Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Ce bine de voi aveti cuscrii.  :ok: Pe mine ma refuzat MARIN si ce bine imi prindea o nora harnica daca am un baiat lenes  :uimit: Aveam si eu cine sa ma ajute  :yes:

sandupop

Ce sa faca... sta in camera ei si jeleste....maine incepe scoala... si azi am aflat ( cu stupoare ) ca ii place cel mai mult educatia fizica, muzica si ...pauzele =)) =)) =)).. in rest este bine, sper ca si la voi e bine. Toate bune.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

sandupop

Citat din: Bătrânul din Septembrie 15, 2013, 12:15:08 PM
Ce bine de voi aveti cuscrii.  :ok: Pe mine ma refuzat MARIN si ce bine imi prindea o nora harnica daca am un baiat lenes  :uimit: Aveam si eu cine sa ma ajute  :yes:
Lasa nu te busuli, ca gasesti pana la urma una harnica,... numai sa te comporti bine cu ea ca altfel....ai incurcat-o :rotfl: :rotfl:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

stefan1

Citat din: sandupop din Septembrie 15, 2013, 01:31:40 PM
Ce sa faca... sta in camera ei si jeleste....maine incepe scoala... si azi am aflat ( cu stupoare ) ca ii place cel mai mult educatia fizica, muzica si ...pauzele =)) =)) =)).. in rest este bine, sper ca si la voi e bine. Toate bune.

  Lasa ca vedem si noi care e realitatea. Scrie mult mai corect mesajele decat unii care au facut facultati!   :bravo:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sandupop

Aici am fost un pic rau... sper sa nu citeasca mesajul asta. In realitate este o fetita cuminte, ascultatoare si foarte ambitioasa,...azi m-a intrebat ce se intampla daca nu mai scrie pe forum? o sa o mai primesca pe forum?, contul o sa mai fie activ?.. si daca pot sa sa scuz eu in fata apicultorilor de pe forum... pentru ca ea este foarte ocupata.....in realitate este extrem de emotionata din cauza zilei de maine....de doua saptamani este in priza, azi si-a verificat uniforma de doua ori.....ce mai probleme majore.... ce stiti voi.....
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

romikele

Cand va dori si va putea sa posteze, va fi  :ok:
Noi ii asteptam mesajele  :cu plăcere:

:hi:

relutu


ves.lucian

Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

ieri am reusit sa gasesc niste flori , flori de care erau interesate albinele !!! trebuie sa recunosc ca poza am facut-o in oras !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

ieri am ajuns acasa dupa 10 zile in care am lipsit de la Zabrani !!!am fost cu bunicul la spital !!!
piersicul din imagine este din soiul SUPERBA DE TOAMNA !!!
dupa cum vedeti , am gasit sub pom un covor de fructe !!!
o parte stricate irecuperabil , o parte sticate partial , din care am reusit sa pun la congelator vreo 15 pungi de piersici taiate in 4 !!!
o alta mica parte erau perfecte , zemoase si numai bune de mancat !!!
asta a fost situatia !!!
la anul mai vedem ce facem !!!
anul trecut datorita frigului din februarie am avut 5 fructe in 8 piersici !!!
au inghetat mugurii de floare !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#1436
am mai gasit pere !!! din cate stiu eu , sunt pere PACHAMS TRIUMPH  !!!
sunt ultimele pere care au incheiat sezonul perelor cu rezultate super anul asta !!!
cele din poza de jos au fost la inaltime !!! poate de aceea s-au deformat asa cum vedeti !!!
si astea trebuiau sa arate ca cea din poza de sus !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

astazi a venit la mine Ovidiu 78 sa-si vada albinele !!!
a venit cu ingerasul lui de fetita care este o adevarata binecuvantare !!!
uitasem sa va spun !!! dupa 10 zile , am reusit atunci cand am ajuns la tara sa imbrac hainele pe care le port cel mai mult : SALOPETA !!! adevarat ca la serviciu am purtat acelasi " costum " , dar acolo-i una si acasa la tara este alta !!!
asta-i viata noastra si nici nu-mi pare rau !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

inca mai am flori !!! pufuletii din imagine au rasarit din semintele cazute anul trecut !!!
din pacate fetitele mele dragi nu le viziteaza !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

delorin I

Acel soi de par, este un par altoit pe gutui? Parca sunt preluate multe caracteristici ale portaltoiului!