Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ves.lucian din Noiembrie 12, 2012, 06:13:23 PM
un brad de vreo 35 de ani , poate mai batran , ( nu i-am numarat inelele ) a reactionat in urma taierii !!!
se vede ca si-a naclait si vre-o doua albine ce credeau ca gasesc propolis mai mult ca sigur....se vad pe marginea trunchiului...ce ochi am...;)
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ves.lucian

  nu cred ca erau albine !!! daca erau , SIGUR ma straduiam sa fac cateva poze MACRO !!! :hi: :nod: :razz: =D> :-c :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

toamna avem parte in gradina si nu numai de toate culorile !!! in spate se vad si stupii !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

azi am uitat agenda acasa !!! am cautat la bunicu ceva pe ce sa scriu !!! si uite ce am gasit !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

azi m-am uitat putin prin folie sa vad care cum !!! orice , numai paianjeni nu ma asteptam sa gasesc in stupi !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

am avut zbor frumos astazi !!! la una am vazut si polen , dar nu am reusit sa o prind in poza !!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

iarna trecuta am avut stupii pe rigle care stateau pe poroterm !!! a cam plouat in ei si s-au cam distrus !!!
m-am gandit sa-i protejez cu fibra de sticla !!!
fibra se poate unge pe dedesupt la primavara cu ulei . motorina , vaselina etc. impotriva furnicilor !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

azi am stropit piersicii cu zeama bordeleza !!! face bine pentru anul viitor impotriva basicarii frunzelor !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

si-au primit si perii portia !!! democratic !!! in poza de sus se vede ca parul a fost realtoit !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

happy

Citat din: ves.lucian din Noiembrie 17, 2012, 07:26:25 PM
toamna avem parte in gradina si nu numai de toate culorile !!! in spate se vad si stupii !!!
Foarte desi ai plantat pomii fructiferi,vrei sa faci pomicultura intensiva? :lol:
Bine ca mi-ai adus aminte cu zeama bordeleza,maine daca este soare stropesc si eu pomii.Nu numai la piesici se face stropirea, la toti ajuta.Peste 2 saptamani este indicat sa se faca si stropirea uleioasa(dupa cea cuprica) :wink2:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

ves.lucian

  eu uleiosul l-as lasa pentru la primavara devreme !!! atunci este eficient !!!
  merii din stanga sunt plantati la 80cm !!! sistem de coroana artistic palisata : cordon oblic bilateral sau " gard belgian " !!!  :-c :hi: :nod: :razz: =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  o panseluta " transpirata " !!! de la Bodrog !!!    :hi: :razz: =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  ieri a fost sarbatoare !!! hram la Bodrog !!!   :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

silviu

Salut Lucian
         si tuturor celor care mai umbla pe acest forum
   Am postat ceva la Catina in rest pana acum nu m-am bagat pentru ca inca nu am ce arata si mici cu ce (nu mai am aparat foto).In doua cuvinte ma numesc Chis Ioan,postez sub numele Silviu (feciorul meu cel mic de 24 de ani si de dimensiuni 2 pe unu).Cand o sa am un pic si eu cu ce iesi in fata o sa-i deschid si eu pagina,Pana atunci va rog sa acceptati sa mai scriu cate ceva pe la voi.
      In primul rand vreau sa va spun ca am intrat in iarna cu 9 roi(nu stiu cu cati osa ies) si am o mica plantatie cu catina (14-15 ari).
     In al doilea rand vreau sa multumesc tuturor forumistilor pentru ceea ce invat zilnic citind pe forum,si mai ales ca pe acest forum nu se da nimeni rotund(eu stui tot numai eu fac bine,voi sunteti nestiutori - ca sa nu zic altfel) - cu mici exceptii pe care vad ca cei care sunt "barbosi " pe forum ii pun repede la punc.Asta imi place pe acest forum,ca daca ai nevoie de un sfat il primesti fara sa ti se spune ca esti... daca gresesti ceva ti se explica ce ai gresit fara sa fi considerat ...!
   Si in al treilea rand referitor la tine personal.Esti un gospodar de exceptie,si daca m-ai cunoaste ai fi convins ca eu nu laud niciodata pe cineva decat daca o merita pe deplin.O sa incerc sa te iau de exemplu,sa incerc sa fac si eu cate ceva dupa modelele pe care le dai tu.
    Sanatate la toti forumistii si sper sa invat mult de la voi.
             Cu stima,
                 Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

ioanardelean55


D-le Chis deschide- ti pagina asa ne putem cunoaste mai bine si mai multi intimplarea a facut sa -ti citesc postarea ,nu e neaparat nevoie de poze .merge si fara .
 
   Din partea mea ,,SANATATE ''