Rulota modificata

Creat de robotboy, Iulie 24, 2016, 12:24:58 PM

« precedentul - următorul »

robotboy

Buna ziua, tuturor. Sunt membru destul de vechi pe aici dar inca invat asa ca nu prea am postat pana acum. Am 10 stupi ME de vreo 4 ani si ma deplasez in pastoral cu o remorca tip ACA cu platforma detasabila. Am incercat intr o perioada sa folosesc platforma dar este foarte greu sa o dai jos si mai ales sa o asezi din nou pe protap...De vreo doi ani las stupii cu tot cu remorca pe camp. Scot cupla de la remorca si o suspend pe niste butuci de lemn( asta dupa ce mi au furat o roata intr o vara si mi au rasturnat vreo cinci lazi.Chiar si asa imi este foarte greu sa lucrez pe ea din cauza ca este foarte inalta si daca urci si cobori de 15-20 de ori pe zi te cam rupe...mai ales la extras ... Care ar fi intrebarea mea? Am gasit asta pe forumul de vanzari....http://forum-anunturi.apiardeal.ro/index.php?topic=747.0  si am in curte o rulota similara pe care nu o prea folosesc. Am cumparat o pt ca era mai mult de pomana (2000 lei, inmatriculata). Ce credeti? Care ar fi avantajele si mai ales dezavantajele? Va multumesc!