Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Cum s-au dezvoltat roii ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bio

Citat din: calmusdaniel din Iulie 24, 2015, 05:49:29 PM

Faina de soia degresata nemodificata genetic
Continut proteic: 52%
Pret la sac de 25kg. 6RON/kg
de la 100 kg-300 5,5 RON/kg
300kg-1000KG 5,00 RON/kg.
Transportul cade in sarcina cumparatorului.


Cristian
Tel: 0744 68 28 74

pare ieftin dl Cristian al tau...

eu luam faina de soia de la un plafar din zona mea , faina de soia produsa de firma SANOFI parca si ma ajungea parca 10 ron /kg .

As lua un sac chiar 2 saci sa vad cum se prezinta si faina de soia produsa de foirma VICTORIA

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Iulie 26, 2015, 10:55:26 PM
Cum s-au dezvoltat roii ?

Roiurile merg bine,vor fi familii de intrat in iarna, :hi:

calmusdaniel

 Nea Bio intr-adevar pretul e convenabil.O sa vina vremea sa le dam si proteina la albine,mai ales ca se anunta doua luni de seceta si n-o sa mai fie prea multe floricele pe campuri, :hi:

bio

Sal nea Dan...

..in zona la mine nici iarba uscata nu prea mai este ... iarba s-a uscat demult  s-a macinat si a luat-o vintul... :sad:


Din pacate va fi o toamna care va pune la incercare apicultorii .... nimic nu ne ajuta . Nectar din natura zero/... polen simbolic .

Eduard Rotaru

Stati bine...macar mai aveti urme de iarba uscata...la mine deja incepe desertificarea...cu 2 ploisoare amarate (mai mult roua) din aprilie si pana acum, abia am avut o lucerna pentru cateva grauncioare de polen.

bio

Din martie, inclusiv martie, in zona fermei mele  am avut precipitatii care insumate au adunat 24 litrii/Mp ....
... si iar greu,...  Dunarea nu a inundat lunca in zona sa mai fie apa pe japshe...

Imi este teama ca imi vor trebuii  3 - 5  tone de haleala pt albine.. :sad:... bine macar ca este ieftina anul asta si mai am si de anul trecut ramasa destula...

mph

#1177
Citat din: calmusdaniel din Iulie 24, 2015, 05:49:29 PM

Faina de soia degresata nemodificata genetic
Nemodificat genetic ............ greu de crezut, pentru ca aproape tot ce inseamna furaj este facut cu soia de import care ESTE modificata genetic.

pharaonu75

Citat din: mph din August 03, 2015, 11:14:13 PM
Nemodificat genetic ............ greu de crezut, pentru ca aproape tot ce inseamna furaj este facut cu soia de import care ESTE modificata genetic.

Garantezi tu ca doar soia din import este modificata genetic?!?!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

MirceaCalin

Citat din: pharaonu75 din August 04, 2015, 12:02:46 AM
Garantezi tu ca doar soia din import este modificata genetic?!?!
Koreekt !!!  :wink2:

calmusdaniel

Citat din: mph din August 03, 2015, 11:14:13 PM
Citat din: calmusdaniel din Iulie 24, 2015, 05:49:29 PM

Faina de soia degresata nemodificata genetic
Nemodificat genetic ............ greu de crezut, pentru ca aproape tot ce inseamna furaj este facut cu soia de import care ESTE modificata genetic.

Omul are buletin  de analiza,,cine vrea sa-l contacteze.

bio

..si eu mi-am propus sa cumpar pentru inceput un sac pentru a vedea granulatia respectivei faine de soia-- dar din pacate ma iau cu una cui alta si uit zi de zi... :sad:

MOTANUL

Citat din: calmusdaniel din August 04, 2015, 07:15:50 PM
Omul are buletin  de analiza,,cine vrea sa-l contacteze.

Si eu pot sa duc un borcan cu miere buna si sa scot buletin de analize din care sa rezulte ca este miere buna.
Si cu jutorul lui sa vand 500 kg de miere care sunt defapt sirop 80%.

Ai vazut ce s-a intamplat cu mierea controlata de ProTV. Iti garantez ca toti comerciantii respectivi aveau buletin de analiza ok - in caz contrar nu le primeau mierea in supermarket.

Asta nu inseamna ca buletinul de analiza ar respectivului producator nu poate fi cinstit. Inseamna doar ca increderea oamenilor in buletinele de analiza a scaut, datorita unor conationali care umbla cu ocaua mica.

70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

MOTANUL

Citat din: bio din Iulie 27, 2015, 10:15:46 PM
..in zona la mine nici iarba uscata nu prea mai este ... iarba s-a uscat demult  s-a macinat si a luat-o vintul... :sad:

Citat din: Eduard Rotaru din Iulie 27, 2015, 10:37:29 PM
Stati bine...macar mai aveti urme de iarba uscata...la mine deja incepe desertificarea...cu 2 ploisoare amarate (mai mult roua) din aprilie si pana acum, abia am avut o lucerna pentru cateva grauncioare de polen.

La mine inca arata bine parloaga (sipica, scaieti, diferite flori, etc); Dar nu stiu daca urmatoarele 2 saptamani de canicula + seceta nu o sa-i puna capac.
Oricum albinele au renuntat total la cultura de florea soarelui - au revenit pe traseul consacrat catre lac si padure.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

geo47

domnule daniel de unde pot cumpara si eu  niste lapte praf degresat?
va multumesc