tirg apicol Ploiesti

Creat de dragos2006, Octombrie 14, 2007, 01:57:57 AM

« precedentul - următorul »

D006

...maninc cu putere ceva polen ca nu stim ce iese....

D006

...mai sunt doua zile si gata la Ploiesti...cu catel cu purcel...toti apicultorii mergem sa ne minunam la ce jucarii sunt pe acolo..
  Vorbeam cu un stupar batrin si-mi spunea ca a fost la tirg la Faget si parca era in alta lume...se referea la tehnologiile prezentate acolo...

D006

cand este ?sambata sau duminica?

D006

Citat din: dragos2006e frumos la Ploiesti pentru ca pe langa targ poti merge in orasi si sa gasesti multe bagaboante misto... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
spuneti-ne ce preturi se practica

D006

..mai sus spune ca ar fi simbata si duminica...de la Fetesti venim simbata...

Cristian IONITA

Citat din: fcvaslui
Citat din: dragos2006e frumos la Ploiesti pentru ca pe langa targ poti merge in orasi si sa gasesti multe bagaboante misto... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
spuneti-ne ce preturi se practica
cica alea stirbe si mai trecute ... pe bonuri de masa
:rotfl:

D006

..si un borcan doua de miere...o merge...ceva natural...

Cristian IONITA

am fost .... profund dezamagit
am consumat benzina si pierdut timpul degeaba
expozanti putini .... de fapt cred ca doar adelika ........... iar "sedinta" politizata poate ca nu ma duce pe mine prea mult mintea dar ... nu prea am inteles eu ce treaba au candidatii la europarlament cu apicultura.
in rest ... echipamente expuse ... slabut, numic nou, nimic incitant si .... lemn deloc

ni_nacu

O fi fost un euroalbinar ! de au politizat intalnirea.

balasbebe

Oare de cati euroalbinari ar fi nevoie, pentru a ne alege propriul candidat ? Daca acum este tarziu, ar trebui cel putin, la viitoarele  alegeri parlamentare.

D006

..nu am mai fost dar ce am vazut,mi s-a parut putin-putine firme expozante..
Poate ca aceste tirguri nu mai reprezinta interes pt ele...Cui vind utilajele expuse firmele de profil?...pt ca au totusi niste preturi care mie imi par exagerate...
Vine firma si vinde putin la un asemenea tirg..Are si firma  cheltuieli...mai vine altadata?...
Cine mai investeste cu pret miere de 4 lei/kg?...Doar cei care prind cite o finantare...

D006

pentru mine nu a fost pierdere de timp , am cumparat sectiuni iar turtele energetice nu am mai apucat ca un prieten le-a luat pe toate , ma duc si astazi (Duminica ) sa cumpar ambalaje .
organizarea a fost ireprosabila , protocol etc. cat priveste europarlamentarii daca nu reusim sa atragem politicieni penru cauza noastra nici nu va avea cine sa ne promoveze!

maximus

de la ce firma erau sectiunile si ce pret aveau/bucata??multumesc

D006

Citat din: dragos2006pentru mine nu a fost pierdere de timp , am cumparat sectiuni iar turtele energetice nu am mai apucat ca un prieten le-a luat pe toate , ma duc si astazi (Duminica ) sa cumpar ambalaje .
organizarea a fost ireprosabila , protocol etc. cat priveste europarlamentarii daca nu reusim sa atragem politicieni penru cauza noastra nici nu va avea cine sa ne promoveze!
.. pt mine nu a fost pierdere de timp, doar ca mi s-au parut putini expozanti...

D006

Sectiunile l-am cumparat de la un batranel .
Cea mai tare descoperire a fost gagica care vindea la Adelica (bruneta ) , buna bucata a gasit Cristi Diaconu pentru ai reprezenta firma.
eram sa uit , am baut vin de catina facut de Tremot , foarte bun !
P. S . daca vrei sa gasesti ceva interesant gasesti , nu e deajuns sa te uiti si sa pleci ! dar nu voi sta eu acum sa va spun ce s-a discutat !