Targul Bucuresti - concluzii

Creat de prisecarul, Septembrie 05, 2010, 08:28:46 AM

« precedentul - următorul »

prisecarul

am deschis acest topic pentru ca forumistii vizitatori sau expozanti sa-si exprime parerile in legatura cu organizarea targului, produsele expuse, preturi, etc., in speranta, ca cei vizati, citind, sa remedieze neajunsurile exprimate si poate la viitoarele targuri, sa se tina seama de ele! 
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

nicu68

ai fost la tg.Prisacare?si daca da ce ti sa parut interesant? :hi:

prisecarul

da, am fost!
cel mai interesant lucru a fost intalnirea cu forumistii!
restul mai tarziu!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

gheco

Targul nu prea a adus  noutati. Singurul utilaj nou practic este apiliftul, dar la un pret de intrebi imediat: Se merita? Se merita sa ne facem singuri.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

O idee de... aplift! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

io cred ca in cimp nu rezolvi pre multe

gheco

Citat din: pharaonu75 din Septembrie 05, 2010, 07:43:17 PM
O idee de... aplift! :hi: :hi:

Bun pentru incarcat stupii pe asfalt. Ce te faci in camp cu denivelarile terenului?
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

Iti trebuiesc roti mari cam de bicicleta de copii pt camp.
Dar cred ca mai mult te incurci.
Cu roaba e mai usor.

D006

  Sa incep sa trag si eu primele concluzii ;
Multumiri domnului colonel Constantin alias gheco care sambata ne-a dus ca casa dansului de vacanta de langa Bucuresti unde am fost asteptati cu miel de Camerun la tava si un gratar asortat.
  La targuri deja prea mari noutati nu mai sunt de vazut dar intalnirile cu apicultorii din diferite colturi ale tarii sunt foarte bune si instructive.

gheco

#9
Citat din: dragos2006 din Septembrie 06, 2010, 04:58:26 PM
  Sa incep sa trag si eu primele concluzii ;
Multumiri domnului colonel Gheorghita Constantin alias gheco care sambata ne-a dus ca casa dansului de vacanta de langa Bucuresti unde am fost asteptati cu miel de Camerun la tava si un gratar asortat.
  La targuri deja prea mari noutati nu mai sunt de vazut dar intalnirile cu apicultorii din diferite colturi ale tarii sunt foarte bune si instructive.

Si totul asortat cu un merlot, care face bine la femei cand il beau stuparii, de la Dragos.
Regret ca nu toti care au intentionat sa vina au avut si posibilitatea.
A fost totul presarat cu povestiri despre stuparit si glume de bun gust.
Pacat ca nu a fost mai mult timp. Daca suntem sanatosi o vom repeta la viitorul targ de la Bucuresti.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Bătrânul

gheco este UN OM DE CUVINT !!! Atit vineri cit si simbata ne a vizitat la tirg cu invitatia de casa ,masa, prietenie. II MULTUMESC DIN TOATE INIMA !  :hi: :hi: :hi:

crombra

Citat din: gheco din Septembrie 07, 2010, 08:37:30 AM
Citat din: dragos2006 din Septembrie 06, 2010, 04:58:26 PM
  Sa incep sa trag si eu primele concluzii ;
Multumiri domnului colonel Gheorghita Constantin alias gheco care sambata ne-a dus ca casa dansului de vacanta de langa Bucuresti unde am fost asteptati cu miel de Camerun la tava si un gratar asortat.
  La targuri deja prea mari noutati nu mai sunt de vazut dar intalnirile cu apicultorii din diferite colturi ale tarii sunt foarte bune si instructive.

Si totul asortat cu un merlot, care face bine la femei cand il beau stuparii, de la Dragos.
Regret ca nu toti care au intentionat sa vina au avut si posibilitatea.
A fost totul presarat cu povestiri despre stuparit si glume de bun gust.
Pacat ca nu a fost mai mult timp. Daca suntem sanatosi o vom repeta la viitorul targ de la Bucuresti.

Sa traiti si sa-nfloriti, domn' colonel
Si-alta data, si-alta data,
OOO s-o facem si mai si mai lataaa.
Fratilor, face domn' colonel un miel de Camerun la tava,   mmmmmm... o bunaciune. Imbalsamat cu toate cele.
Cand a pus tavile pe masa, in secunda urmatoare ,pret de un sfert de ora nu s-a mai auzit decat:
Da si mie mustarul..... vreau 5 felii de paine...... ia si cu sos ca e bestial..... mmmmm, bun taree.
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Gheorghita si la anul s-o comitem din nou.
Am uitat sa va spun, are Gheorghita(Gheco) o pereche de pauni cu puisori... o frumusete. Si o gradina cu gazon ingrijit, tuns scurt ca la stadion. Ce mai, mana de gospodar.
Si inca o data ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a luminat mintea de am intrat pe acest forum unde am avut posibilitatea sa cunosc si sa leg prietenii cu oameni minunati.
Pentru ca toti sunteti minunati si ma simt cel mai bogat om din lume.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

gheco

Citat din: Batrinul din Septembrie 07, 2010, 10:04:25 AM
gheco este UN OM DE CUVINT !!! Atit vineri cit si simbata ne a vizitat la tirg cu invitatia de casa ,masa, prietenie. II MULTUMESC DIN TOATE INIMA !  :hi: :hi: :hi:

Sper ca la alta ocazie sa existe si posibilitatea de a  onora invitatia.
Toate cele bune.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/