Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

se coc nectarinele !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

vin si merele din urma !!! ultimii doi meri din gardul belgian sunt soiul Ionagold !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Azi 39 de grade !!! adunarea la apa !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Asa arata un ziar dupa unificarea a doi stupi !!! ai lui Ovidiu 78 !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

ieri m-a vizitat o nepotica !!! o frumusete de fata !!! a dorit mult sa vada un stup deschis !!! si i-am facut placerea !!!
ASTAZI STOARCEM !!! SA VEDEM CAT !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian

Să-ți trăiască! Vezi că nu se știe de unde sare iepurele - nici nu știi de unde vine ajutorul la stupi.  :hi:  :hi:  :hi:

ves.lucian

  nepotica este tocmai din celelelt capat de tara !!! a venit de la Dersca , Botosani !!!
  sa nu mai zic ca de fapt parintii sunt de acolo , ea fiind nascuta in Italia si locuieste in Roma  !!!
   :hi: =D> :-c :beer: : sampanie: :beer: : sampanie: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

mape 48-petru manea

Frumoasa nepotica, frumos si fundalul  =D>

Kiwi Bee

..... si acum doua mii de ani mierea din Ardeal ajungea la Roma  %%-

ves.lucian

  asa o fi ca prea zici cu foc !!!
   :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: : sampanie: : sampanie: :beer: :beer: :beer: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sandupop

Ai vazut ca a aparut si .....ajutorul apicultorului :bravo:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

bismark

    Nu numai ca a sosit ajutorul ,,tocmai de la Roma,, dar nu se stie de unde sare aschia si sa urmeze meseria unchiului ca si la tine.Va iubesc si faceti ca, copii si nepotii sa ne urmeze in ducerea mai departe a acestei ocupatii milenare in tara noastra.Cit mai multi iubitori de albine cu atit o tara mai curata si mai bogata.Si sa luam exemplul de la o familie de albine de coeziune,aparare si lucru pentru a face din tara asta una din cele mai demne si bogate din lume.Cu mult respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

Citat din: sandupop din August 01, 2013, 02:15:02 PM
Ai vazut ca a aparut si .....ajutorul apicultorului :bravo:

  Sandule , tie ce-ti pasa ???
  ai ajutor si ma bucur pentru tine !!!
  in familia mea nu-mi aduc aminte si nici macar bunicii pe cand traiau nu si-au adus aminte de cineva din familia noastra care sa aiba albine !!!
  ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a descoperit aceasta minunata pasiune !!!
  cu urmasii , mai vedem !!!
  baietii mei ma ajuta , dar virusul nu l-am sesizat pana acuma la nici unul din ei !!!
  poate pe viitor , cine stie ???
   :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: : sampanie: :beer: : sampanie: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sandupop

Si in cazul familiei mele, noi suntem prima generație,....cred ca parintii mei ar fi mandri de mine si de nepotica lor. Fie iertați!
In cazul fetitei mele,"virusul" cred ca a fost activat ....de acel banal costum apicol cumparat de la Blaj, cea mica pana atunci nu prea se interesa de albine. Dar in seara aia a adormit cu costumul pe ea, pacat ca nu am facut poze atunci...
Nu dispera, trebuie sa fim optimisti si sa avem rabdare, băieților le plac alt fel de.....albinuțe.  Nu de astea :bzz: :bzz: :bzz:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

ves.lucian

Citat din: sandupop din August 01, 2013, 03:49:05 PM
Si in cazul familiei mele, noi suntem prima generație,....cred ca parintii mei ar fi mandri de mine si de nepotica lor. Fie iertați!
In cazul fetitei mele,"virusul" cred ca a fost activat ....de acel banal costum apicol cumparat de la Blaj, cea mica pana atunci nu prea se interesa de albine. Dar in seara aia a adormit cu costumul pe ea, pacat ca nu am facut poze atunci...
Nu dispera, trebuie sa fim optimisti si sa avem rabdare, băieților le plac alt fel de.....albinuțe.  Nu de astea :bzz: :bzz: :bzz:

  nici nu stii cata dreptate ai !!!
  mai ales la urma !!!
  dar nu se stie niciodata !!!
   :D :hi: =D> :-c :beer: : sampanie:  :beer: : sampanie::beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!