Subiecte despre apicultura gasite in ziare

Creat de filip, Ianuarie 06, 2008, 01:52:48 AM

« precedentul - următorul »

filip

orice piaţă
2008 01 05| de Florina Zainescu
Ţăranii pot vinde lapte, brânză, ouă sau peşte în orice piaţă din ţară până la sfârşitul anului, dacă se înregistrează la direcţiile sanita­r-veterinare judeţene. Abia după 1 ia­nuarie 2009 vor fi aplicate noile re­guli în comerţul cu produse primar prevăzute de Ordinul 301, a anunţat Autoritatea Naţională Sanitar-Ve­terinară (ANSVSA).
În plus, până la anul, unităţile din categoriile centru de prelucrare a laptelui, punct de debarcare, ma­gazin de desfacere peşte, centru de extracţie, colectare miere şi alte produse apicole, stupină, ma­ga­zin de desfacere a mierii de albine pot vinde fără să se înregistreze la ANSVSA.
Jurnalul Naţional a anunţat în premieră, la sfârşitul lui noiembrie 2007, că Ordinului 301 nu se va aplica de la 1 ianuarie 2008, aşa cum era stabilit. Ordinul buclucaş a fost emis de ANSVSA la începutul lui 2007 şi le interzice ţăranilor să vândă produse primare în afara judeţului de baştină    sursa   Jurnalul National 05 01 2008
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Tarani Polonezi vindeau o brinza traditionala la strada in fata portii, asa cum se intampla si la noi. Incepand cu noile reguli europene, le-a fost interzis acest comert. Atunci au gasit o alta metoda:  Branza....de vaca, pentru PISICI. Asa ceva nu era negociat cu U.E.  Mierea se poate combina cu sexul oral, ca tot este la moda in ultimul timp si nu cred ca romanii a negociiat cu U.E.  :hi:

D006

Citat din: Uta-Burcea DumitruTarani Polonezi vindeau o brinza traditionala la strada in fata portii, asa cum se intampla si la noi. Incepand cu noile reguli europene, le-a fost interzis acest comert. Atunci au gasit o alta metoda:  Branza....de vaca, pentru PISICI. Asa ceva nu era negociat cu U.E.  Mierea se poate combina cu sexul oral, ca tot este la moda in ultimul timp si nu cred ca romanii a negociiat cu U.E.  :hi:
si cum ar trebui sa o vindem mierea din borcan sau direct de pe p........

crombra

Tizule, nota zece. M-ai bine dispus.
Cred ca mai degraba, in loc de... :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Citat din: marius
Citat din: Uta-Burcea DumitruTarani Polonezi vindeau o brinza traditionala la strada in fata portii, asa cum se intampla si la noi. Incepand cu noile reguli europene, le-a fost interzis acest comert. Atunci au gasit o alta metoda:  Branza....de vaca, pentru PISICI. Asa ceva nu era negociat cu U.E.  Mierea se poate combina cu sexul oral, ca tot este la moda in ultimul timp si nu cred ca romanii a negociiat cu U.E.  :hi:
si cum ar trebui sa o vindem mierea din borcan sau direct de pe p........
super tare............iar or sa spuna unii ca pe acest forum se mai si glumeste............ :rotfl:

D006

Marius asta este cea mai tare gluma.Postarea ta am sa o arat la toti prieteni mei.Bravossss.
    Ionel

PricopArthur

Miere multă şi inimă curată!