MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

#735
Citat din: bismark din Februarie 05, 2017, 08:24:20 AM
Corect ceea ce spuneti, dar aceste manifestatii sint o mare manipulare, asa cum am spus m-am certat cu fiul meu care a mers la manifestatie pentru faptul ca a fost obligat de patronul de la o multinationala, altfel va fi dat afara.
Din cea ce spuneti inteleg ca fiul Dvs crede in aceste manifestatii si a participat cu draga inima altfel nu se mai certa cu Dvs, iar partea cu rosu nu v-a spus-o fiul Dvs, ati dedus-o Dvs din cea ce ati aflat de la un anume post de stiri.
Citat din: bismark din Februarie 05, 2017, 10:09:14 AM
... eu am 4 copii, 3 fete si un baiat , o fata in Germania, una in Austria si una i Italia si credeti-ma ca stiu cum au ajuns sclavii Europei foarte bine.Ce am facut noi in 26 de ani pentru noi decit sa ne predam cu tot ce am avut celor cu bani din Europa si din toata lumea numai cine nu a vrut nu a venit sa ne pacaleasca ,arabi,turci,chinezi,europeni, americani etc.un singur om,
Banuiesc ca toti cei 4 copii ar iesi sau au iesit in strada sa protesteze fiindca sunt sclavi si nu mai gandesc cu capul lor acolo sau sunt constransi cumva, in schimb Dvs aici in coasta Rusiei aveti o gandire libera nemanipulata de la rasarit intr-un mod sau altul (ideologia din trecut), prin anume canale media etc.
Nu ati spus nimic de Rusia, toti au venit sa ne pacaleasca si sa ne manipuleze ( in special cei de la vest) dar nu si rusia.

Citat din: bismark din Februarie 05, 2017, 08:24:20 AM
Daca au pierdut la alegeri este numai vina lor nu a poporului, iar presedintele sa fie al intregului popor si nu ,,al romanilor mei,,.Nu vedeti in ce hal am ajuns, sa ne omorim intre noi.Si cu asta am spus tot.Cu respect ^:)^ :bzz:
Un Presedinte ales cu voturile a 6,3 mil de Romani (33,7 % din toate voturile votantilor) era amenintat cu demiterea daca nu pune un prim ministru cu legaturi si simpatii pro ruse http://www.riseproject.ro/sotul-si-dictatorul-sirian/ de un Domn al carui partid a fost ales cu voturile a 3,3 mil( 17,5 % dintre toti votanti cu drept de vot).

Este adevarat cine sapa groapa altuia cade singur in ea dupa cum putem vedea in acest moment.

Nu are rost sa ne facem ca nu stim pentru ce au votat de fapt acei 3,3 milioane (pensii si salarii mai mari, impozite mai mici) in schimb cei 6,3 milioane de Romani l-au votat pe celalalt pur si simplu fara a fi momiti cu daruri, fiindca il considerau un excroc pe Ponta.

Kov iulian

#736
Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 10:09:29 AM
Sa înțeleg că omul a fost dus cu forța acolo, a fost atras într-o cursa? Curat ambuscadă fotografică!!!
Pentru miile de oameni trecea că un indignat oarecare, dar a avut ghinion, s-a întâlnit cu cunoscători.
Atentie la subtilitati.

Nu se spune ca ar fi iesit in strada familia mixta Valeria si Steven van Groningen ci Steven van Groningen (nu se stie ce interes avea sa iasa dar ne spun cei de la Antene) pozat fiind de un PNL-ist ce la prima vedere nu are nici un interes.

E doar o pura intamplare ca acel PNL-ist traieste cu Doamna Oana Stanciu de la Antena 3 .
E o pura intamplare ca Steven van Groningen are legaturi si prietenii cu cei din PNL si Domnul Dan Zamfir ar fi putut afla de la acei prieteni comuni unde l-ar putea intalni pe Van Groningen iar Oana Stanciu de la Antena 3 nu are nici un interes sa fie prezentate publice acele poze prezentand o situatie trunchiata.

yulian

Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 10:09:29 AM
De fapt ei erau la plimbare. Toți cei 200000 erau tot la plimbare?

Eu zic sa il intrebe pe Iliescu cum se impusca oamenii la demonstratii....ca el stie cel mai bine dupa episodul '89. Poate reuseste ministresa de la interne sa scoata niste tancuri...ca sa fie bine. Sau niste lanternisti din subteran? Se poate sa facem putin zgomot de fond sa innabusim aburii drogurilor de la generatia tanara?? Am auzit ca-s si cu niscava valuta prin buzunare...euro primite de la multinationale  :uimit:

Kov iulian

Citat din: yulian din Februarie 06, 2017, 10:53:48 AM
Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 10:09:29 AM
De fapt ei erau la plimbare. Toți cei 200000 erau tot la plimbare?

