targ

Creat de prisecarul, Iulie 11, 2010, 05:22:04 PM

« precedentul - următorul »

D006

eu sunt pe un calculator care opereaza cu OPERA si nu deschide  linkul . Fa si tu un copy-paste !

prisecarul

Citat din: viorel55 din August 29, 2010, 10:49:53 AM
Pe www.icdapicultura este dat program numai pentru ziua de vineri 3-09-2010.
Pentru 4 si 5 sept. nu se organizeaza nimic.......este program...de voie ?
Vinerea cei mai multi din noi sunt la serviciu.........sau nu intereseaza numarul de participanti?
pai si ei sunt la serviciu vineri!
sambata si duminica au familii(nu de albune)
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  Daca te intereseaza cu adevarat un subiect anume sau vrei sa capeti noi cunostinte nici nu conteaza ziua in care se organizeaza , poate fi in orice zi a saptamanii , pentru un om instruit nu exista termenul "nu pot" . Vineri e cea mai importanta zi asa ca vreau sa fiu la prima ora pentru a nu pierde nimic . Sambata si Duminica sunt zile pentru discutii private si intalniri de socializare.

viorel55

Hai sa nu exageram !....
Eu nu cred ca vineri vor veni numai persoane instruite iar sambata si duminica restul...lumii.
Nu toti care-si doresc pot participa in toate cele 3 zile din diferite motive.....Unii au animale acasa,altii copii mici iar altii...bolnavi de ingrijit sau de acordat ...asistenta medicala.....etc.

D006

  Sfatul meu : vineri si sambata ai ce invata , duminica in ultima zi  e bine doar pentru cine vine cu miere la vanzare.

D006

  Poate ar fi bine sa vedem cati mergem la Bucuresti pentru a ne intalni cu totii , e pacat sa ratam asa ocazie .
deci , cine vine ? specificati si ziua/zilele in care sunteti prezenti .

prisecarul

prisecarul impreuna cu un alt apicultor, prezent sambata, incepand cu ora 08.00!
daca propuneti si o ora pentru intalnire, ar fi bine!
anul trecut a fost la standul lui Nikolas, la ora 10, caci pana atunci s-au mai facut cumparaturi!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Cu ocazia targului, in data de 3 septembrie 2010, se va organiza si o sesiune stiintifica avand ca tematica ,,Probleme actuale si de perspectiva ale apiculturii româneşti şi internaţionale", urmata de un workshop la care vor fi invitati reprezentanti ai unor institutii de interes pentru apicultori (MADR – APIA/APDRP, ANSVSA/IDSA, ANARZ), prilej de discuţii si clarificari asupra problemelor actuale cu care sunteţi confruntaţi în practicarea apiculturii, dar si cu privire la accesarea fondurilor europene, atat de importante pentru dezvoltarea sectorului apicol din Romania.
A doua zi a targului, sala de festivitati poate gazdui, pentru cei interesati, prezentarea de scurte materiale pe tematici apicole diverse, inclusiv comerciale. Intrarea publicului la Târgul Naţional al Mierii este liberă.

gheco

Citat din: viorel55 din August 28, 2010, 10:30:53 PM
Gheco,ce se mai aude cu targul ?...

Ati crezut cumva ca m-am dat la fund?
Am fost la albine, am construit si o voliera pentru fazani, am taiat si un miel... am avut treaba si nu am avut nici instrumentul de comunicare la mine.
Propun sa ne vedem sambata la ora 10.00 la targ. Unde anume in targ va rog sa propuneti.
V-as ruga sa-mi comunicati si cine ramane peste noapte pentru a lua masurile necdesare.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

 Ne intalnim in fata la sala mare a ICDA .

gheco

Citat din: dragos2006 din August 31, 2010, 03:28:34 PM
Ne intalnim in fata la sala mare a ICDA .

Cred ca este foarte bine.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Bătrânul

#41
In fata la sala mare vor fii toti birocratii fara albine  :rotfl: hai sa ne intilnim la benerul "STUPII BATRINULUI" :hi: :hi: In piept cite o hirtiuta cu numele de pe forum. :wink2:

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

   In sala vor avea loc intalniri cu apicultorii din toata tara si probabil prezentari comerciale care ne intereseaza .

crombra

Sunt prezent si eu cu inca doi apicultori braileni, sambata dimineata. Ne vedem.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/