Targul Apicol de Primavara Ghiroda- Timisoara 2011

Creat de Donbazil, Februarie 22, 2011, 09:30:55 PM

« precedentul - următorul »

Donbazil

 :new:

Sal'tare!
Banatenii pot fi mandri, ca anu' asta se pot bucura de doua targuri in Romania :  La Timisoara ( Ghiroda  este limitrofa si practic un cartier al orasului spre aeroport si spre Lugoj)  si la Faget, targ deja de traditie.
In zilele de 12-13 martie  se va desfasura targul timisorean iar dupa o saptamana cel fagetean.
In plus mai avem si dincolo de granitza, in Serbia,  dar tot in Banat, la Novi Sad un alt targ deci......
Hai sa ne vedem sanatosi!
Donbazil - Faget.

pedro

In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

gheghe

        Targul apicol de la Novi Sad este in 5-6 martie.Serbia ne fiind in UE s-ar putea sa aveti ceva probleme cu marfa cumparata la venirea in tara.Deasemeni un alt inconvenient il constituie distanta relativ mare:circa 80km de la granita de vest.Stima.

Donbazil

Sal'tare!
Noi am fost la Beograd acum doua saptamani la targul apicol. Am putut trece doar cu cartea de identitate. Nu ne-au intrebat decat de tigari. Am fost mai multe masini si dupa ce a discutat cu conducatorul de grup, nici n-a mai controlat amanuntit celelalte masini. Doar s-a uitat prin portbagaj. A intrebat ce-i aia, ce-i aialalta si gata....Bine nici n-am avut cu tona.....Dar nu de stupari se impiedica vamesii......
sal'tare!
Donbazil - Faget.

gheghe

     Multumesc domnule Donbazil pentru precizari.Sarbii in genere sunt cam circumspecti, deci...Stima.

puiu

Cu respect fata de sarbi,am fost la Belgrad si a fost extraordinar. Putem cumpara de 300 euro cu chitanta orice obiect. Nu aveti probleme la vama daca nu aveti mai mult de 2-3 pachete de tigari.nu cartuse. De 300 euro puteti cumpara unelte,utilaje apicole la 1/2  sau mai putin din pretul dat in tara pe aceleasi produse. :bzz:

gheghe


Donbazil

Citat din: gheghe din Februarie 23, 2011, 10:03:14 AM
        Targul apicol de la Novi Sad este in 5-6 martie.Serbia ne fiind in UE s-ar putea sa aveti ceva probleme cu marfa cumparata la venirea in tara.Deasemeni un alt inconvenient il constituie distanta relativ mare:circa 80km de la granita de vest.Stima.

Sal'tare!
Am fost si la Novi Sad....
Plin de masini din Romania, marfa berechet, preturi atractive...
Interesanta si partea  teoretica :  PAB ( Dr Poncea) a sustinut o tema. Dr. Nada Plavsa ( care vine si la Timisoara) o alta tema interesanta, noroc cu un coleg sarb care -mi mai spunea despre ce vorbeste.
Una peste alta a fost fain si la granita n-am avut nici o problema....Pacat ca berea Jelen e cam scumpa :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Sal'tare!
Donbazil - Faget

Donbazil

Sal'tare!
Acuma sa povestim un pic si despre targul de la Timisoara ( Ghiroda)...
Atat sambata, cat si Duminica vor avea loc, pe langa targul propriu-zis si comunicari stiintifice, la care ar fi bine sa participati, deoarece se va discuta despre ultimele noutati in ce priveste CCD, despre bolile albinelor, alimentatia albinelor si alte teme de interes.
Colegul Albinutza, pe celalalt forum a dat exact ce-si-cum - si lista persoanelor invitate.
Va mai pot spune ca sunt invitate  si si-au anuntzat participarea,  foarte multe firme din Romania, Serbia, Ungaria, care produc si comercializeaza produse apicole si pentru apicultura....
Chear daca meteorologii anunta vreme buna si calda si multi vor fi tentati sa mearga la stupi, eu va spun ca la stupi o sa fim toata vara, dar targuri nu-s toata ziua si din targ oricum  cumperi mai ieftin decat de la magazin....
Ne vedem la Ghiroda!...
Sal'tare!
Donbazil - Faget :hi: :hi: :hi:

sorin tm


Donbazil

Sal'tare!
Bine mah.....Bagi emoticonu' da de beroaicele de la Ghiroda nu zici numica?.....Sau ai lasat sa-mi povestesti poimaine la Faget?.....
Oricum esti pe lista neagra, ca Dom' Viorel - dascalu' mi-o povestit neste chestii...... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Poate da Iuda si vii la Faget cu mana goala, ca te dau de gol la intalnirea cu forumistii si-ti pun si poza.....Sa stie toti......
(Hai c-am glumit).....Va stept cu drag la Faget, in formula completa.....
Pentru cine nu stie STIUCA nu-i peste.....e un UNIVERS  MULTIETNIC !.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

puiu

Am fost la Timisoara cu apicultori si producatori de utilaje apicole. Excelent. Va ofer programul.Gratis.
Colegii din Valea jiului au fost la Faget. Dezamagire!
RESPECT!

mape 48-petru manea

in data de 10-11 martie 2012 targ apicol la Timisoara-Ghiroda

romikele

Ceva amanunte se poate? Cine organizeaza, eventual o adresa de email de contact?  :thanks:

mape 48-petru manea

eu am informatii putine
se pare ca organizator este asociatia apicola "stuparul banatean "
sanbata merg la targ si fac poze si culeg ceva informatii