Eu zic sa il intrebe pe Iliescu cum se impusca oamenii la demonstratii....ca el stie cel mai bine dupa episodul '89. Poate reuseste ministresa de la interne sa scoata niste tancuri...ca sa fie bine. Sau niste lanternisti din subteran? Se poate sa facem putin zgomot de fond sa innabusim aburii drogurilor de la generatia tanara?? Am auzit ca-s si cu niscava valuta prin buzunare...euro primite de la multinationale  :uimit:

Au si lasere. De unde au laserele alea daca nu de la servicii iar serviciile la randul lor le-au primit de la imperialisti din vest.

tinumaftei

Citat din: Kov iulian din Februarie 06, 2017, 10:46:47 AM
Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 10:09:29 AM
Sa înțeleg că omul a fost dus cu forța acolo, a fost atras într-o cursa? Curat ambuscadă fotografică!!!
Pentru miile de oameni trecea că un indignat oarecare, dar a avut ghinion, s-a întâlnit cu cunoscători.
Atentie la subtilitati.

Nu se spune ca ar fi iesit in strada familia mixta Valeria si Steven van Groningen ci Steven van Groningen (nu se stie ce interes avea sa iasa dar ne spun cei de la Antene) pozat fiind de un PNL-ist ce la prima vedere nu are nici un interes.

E doar o pura intamplare ca acel PNL-ist traieste cu Doamna Oana Stanciu de la Antena 3 .
E o pura intamplare ca Steven van Groningen are legaturi si prietenii cu cei din PNL si Domnul Dan Zamfir ar fi putut afla de la acei prieteni comuni unde l-ar putea intalni pe Van Groningen iar Oana Stanciu de la Antena 3 nu are nici un interes sa fie prezentate publice acele poze prezentand o situatie trunchiata.
Nene, care sunt subtilitățile?
Ai prezentat 3 adevăruri:
1. Directorul Raiffeisen din România la proteste.
2. Senatorul PNL, omul lui Johanis îl vede și pac! Îl foto!!
3. Nevasta senatorului este ziarista la A3.
A fost sau nu a fost van Gheorghe la protest? Cu nevastă sau fara nu are nici o importanță. Că nu a întrebat nimeni miile de oameni: care ați venit cu familia? Că dacă ai venit cu familia nu te trecem pe lista de protestatari!
Auzi! Subtilități. Nene, dumneata auzi ce scrii?

pad3

si care e de fapt treaba ca un director vest vine la un miting? de aici tese antena un ditamai complotul? vai de cei saraci cu duhul, in tarile civilizate exista un cult al drepturilor cetatenensti, sunt educati din scoala sa aiba o atitudine civica. poate si voi astia care nu va mai puteti dezlipi de sticla tiviului ar trebui sa mai iesiti in strada, sa va alaturati celor 3 milioane pe care abia ii mai poate tine dracnea in lesa.
somnul ratiunii naste monstri

tinumaftei

Citat din: pad3 din Februarie 06, 2017, 11:29:06 AM
si care e de fapt treaba ca un director vest vine la un miting? de aici tese antena un ditamai complotul? vai de cei saraci cu duhul, in tarile civilizate exista un cult al drepturilor cetatenensti, sunt educati din scoala sa aiba o atitudine civica. poate si voi astia care nu va mai puteti dezlipi de sticla tiviului ar trebui sa mai iesiti in strada, sa va alaturati celor 3 milioane pe care abia ii mai poate tine dracnea in lesa.
Și care drepturi cetățenești i--au fost încălcate acestui domn? Cumva dreptul de a plăti impozit că prostii, adică 16% din tot ce încasează? Sau el plătea până acum impozit și CASS doar pentru o parte din leafă iar pentru restul 0 (zero)?
Sau poate alte dureri?
M-ar interesa răspunsul, poate vin și eu să strig pentru durerea lui. Sa dam omului o mana de ajutor!!
Ferice de cei cu Facebook, căci ei vor fi updatati!!

vulpea

bietii mitingari ,din pacate si multi forumisti,inca nu stiu ca exista in Ro trei puteri = legislativa + judecatoreasca + executiva ? n-am auzit ca exista si Puterea Prezidentiala (Ceausescu ?! ),pentru ca nu-i asa ?,Administratia Prezidentiala are doar rol de moderator intre cele trei puteri enumarate ! si mai ales nu se stie,sau voit nu se vrea a se sti = Constitutia Romaniei precizeaza ca Romania este o REPUBLICA SEMI PREZIDENTIALA !!!s-auzim numai de bine dela manifestatii .

Kov iulian

#743
Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 11:21:00 AM
2. Senatorul PNL, omul lui Johanis îl vede și pac! Îl foto!!
De fapt senatorul PNL e omul ziaristei Antena 3, iar ziarista Antena 3 (un post tv impartial de altfel) este " femeia" lui Dan Voiculescu .
Dupa cum puteti vedea nici unul nu isi apartine siesi ci altuia cu interese mai mult sau mai putin oculte.

Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 11:21:00 AM
A fost sau nu a fost van Gheorghe la protest?
Cu nevastă sau fara nu are nici o importanță.
Că nu a întrebat nimeni miile de oameni: care ați venit cu familia? Că dacă ai venit cu familia nu te trecem pe lista de protestatari!
Auzi! Subtilități. Nene, dumneata auzi ce scrii?

