Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

popik50

Corpul de 1/2 redus nu este unul si acelasi cu corpul de 1/2 care il folosesc eu pe post de magazie la stupii dadant? Sau este mai mic ?

romikele

Este mai mic, pentru rame inalte de 146mm, fata de 162mm cat e rama standard.
Doua caturi reduse suprapuse formeaza exact un corp 1/1.

ves.lucian

seara la Zabrani !!! mi-a inflorit singurul trandafir urcator pe care il mai am !!!
de fapt este al bunicului !!!
din cartile mele am aflat ca trandafirii urcatori se taie total o data la 5 ani !!!
asa ca acum doi ani m-am prefacut ca am gresit si am taiat toate ramificatiile ce plecau din vechea radacina !!!
si acuma arata super !!!
sunt sigur ca anul viitor va arata si mai super !!!
am poze pe stuparitul vechi cu trandafirii urcatori ce erau pe cealalta parte a curtii !!!
erau ai mei !!!
erau o splendoare !!!
dar bunicul meu s-a plictisit sa tot mature frunzele trandafirilor in fiecare dimineata !!!
asa ca i-am scos din radacina pe toti !!!
dar atunci nu stateam la Zabrani !!!
la toamna presupun ca iarasi plantez trandafiri urcatori pe toata lungimea curtii !!!
mai ne scriem !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Razvan HD

E o splendoare acest trandafir ! :bravo: :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

ves.lucian

#1204
  nu i-ai vazut pe ceilalti care nu mai sunt !!!
  uita-te pe pagina nr. 2 !!!
    :rotfl: =)) :rotfl: =)) :rotfl: =)) =D> :-c :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Razvan HD

Wow chiar am ramas fara cuvinte , o adevarata splendoare !  :bravo: :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

bismark

    Frumos dar era mult mai frumos inainte,poate ii refaci.Si mie imi plac mult trandafirii.De fapt i se spune regele gradinii.Unul care mi l-am pus in par  si unul alb Am pina acum 15 culori diferite, cataratori si  normali.Sa iubim trandafirii. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

Mi-am pus trandafir in par
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

Citat din: bismark din Iunie 01, 2013, 03:48:27 PM
    Frumos dar era mult mai frumos inainte,poate ii refaci.Si mie imi plac mult trandafirii.De fapt i se spune regele gradinii.Unul care mi l-am pus in par  si unul alb Am pina acum 15 culori diferite, cataratori si  normali.Sa iubim trandafirii. Cu respect

  cu siguranta ii voi reface si vor fi mai frumosi decat au fost ceilalti !!!  :hi: :nod: :razz: =D> :-c :ok: :yes: :thanks: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

cu ajutorul lui Dumnezeu maine dimineata ii duc la tei !!! un loc splendid pe unde pana azi nu mi-au calcat picioarele
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

KTA-APIDORNA - Ski

Sa ai parte de un cules imbelsugat si sa trebuieasca sa mai cumperi butoaie... %%- :beer:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ves.lucian

 sa dea Dumnezeu la toata lumea !!!  :hi: :nod: :razz: =D> :-c :ok: :yes: :thanks: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

   Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place.Aici pe pamint este raiul,dincolo nu stiu ca nu a venit nimeni sa ne povesteasca.Oare unde sint sufletele mosilor si stramasilor nostri? in loc cu verdeata,cu flori si pasari care cinta Dumnezeeste?.Aici ne-a lasat Dumnezeu sa facem ce putem fiecare incit viata sa ne fie mai frumoasa si mai usoara.Binele se rasplatesate cu bine,cind faci rau vei avea parte de mai rau.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

Citat din: bismark din Iunie 02, 2013, 01:48:10 PM
   Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place.Aici pe pamint este raiul,dincolo nu stiu ca nu a venit nimeni sa ne povesteasca.Oare unde sint sufletele mosilor si stramasilor nostri? in loc cu verdeata,cu flori si pasari care cinta Dumnezeeste?.Aici ne-a lasat Dumnezeu sa facem ce putem fiecare incit viata sa ne fie mai frumoasa si mai usoara.Binele se rasplatesate cu bine,cind faci rau vei avea parte de mai rau.Cu respect

  zici ca nu stii ce este dincolo !!! scrie in biblie !!!
  sa avem grija in viata asta scurta si frumoasa de pe pamant sa facem cat mai mult cele placute lui Dumnezeu !!!
  pentru ca dincolo este o vesnicie !!!
  nu merita riscul , parerea mea sa ne trezim la smoala !!!
  cum crede fiecare !!!
   :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

iubita mea sotie impreuna cu bunicii mei !!! eu , ca de obicei , sunt in spatele aparatului !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!