Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

NiKoN

Despre gratia tip sita de la urdinis. Din aceasta toamna am echipat si eu stupii cu aceste grile. Pe o parte sunt anti-rozatoare, pe cealalta tip sita, pentru transport. Asta vara i-am dus la floare cu niste sipci la urdinis, dar la anul voi folosi noile achizitii.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

calmusdaniel

Gratiile sunt nemaipomenite,poti pleca la drum linistit,nu se va mari temperatura in stup.

calmusdaniel

Craciun fericit dragi apicultorii multa sanatate si un an nou mai bun  :birthday: : sampanie: :bzz:

NiKoN

Craciun fericit si un An Nou plin de impliniri!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

fiug1970


calmusdaniel


andrei_calinescu

Te salut Daniel.
Am vorbit aseara cu Bogdan la tel, privitor la inceperea stimularii proteice.
Din cateva considerente pe care le asum, am intrat cu fam slabe in iarna, fata de ce am avut anul trecut.
Anul trecut 6-7 rame, acum 4-5.
Vreau sa incep stimularea proteica dupa 20 ian, functie de zborul de curatire.
Intrebarea mea este: ati avut rezultate bune si la astfel de familii mai slabe? Care ar fi recomandarile tale in cazul asta?

Multumesc si felicitari pentru rezultatele si modestia afisata.

dan sebastian

Turta se poate face si mai tare, sau are rolul ei faptul ca e moale?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

andrei_calinescu cu siguranta ca am obtinut rezultate bune la familiile mai mici. suna-ma sa vorbesc cu tine! salut!

calmusdaniel

dan sebastian turta trebuie sa fie mai moale pentru a usura munca albinelor!

popik50

Va salut d-le Daniel. Va urmaresc cu placere filmarile de pe YouTube si sunt foarte benefice ptr toti apicultorii. Va doresc un an nou fericit .

dan sebastian

Multumesc pt. raspuns.
La multi ani !  : sampanie:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dredd

Citat din: calmusdaniel din Decembrie 31, 2013, 09:57:00 AM
andrei_calinescu cu siguranta ca am obtinut rezultate bune la familiile mai mici. suna-ma sa vorbesc cu tine! salut!

la cate zile recomandati stimularea in perioada februarie - martie, avand in vedere ca nici nu trebuie deranjat prea des? va multumesc!

calmusdaniel

popik50 la multi ani si un an nou fericit!