Un anumit grup sta priveste la tv si crede cand li se serveste idea ca imperialisti, multinationalele si serviciile i-au scos cu forta pe acei oameni in strada

O poza a unui Domn e o dovada suficienta ca multinationalele au fost implicate.
Niste lasere (cumparate de la chinezi din obor) sunt o alta dovada ca serviciile sunt implicate.
Aparitiile la tv al Domnului Bacalbasa sunt o alta dovada ca imperialismul e implicat fiindca e cunoscut faptul (din declaratiile sale) ca Domnul Bacalbasa lupta impotriva imperialismului, iar acum imperialismul lupta cu Dansul.
Cu asemenea dovezi cum sa nu crezi tot ce spun cei de la Antene si Romania tv?

CitatAntena 3 are un spot in care apare Domnul Gadea si spune " Noi spunem, sau am spus intodeauna adevarul" .
Nu ne putem indoi de asta doar facebook minte.

De asemenea este cunoscut faptul ca PSD este un partid ce a respectat si respecta intodeauna la litera legi, nu ar fi in stare sa cumpere voturi cu promisiuni de mariri de pensi si salarii, reduceri de taxe etc.

Nu ii putem banui in nici un moment ca au promis si facut cadouri Romanilor dorind in schimb de la Romani sa inchida ochi la demersurile lor de ai scapa pe unii de parnaie spre deosebire de acei manifestanti ce sigur sunt corupti, au primit si bani de la Soros sa iasa in strada.

tinumaftei

Iulian, atunci când ai in față evidențele stai și aberezi căutând conexiunea conexiunilor, doar, doar o să iasă ceva. Iar atunci când trebuie să construiești un gând sau idee te bazezi pe speculații.
Ia evidențele că evidențe și speculațiile că speculații și nu vei mai vedea oamenii umblând cu capul in jos. Vei vedea situația așa cum este. Adevărul despre eveniment nu este prezentat de a-ntregul nici la Digi, nici la Realitatea, nici la Antena.. Doar că unii pun botul undeva și alți dincolo.
Totuși, în spatele acestor acțiuni de amploare se află niște interese. Care? Într-o zi vom ști. Ne va fi jenă atunci?!

Aurel

  Iuliane, chiar nu te-ai prins ca treaba cu laserele, a fost o bascalie?Cineva a facut caterinca si tu o iei si o rostogolesti acum doar ca-ti vine bine.

yulian

Totusi, nu cheama nimeni minerii sa-i bage pe valutistii astia la zdup?? Ceva ciomege gratuite de la fanii pesede?? Niste tancuri in strada, si munitie adevarata cum sugera vajnicul aparator al pesedistilor Pavel Abraham - roman 100% cum sunt toti pesedeii, de altfel.

Kov iulian

Citat din: tinumaftei din Februarie 06, 2017, 12:59:34 PM
Totuși, în spatele acestor acțiuni de amploare se află niște interese. Care? Într-o zi vom ști. Ne va fi jenă atunci?!
Nu va este deloc clar nici acum cine cu cine ?

Uitati-va la vecini nostri din Moldova, Bulgaria, Ungaria poate si Grecia ce si-au ales tabara.

La noi un Presedinte se conformeaza imediat cand cei din vest spun "nu Shaideh".
Un presedinte de partid ce numeste un prim ministru (Shhaideh) despre care stia ca are legaturi si simpatii pro ruse si ameninta un presedinte pro vest daca nu ii accepta propunerea.

Niste canale media in momente de criza incep sa critice puterile vestice. Daca nu sunt cu vestul cu cine sunt de fapt?

In SUA un Presedinte este ales de o mica minoritate de electori si pierde la votul majoritati, imediat dupa serviciile SUA si-au dat seama de niste chestii dar reactioneaza cam tarziu expulzand niste baieti inapoi in Rusia.

Din intamplare Presedinte SUA face niste declaratii, cauta sa se imprieteneasca cu Rusia si aproape ca ne ofera pe noi cadou rusilor.

Anumite televiziuni ce critica Vestul ridica in slavi noul Presedinte SUA si isi trimit emisari la acesta (Nu reporteri sau corespondenti de presa ci sefi si prieteni ai acestora).

dan.smarandoi

Multi portocalii...se simte duhoarea

tinumaftei

Добро пожаловать!!
La ce film ai văzut că Saideh are simpatii pro ruse?
Îmi place că explici politica interna americană, dar nu știi sa ne spui ce se intampla pe aici prin piața Victoriei!
Și dacă Ungaria, Bulgaria, Grecia au ales prietenia Rusiei.si America ne da pe mana rușilor că în '45 noi de ce lingem clanțele occidentului și dam toată plus valoare economiei în apus?
Nu pricep teoria ta. Nu o pricepi nici tu! Că dacă era coerenta o înțelegeam desi poate nu eram de acord cu ea.
Ideea mea este că dacă România , cu sau fara Dragnea sau PSD la putere, nu are prietenia Americii e caca-maca. Restul Europei mănâncă rușilor din palmă?!
Istoria se învață la școală și din cărți, internetul este pentru semidocti.