Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Din cate stiu eu se face cu freza

ves.lucian

  eu nu stiu sa-ti spun !!! am cumparat stupii sub forma de kituri !!! daca vrei iti dau numarul de telefon al producatorului !!!   :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Aha mulunesc ,ult nea luciane dar nu am bani pt comandat kituri imi fac eu stupi (home made)multumesc mult oricum   :hi:
bee_lover mersi mult si tie de raspuns  :hi:

romikele

Citat din: ursulakhe din Ianuarie 29, 2013, 07:06:32 PM
Nea luciane cum se face acele crestaturi pe magazii sau corpuri (acele de unde prinzi cu manacorpul sau magazia)
cu circularul sau cu ce?

Aceasta este "scula"  :wink2:

Marius-ursulakhe

Aha deci un cap de frezare pt asa ceva mresi mult inca o data nea romikele   :yes:  :hi:

romikele

Trebuie avuta mare grija cu aceasta freza, in alta locatie (nu la cea din poza) am vazut "zburand" un deget... a fost ceva de groaza, mi-as fi dorit sa uit episodul, din pacate nu se poate  :sad:

ves.lucian

  astazi sarbatoare !!! in hrisovul de mai jos cine doreste poate citi despre istoricul manastirii !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  va prezint pe coproprietara stupilor mei !!! mi-a promis ca va fi un ajutor de nadejde , asa cum a fost si pana acuma !!!  :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: : sampanie: :yes: :ok:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sas angelica

 :hi: sa-ti traiasca coproprietara. s-o vedem la vara cu masca pe fata si cu mainile in stup!! : sampanie:
Carpe diem!

ves.lucian

  cu siguranta o vei vedea !!! vreau sa o fac sa se indragosteasca de fetitele mele dragi !!! 
  acuma ma pregatesc de altoit !!! am inceput sa iau lastari din pomi , ii etichetez si la nisip cu ei pana la primavara !!! :hi: :nod: :razz: =D> : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

mape 48-petru manea

nisipul umed sau uscat ----multumesc !

ves.lucian

  gramada de nisip este in spatele gradinii !!! si este umed tot timpul !!! sa fii sanatos si spor la altoit !!!  :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :-c :beer: : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sas angelica

ţi-am urmat exemplul. am tăiat lăstari dintr-un cais, i-am îngropat în grămada de nisip. sper să-mi iasă. am doi corcoduşi pe care vreau să-i fac caişi.
când se altoieşte lămâiul?
Carpe diem!

ves.lucian

  Spor la treaba , Angelica !!! lamaiul la vara se face !!! inca nu am facut !!! se face in ochi crescand , din cate stiu eu !!!
  acuma va arat marii dupa ce i-am taiat !!! m-au mancat degetele !!!  :hi: :rotfl: =)) :beer: : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

roi_ag

Citat din: romikele din Ianuarie 29, 2013, 09:51:52 PM
Trebuie avuta mare grija cu aceasta freza, in alta locatie (nu la cea din poza) am vazut "zburand" un deget... a fost ceva de groaza, mi-as fi dorit sa uit episodul, din pacate nu se poate  :sad:
Eu le-am facut cu circularul