TARG APICOL CIULNITA IALOMITA 9 - 10 februarie 2019

Creat de stefy.costea, Ianuarie 25, 2019, 10:44:22 AM

« precedentul - următorul »

stefy.costea

Sindicatul Apicultorilor din Romania Filiala Ialomita
organizeaza in perioada 9-10 februarie 2019 in colaborare cu Primaria Ciulnita Targul Apicol "Salvand albinele salvam omenirea"
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine


romikele


romikele


stefy.costea

Pentru a ajunge in locatia targului Apicultorilor Ciunita urmariti indicatiile bannerlor de pe traseu!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Kov iulian

Cei care veniti de departe si ramaneti peste noapte la vre-un hotel din ialomita va ofer o reducere de 10% la rezervarea unei camere prin booking.
Nu e mult dar cu cei 10-20 de lei economisiti puteti cumpara ceva de la targ decat sa le platiti alora.

https://www.booking.com


romikele


Kov iulian

#7
Pot sa ofer un sfat?  :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Faceti targuri apicole si in alte Orase din Ialomita in special in orase cu acces la cai ferate circulate.

Slobozia era si inainte un oras inchis dar acum de cand au inchis/limitat circulatia pe calea ferata a devenit mai scump si mai greu de ajuns acolo.

De exemplu e mult mai usor de ajuns la Tandarei sau mai ales la Fetesti daca esti din Ialomita, Constanta, Calarasi, Braila.
Multi apicultori batrani au reduceri sau permise pe calea ferata si le-ar fi foarte usor daca ar avea un mijloc de transport ferat direct.
(Poate se si mai bea un pic si e mai greu cu masina)

Eu si multi pe care ii stiu evitam sa calatorim spre Slobozia (si cu atat mai putin spre Ciulnita) din cauza orarului, pretului si inghesuieli de pe microbuze.
Mi-am facut pasaport la Constanta, fac cursuri si cumparaturi tot la constanta.

Daca rogi (chiar contracost) un prieten  sa te duca acolo, se plictiseste si vrea sa plece tocmai cand devine mai interesant.
Tocmai cand se intetesc discutiile, cand incep seminariile apicole etc.

Closcutz

De unde îți faci cumpărăturile la Constanța? La cumpărături apicole te referi?

Kov iulian

Citat din: Closcutz din Februarie 11, 2019, 09:31:39 AM
De unde îți faci cumpărăturile la Constanța? La cumpărături apicole te referi?

Da si cele apicole tot la Constanta la Apicola le fac.
Nu merg doar pt asta, mai o mare, mai un seminar si diverse.

MirceaCalin


vdingo11

Nu am fost nicodata la un targ apicol si ma intereseaza daca la aceste targuri se gasesc centrifugi de inox pe 3 rame la preturi mai mici decat le gasim online?

Closcutz

Se gasesc, dar nu cu mult mai ieftine. In general poti negocia daca vei cumpara mai multe produse.