Stadiul platii subventiei

Creat de alt stupar, Noiembrie 19, 2007, 11:15:21 PM

« precedentul - următorul »

D006

bani o sa vina pe cand plecam in pastoral

bucovineanu

Ieri am fost anuntat ca a venit subventia pentru medicamente la noi la Suceava. Cred ca a venit si la alte judete.

PricopArthur

La noi, cei care au depus primii dosarele au banii in cont. Pt subventiade madicamente nca mai asteapta.
Miere multă şi inimă curată!

linde

Pt comentarii pret miere,  aceasta este coperta revistei apicultura  pe luna ianuarie 2008 aparuta in Germania

linde

Ce vinde un stupar intr-o piata din Germaniaa,(este de pe valea Rinului ,nu oltului ,ma conformez la ce a zis d-l püpe,

linde

Citat din: lindealta
scuze pozele sint prea mari si nu le ia  o sa le fac mai mici,voi reveni

D006

Aline esti paralel cu apicultura , nu stiam ca nea Traian are un nepot la Strehaia , eu niciodata nu m-am dus cu mierea la Baicoi intotdeauna trimite camionul ori acasa la mine ori pe camp , iar cu banii lucram pe incredere eu unul nu mi-am pus niciodata problema cand imi da banii pt ca este om serios , si daca tot zici ca e unchiul tau intreaba-l de Gavrila Dragos (doctoru )
din Rm. Sarat si prietenii lui si vei intelege de ce trimite camionul la orice ora ...
Citat din: alinndiaconu
Citat din: bio...tel dl. Dobre Traian..o744/588939..
Nea Bio de Fetesti - Cernavoda!
Zi-mi si numele tau, ca sa stiu ce-l intreb pe ala sefu din BaiCoi!
Poate nu stii, da eu sunt nepotu'su si dupa mine a venit si pana in Strehaia?
Deci, de cine sa zic lu unchiu?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

Ati luat banii pe medicamente ? azi 30 dec 2007
Citat din: bucovineanuIeri am fost anuntat ca a venit subventia pentru medicamente la noi la Suceava. Cred ca a venit si la alte judete.

bucovineanu

Pt.Dragos.
Repet, am fost anuntat vineri 28 dec. sa merg sa iau banii pt.subventia la medicamente.

linde

Citat din: lindeCe vinde un stupar intr-o piata din Germaniaa,(este de pe valea Rinului ,nu oltului ,ma conformez la ce a zis d-l püpe,

linde

felul cum valorifica ei ceara si propolisu

linde

ceara

linde

ceara

pngflorin

Fiind un topic in care se dezbate subventiile, va anunt ca am primit subventia pentru tratamentele chimice aplicate la vita de vie.
Sper sa va primi-ti cat mai repede banutii, ca tare sunt de folos...........

stefan1

Cateva comentarii la preturile mierii in Germania:
Preturile sunt destul de mici si oferta e foarte variata. Ex mierea de salcam standard din Rom/Ungaria este cam 12,5 Ron/kg. Exista multe sorturi care costa sub 10 lei/Kg.
  Mierea de fl-soarelui e mai scumpa ca cea de rapitza.
  Toate sorturile de miere sunt mai scumpe daca sunt produse in Germania. Inclusib mierea bio nemteasca este cu 1/4 mai scumpa ca cea produsa in alte tari
  Unde e mierea chinezeasca pe care o importa in prostie dar nu apare la vanzare cu acel nume?
  Polenul e cam pe la 30 lei/kg la vanzare, deci ieftin.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)