Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

G. Iulian

Mulți fac poze, puțini fac artă, iar tu Lucian faci parte din cei puțini.  :hi:  :hi:  :hi:

ves.lucian

  multumesc frumos , prietenul meu !!! ma straduiesc si eu cum pot !!! te salut si " ne mai scriem " !!!
   :hi: :hi: :hi: :nod: :nod: :nod: :razz: :razz: :razz: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: : sampanie: : sampanie: : sampanie: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

niculita

Citat din: ves.lucian din Aprilie 06, 2013, 04:16:13 PM
vecinul are si un cais !!! care este si inflorit pe deasupra !!! si pe care il viziteaza albinutele mele !!! daca tot este aproape si foamea-i mar
Frumos..La mine cara numai de la ghiocei care au inflorit...Multa bafta si succes...O duminica placuta va doresc!!!

ves.lucian

  activitate serioasa si la tine , Niculita !!!  :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer: : sampanie: : sampanie: : sampanie: :ok: :yes: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#1039
Picture-transfer_ro-07apr-6299e6

  vant tare , temperatura nu foarte ridicata , si totusi harnicie mare la dragutele de ele !!!  :hi: :nod: :razz: =D> :beer: :beer: :beer: : sampanie: : sampanie: : sampanie: :ok: :yes: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

astazi a venit sa-si vada albinele Ovidiu _78 !!! impreuna l-am vizitat pe Adi Blaguescu !!! am stat la povesti ore intregi !!!
am inceput sa le inteleg pe cele doua femei care au stat in puscarie in aceeasi celula cativa ani , si cand s-au liberat au mai stat doua ore la povesti la poarta puscariei !!! nu si-au terminat povestile !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

am mai fotografiat un MER , si nu cel mai grozav !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

vreau sa va intreb ,  daca si voi aveti asa ceva ??? deosebit , fara doar si poate !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Nea ,luciane duminica am fost la manastire la prislop sa ne rugam si sa vedem peisajele
Acolo ii frumos sa ai albinele la cules la faneata in ultimul sat inainte sa ajungi la manastire
Sper sa ajung cat se poate mai repede si la borod ca am intales ca este superb

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ves.lucian din Aprilie 09, 2013, 09:58:33 PM
vreau sa va intreb ,  daca si voi aveti asa ceva ??? deosebit , fara doar si poate !!!
Salutare Lucian, eu am avut si cate doua cauciucuri puse unul peste altul si legate cu sarma galvanizata....apoi am pus stupul pe ei, numai ca aveam dezavantazul vara, ca neavand umbriti stupii, se incingeau caucioacele de topeau ramele nu alta, si am renuntat la ele, insa asa cum ai procedat tu, e super ok, eu am folosit cate 4 borduri de beton ca si picor si nu mai am treaba....am avut noroc cu reabilitarile stradale....zboruri intense la urdinisuri iti dorim !!!! ;) :hi: :beer:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ves.lucian

Citat din: ursulakhe din Aprilie 10, 2013, 08:20:43 AM
Nea ,luciane duminica am fost la manastire la prislop sa ne rugam si sa vedem peisajele
Acolo ii frumos sa ai albinele la cules la faneata in ultimul sat inainte sa ajungi la manastire
Sper sa ajung cat se poate mai repede si la borod ca am intales ca este superb

  si eu am fost de 4 ori la Prislop !!! anul asta nu stiu daca ajung !!! numai Dumnezeu stie !!! iti place poza de pe fundal ???  :hi: :razz: =D> :-c :ok: :yes: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#1046
Citat din: KTA-APIDORNA - Ski din Aprilie 10, 2013, 09:18:57 AM
Salutare Lucian, eu am avut si cate doua cauciucuri puse unul peste altul si legate cu sarma galvanizata....apoi am pus stupul pe ei, numai ca aveam dezavantazul vara, ca neavand umbriti stupii, se incingeau caucioacele de topeau ramele nu alta, si am renuntat la ele, insa asa cum ai procedat tu, e super ok, eu am folosit cate 4 borduri de beton ca si picor si nu mai am treaba....am avut noroc cu reabilitarile stradale....zboruri intense la urdinisuri iti dorim !!!! ;) :hi: :beer:

  cauciucurile nu sunt ale mele !!! sunt ale unui prieten apicultor !!! apicultor adevarat , nu ca mine !!! interesante mi s-au parut oasele !!! :rotfl: =))
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

KTA-APIDORNA - Ski

da, oasele ...,,fosilele" sunt tari, am crezut ca nu vad bine, dar m-am lamurit....cred ca-s cele mai rezistente la intemperii....;)  cele mai bune ,,pene"de sustinere ce mai :))
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

pharaonu75

Am vazut si eu oasele, insa am crezut ca au fost puse acolo doar pentru poze! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

andreiu

         Paraoane, muta poza la topicul lui Dragos cu istoria. Poate or fi din neolitic, cine stie ce stramos odihneste pe roata.