Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  nici nu stii cata dreptate ai !!! dar sa stii ca nu era singura !!! doar nu era cazul sa pozez fiecare rama ce arata bine sau foarte bine !!!  :nod: :rotfl: :hi: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Nea Costica din Buzau

Citat din: ves.lucian din Septembrie 01, 2012, 10:14:45 PM
acest mar se pare ca vrea sa ma paraseasca !!! i-am luat de doua ori din mere cel putin jumatate de fiecare data !!! asa de multe a avut !!!
si totusi se pare ca se duce !!! asta este si n-am ce face !!! il las pana la primavara sa vad cum trece iarna !!!  :yahoo_cry:
]
Salut Lucian!!
Eu nu l-as abandona ; l-as scutura sa cada merele mai manate, as sapa pamantul in jurul lui, l-as uda [inunda] pe sapatura si pe toata coroana. La noi a scumpit apa curenta [5lei cu tva], din aceast motiv mi s-au uscat mai multi pomi si arbusti [tei, alunisi corni] plantati in toamna si primavara. Sa fii sanatos!!
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

ves.lucian

  la mine nu-i problema cu apa de udat !!! avem fantana !!! problema este cred cu panza freatica !!! este sus de tot !!! in spatele gradinii este teren mlastinos !!! asta cred ca este cauza !!! mai studiez problema !!! :hi: :) :ok:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

happy

Daca ai sol mlastinos inseamna ca este propice pentru salcia capreasca(foarte buna pentru albine primavara!) :wink:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

ves.lucian

#514
  din nou nici nu stii cata dreptate ai !!!  am ochit deja vreo 20 , 30 de sade !!! poate chiar mai multe !!!  ( salcii tinere de vreo 2 metri de inallte si cam 3 cm in diametru ) !!! le-am gasit in fabrica in primavara inflorite si pline de albine si de fluturi !!!  in toamna asta le tai si le fac buletin de Zabrani !!! fara doar si poate le voi si fotografia !!!   :hi: :) :razz: =D>
  le poti vedea in poza pe pagina 13 in acest topic !!!   =D> =D> =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

happy

Citat din: ves.lucian din Martie 24, 2012, 07:58:23 PM
priviti ce splendoare !!! cat am mai asteptat sa vad atata floare la un loc !!! avem si vizitatori !!! zburatoare de multe feluri !!! albinutele prezente si ele !!! NORMAL !!!
Lucian,daca ai mai multe salcii din astea as vrea si eu una.Iti trimit altceva din gradina mea! Eu am pus in primavara butasi dar nu s-a prins niciunul ,se prind la fel ca vita de vie dar nu le-am pus apa multa :smile:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

ves.lucian

  eu zic ca te rezolv !!!  tinem legatura !!!   :hi: :) :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  astazi fiind sarbatoare , si pentru ca pe bunica mea o cheama Mariuta , am "afumat" ceva si am mancat in gradina !!! mai rar , ca-i criza !!!  :rotfl: :razz: :wink2:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  un cules tarziu !!! bostanoasele sunt la putere !!! diseara pun un film cu cea mai harnica familie !!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

a sosit si al 10-lea !!! tocmai de la Oradea !!! un baiat bun si amabil mi l-a promis inca de asta primavara !!! in timp ce-mi promitea un roi noi incarcam albinele in remorca !!! in remorca lui , bineinteles !!! fie sanatos cu toata familia lui !!!
ar mai fi unul de la Mibu , dar pana la Targoviste este cam departe !!! da daca totusi , cumva ...  :-c :hi: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

orbanstefan64

Citat din: ves.lucian din Septembrie 08, 2012, 03:53:14 PM
  astazi fiind sarbatoare , si pentru ca pe bunica mea o cheama Mariuta , am "afumat" ceva si am mancat in gradina !!! mai rar , ca-i criza !!!  :rotfl: :razz: :wink2:
la multi ani bunica Mariuta si familiei la fel !!!!
:hi: :hi: :hi:

ves.lucian

  ii voi spune , cu siguranta !!! sanatate maxima tie si familiei tale !!!  :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

[jwp=425,344,image]http://www.youtube.com/watch?v=IouLJxnOMB0[/jwp]

astazi mai de dimineata am facut filmul !!! cu telefonul lui junior ca aparatul are hibe mari !!!
la secunda 50 se vede o aglomeratie draguta tare !!!
dupa parca se vede si o hataiala !!! vreo musafira nepoftita !!!
tare ma bucur ca mai aduc polen !!! stiu ca multi apicultori si-ar dori polen si seceta face ravagii din pacate !!!
cel alb zice un prieten ca este de la albastrita si cel galben numai de la bostanoase poate fi !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

orbanstefan64


ves.lucian

  am inteles !!! are acum 10cm pe 6mm !!! am sa tin cont !!! :hi: ^:)^
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!