MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

yulian


undragutz

Citat din: yulian din Ianuarie 30, 2017, 05:25:31 PM
Eu...nu stiu de astea...
http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/dragnea-nu-ma-imbat-cu-apa-rece-ca-vor-face-ei-nu-stiu-ce-ordonante-si-o-sa-ma-scape-sistemul-din-mana-657959


Citat din: yulian din Ianuarie 31, 2017, 05:33:13 AM
Ca tot au unii si altii treaba cu Ungaria si-s cu coada pe sus doar ca-s romani de Bucuresti...

http://www.zf.ro/business-international/ungaria-vrea-sa-incurajeze-consumul-de-miere-inclusiv-prin-reducerea-tva-16143108

Copil  mai esti .
Dai din una in alta si te agati de orice  pentru a demonstra cit esti de capabil .
Dai din politica in masuri pentru cresterea consumului de miere si trimbitezi de parca ai descoperit apa calda .

Legat de consumul de miere din Romania , mai bine  nu pierdeai timpul uitindu-te printre gard la unguri, vedeai  ca in Romania pretul la miere in raft este undeva la 7 ron/kg.
In Romania, nu este nevoie ca in ungaria de reducerea tva-ului sa creasca consumul de miere.
In Romania este necesara o taxa vamala superioara  in calea mierii ieftine aduse de peste tot din lume si vinduta la pret care falimenteaza apicultorul roman.

Da-o-n plm de treaba ma Yuliene ca treci din una in alta fara sa stapinesti situatia numai sa te aflii in treaba .

Nu cred ca ai vazut nici un coleg de forum aparind in poze imbratisat cu dragnea . Daca ai probleme cu dragnea si gasca lui, nu mai sarii la gitul apicultorilor dupa forum ca sari degeaba.

yulian

Pentru cineva care are 20 posturi, doar non apicole, fara o identitate asumata - mai mult ca sigur clona a cuiva de pe forum - incerci cam multe contre cu mine. Pe mine nu ma intereseaza sa ma afirm pe forumul Apiardeal, iar in privinta politicienilor corupti sau furaciosi, cred ca am tot dreptul sa imi exprim o opinie pe aria non apicola!

Probabil ca nu sunt poze cu Dragnea, dar poze cu puscariasii...e plin pe aici de cei care sustin legea gratierii pentru politicienii corupti...ca sa nu zic de dezicriminarea abuzului, aberatia cu 200.000 RON...auch..doare tovarase?

In Romania s-a redus TVA pentru miere..ce sa se mai reduca? Ideea era de incurajare a consumului de miere...la noi ce se face??  :uimit:

Alutus

Citat din: undragutz din Ianuarie 31, 2017, 09:34:15 AM
Da-o-n plm de treaba
nu mai sarii la gitul apicultorilor dupa forum ca sari degeaba.
Da' ce-i p-acolo mosule,  targul  de vechituri de la Popesti Leordeni sau hala Obor? Inchiriaz-o   sa faci si tu un ban. Ia vezi, poate dai p-acolo si de-o gramatica mai acatarii,  ca sa poti sarii dupe obiect din reclama.
Lacatele astea de la zoo nu fac doua parale. Chinezarii. Se deschid si singure. Daramite in fata unui gibon scolit.
Sa nu uiti Darie!

undragutz

Citat din: yulian din Ianuarie 31, 2017, 10:57:58 AM
In Romania s-a redus TVA pentru miere..ce sa se mai reduca? Ideea era de incurajare a consumului de miere...la noi ce se face??  :uimit:

Lasa ca vorbesc eu cu Iohanis sa dea o lege :
--Apicultorii sa stea fiecare la poarta lui, si cum trece vreo persoana pe strada sa ii bage obligatoriu in sacosa 2-3 kile de miere la un pret minim de 20 ro/kg si gata am rezolvat situatia.

Dar cred ca mai repede ar rezolva-o p*** de alutus :
-- diseara cind i-si da raportul cu activitatea lui zilnica sa le spuna la sefii lui ca apicultorii doresc sa se faca ceva in privinta consumului de miere .

Citat din: Alutus din Ianuarie 31, 2017, 12:30:17 PM
Citat din: undragutz din Ianuarie 31, 2017, 09:34:15 AM
Da-o-n plm de treaba
nu mai sarii la gitul apicultorilor dupa forum ca sari degeaba.
Da' ce-i p-acolo mosule,  targul  de vechituri de la Popesti Leordeni sau hala Obor? Inchiriaz-o   sa faci si tu un ban. Ia vezi, poate dai p-acolo si de-o gramatica mai acatarii,  ca sa poti sarii dupe obiect din reclama.
Lacatele astea de la zoo nu fac doua parale. Chinezarii. Se deschid si singure. Daramite in fata unui gibon scolit.

alutus vad ca azi ai aparut dupa ora 12 pe aici .
Sa inteleg ca ai program dupa amiaza azi, sau te-au invoit sefii tai, sa incepi programul mai tirziu azi ?
alutus ? rapoartele care le prezinti sefilor tai  cu activitatea ta le semnezi tot cu acest nik ?
I-ti treci acolo si gradul ?


un Finut

Pe ei nasule! Vezi ca astia sunt acoperiți!

yulian

Eu am mai zis si cu alte ocazii, dupa ce luati ceva pe nas, stati departe de tastatura...nu de alta, dar s-ar putea sa confundati catelul cu manifestantul...sau invers??  :nono:

