele de 19 si 20 martie 2022 in aceeasi locatie ca editiile trecute, respectiv parcarea supermarchetului CAREFOUR ERA aflat la intrarea in IASI dinspre Letcani.
 Relatii suplimentare organizator Dr SEBASTIAN CIOCAN la tel 0740998084

NYK74

Știe cineva dacă la Botoșani se mai tine tîrgul apicol anul acesta?

dan sebastian

Daca iesim din starea de alerta (cea in care suntem de 2 ani si ceva de cand e covidul) pe 10 martie cand e programata urmatoarea sedinta de guvern pe tema asta, s-ar putea face. Pana atunci doar la Giroda langa timisoara se va tine pe 12 martie. De alt targ nu stiu.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Vranceanul G

Târgul apicol Râmnicu Sărat va avea loc și în acest an, în luna Februarie. Evenimentul apicol de tradiție este organizat de Asociația Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană" împreună cu Primăria municipiului Râmnicu Sărat. Locația de desfășurare a evenimentului apicol este pe platoul din fața primăriei. Pentru a 14-a oară, la Râmnicu Sărat, Asociația Apicultorilor Profesioniști ,,Albina Râmniceană" va organiza, sâmbătă și duminică, 26 și 27 februarie, în intervalul orar 08:00-18:00, un târg de produse apicole la care au confirmat prezența peste 30 de apicultori din România. Evenimentul apicol va avea loc în piațeta platoului din proximitatea Primăriei. "Ar putea participa o multitudine de expozanți care își vor vinde produsele. Ca în fiecare an, numărul celor care vor veni, va fi foarte mare pe parcursul celor două zile. Pentru anul 2022 speranța moare ultima și sperăm ca totul să fie bine" transmite președintele Asociației Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană".

Sursa: GazetaRamniceana.ro Târg apicol la Râmnicu Sărat       O fi adevarat?

romikele


bucovineanu

De aceasta data nu s-a mai anulat targul apicol de la Iasi si va avea loc asa cum a fost planificat  maine si duminica, 19-20 martie.

dan sebastian

Mi-ar fi placut sa pot ajunge si eu la dvs. in zona la targul apicol! Exista inca o dezbatere care ar fi cel mai mare targ din Romania, cel de la Iasi sau cel din Craiova ?
Peste 2 saptamani voi merge la Craiova ca e mai aproape doar 120 km. Ma bucur ca au reinceput targurile. Asa avem sansa sa ne mai intalnim si noi si comerciantii sa ia pulsul pietei. E rau ca a inceput o criza care va dura. Sa speram ca razboiuul din Ukraina se va sfarsi curand, ca rusii nu vor folosi armele chimice sau nucleare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.