Alutus

Numarand cei 45 de lei adaugati la pensie romanii asista incantati la violul mamei lor, Romania.
Bine ati revenit dragi romani, la starea originara: epoca de piatra. Poporul acesta are exact ceea ce merita.
Sa nu uiti Darie!

tinumaftei

Citat din: Alutus din Februarie 01, 2017, 08:33:33 AM
Numarand cei 45 de lei adaugati la pensie romanii asista incantati la violul mamei lor, Romania.
Bine ati revenit dragi romani, la starea originara: epoca de piatra. Poporul acesta are exact ceea ce merita.
Pai nu sunteti la manifestatie?
Tante Clotilde Armand va zicea sa "iesiti din casa!" ... poate imparte ceva din contractul cu Bechetel cu indignatii!
Sau, astazi nu mergem la lucru, stam acas' facem seppuku ?!!

undragutz

Citat din: yulian din Ianuarie 31, 2017, 07:45:51 PM
Eu am mai zis si cu alte ocazii, dupa ce luati ceva pe nas, stati departe de tastatura...nu de alta, dar s-ar putea sa confundati catelul cu manifestantul...sau invers??  :nono:

Yulian, esti copil fara vina. Ti-a cucerit inima ...si acum i-ti manevreaza mintea . Ai aparut timid pe aici, si a fost deajuns sa-ti dea nas alutus, ca acum te certi chiar cu toata lumea .
Chiar in tara asta chiar toate sunt nasoale ?

Citat din: Alutus din Februarie 01, 2017, 08:33:33 AM
Numarand cei 45 de lei adaugati la pensie romanii asista incantati la violul mamei lor, Romania.
Bine ati revenit dragi romani, la starea originara: epoca de piatra. Poporul acesta are exact ceea ce merita.


Azi ai inceput programul de la 8 ?

DU-TE MA IN PLM !!!.... JEG FARA FRONTIERA .

Lasa popoprul asta ca nu avem nevoie de banii lu soros sa ne amageasca mintile ..

Ca tot vorbesti de bani. Pe mata sau pe  fita pentru pentru  cit le-ai vindut ?

Alutus

In mintea ta de vanzator al tarii, de lefegiu al puterii straine – tu , ghita si cozile de topor, stiti prea bine care este aceea - dusmana de veacuri a Romaniei, nu poti concepe ca in Romania traiesc  si oameni cinstiti care chiar iubesc tara asta .
Tu si secaturile din PSD ati reusit ideplinirea primului punct din obiectivul central al stapanilor tai din afara tarii.
Primul pas spre destramarea Romaniei.
     # Yulian. Te rog nu-i include pe toti bucurestenii in mocirla generala. Le datoram multe din lucrurile bune facute in aceasta tara.  In aceste momente numai ei pot salva natiunea.
Sa nu uiti Darie!

vulpea

cine a facut ma Al.'revolutia' in Ro nu cumva Tokes ?!

un Finut

Citat din: undragutz din Februarie 01, 2017, 09:14:11 AM
Citat din: yulian din Ianuarie 31, 2017, 07:45:51 PM
Eu am mai zis si cu alte ocazii, dupa ce luati ceva pe nas, stati departe de tastatura...nu de alta, dar s-ar putea sa confundati catelul cu manifestantul...sau invers??  :nono:

Yulian, esti copil fara vina. Ti-a cucerit inima ...si acum i-ti manevreaza mintea . Ai aparut timid pe aici, si a fost deajuns sa-ti dea nas alutus, ca acum te certi chiar cu toata lumea .
Chiar in tara asta chiar toate sunt nasoale ?

Citat din: Alutus din Februarie 01, 2017, 08:33:33 AM
Numarand cei 45 de lei adaugati la pensie romanii asista incantati la violul mamei lor, Romania.
Bine ati revenit dragi romani, la starea originara: epoca de piatra. Poporul acesta are exact ceea ce merita.


Azi ai inceput programul de la 8 ?

DU-TE MA IN PLM !!!.... JEG FARA FRONTIERA .

Lasa popoprul asta ca nu avem nevoie de banii lu soros sa ne amageasca mintile ..

Ca tot vorbesti de bani. Pe mata sau pe  fita pentru pentru  cit le-ai vindut ?
Mamă, mamă, ce bine le zici nasule!

Alutus

In graba a omis dedicatia. Lui tinumatvei.
Citat din: Alutus din Februarie 01, 2017, 09:30:49 AM
In mintea ta de vanzator al tarii, de lefegiu al puterii straine – tu , ghita si cozile de topor, stiti prea bine care este aceea - dusmana de veacuri a Romaniei, nu poti concepe ca in Romania traiesc  si oameni cinstiti care chiar iubesc tara asta .
Tu si secaturile din PSD ati reusit ideplinirea primului punct din obiectivul central al stapanilor tai din afara tarii.
Primul pas spre destramarea Romaniei.
     # Yulian. Te rog nu-i include pe toti bucurestenii in mocirla generala. Le datoram multe din lucrurile bune facute in aceasta tara.  In aceste momente numai ei pot salva natiunea.
Sa nu uiti Darie!

ciucur

Mai, eu cred ca s-a intercut limita bunului simt.
Fara jigniri nu se poate?
Fie care are o opinie si e liber sa o expuna, dar sa se ajunga la injuraturi....
Nimic nu se pierde, totul se transforma.