Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

cipik

Citat din: calmusdaniel din Aprilie 14, 2015, 09:02:10 PM
Citat din: cipik din Aprilie 14, 2015, 08:50:33 PM
Daca tot i-am poluat topicul lui Daniel, mai pun o poza cu corcodus spendid situat in Munteni Buzau.
Maine pun si o poza cu un cires de Otopeni
A-ti inceput sa-mi luati si ciresii din zona?Pare sabotaj! =)) =))


Nu-i luam, din potriva ii ingrijim. :hi:
Special pentru tine
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

calmusdaniel

Citat din: cipik din Aprilie 14, 2015, 09:02:39 PM
Familii puternice daca nu sunt, le facem. Luam doua si facem una puternica, asa am de gand sa fac eu, iua puiet de la cei modesti si dau la cei puternici. Acum sa nu-i bag in roire.
Cred ca in perioada rapitei trebuie facut lucrul acesta! :hi:

calmusdaniel

Citat din: cipik din Aprilie 14, 2015, 09:05:50 PM
Citat din: calmusdaniel din Aprilie 14, 2015, 09:02:10 PM
Citat din: cipik din Aprilie 14, 2015, 08:50:33 PM
Daca tot i-am poluat topicul lui Daniel, mai pun o poza cu corcodus spendid situat in Munteni Buzau.
Maine pun si o poza cu un cires de Otopeni
A-ti inceput sa-mi luati si ciresii din zona?Pare sabotaj! =)) =))


Nu-i luam, din potriva ii ingrijim. :hi:
Special pentru tine

Multumesc frumos! :hi:

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Aprilie 14, 2015, 09:02:27 PM
Cu salcamul din decembrie mi-am spus parerea. Eu zic ca ar fi bine sa mai intarzie putin, sa nu facem deplasarea la rapita pe fuga.
Nu te vaita ca acum ai masina si te deplasezi usor! :hi:

dan sebastian

Anul trecut am stat o luna si o zi la rapita, de la inceput la sfarsit. Daca baga bine la rapita si pe 1 mai pleaca salcamul 1 decizia e mai greu de luat. Nu ma plang, exprim doar ce as dori eu.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

cipik

Asa cum am promis, o poza cu cires de Otopeni.

Am rugamintea daca poate sa intoarca cineva poza, nu de alta dar pomul asta nu sta pe orizontal.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

Florin_Dan

Poftim

calmusdaniel

Albinele mele nu s-au odihnit de Paste, au lucrat nonstop! :hi:

calmusdaniel

.

calmusdaniel

Nea Romikele,i-a uite-i pe astia cu izmene pe ei cum au ajuns!  :rotfl:  Aia in fundul gol ai matale ce fac?! :hi:

romikele

Ai mei, fara steroizi, chiar daca "pleaca" mai tarziu, ajung exact cat trebuie la cules.
Din pacate nici anul asta nu pot merge la rapita, dar sper ca la anul sa nu mai am restrictii la efort si probleme de servici, ca mi s-a facut dor de-un pastoral!  :D

bio

Citat din: calmusdaniel din Aprilie 15, 2015, 05:58:54 PM
Nea Romikele,i-a uite-i pe astia cu izmene pe ei cum au ajuns!  :rotfl:  Aia in fundul gol ai matale ce fac?! :hi:

... da de "linguroiul" ala cu care ii "dopai" nu spui nik...?..... =))

MOTANUL

Citat din: calmusdaniel din Aprilie 15, 2015, 05:58:54 PM
Nea Romikele,i-a uite-i pe astia cu izmene pe ei cum au ajuns!  :rotfl:  Aia in fundul gol ai matale ce fac?! :hi:

Conteaza cu cate rame ai intrat in iarna si cu cate ai iesit ca sa vezi daca e buna iernarea.
Eu daca am intrat cu 4-6 rame in iarna (am pus si poze si tot tacâmul)  nu am cum sa ajung la 14 rame cum aveati dvs in februarie  (era un stup orizontal - e f. adevarat); Atunci când era faza cu linguroiu  :D
Numaram si nu imi venea sa cred ca numar bine  :hi:

Nici nu incapeau in stupii mei atatea rame :rotfl:


70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

calmusdaniel

Citat din: bio din Aprilie 15, 2015, 09:19:58 PM
Citat din: calmusdaniel din Aprilie 15, 2015, 05:58:54 PM
Nea Romikele,i-a uite-i pe astia cu izmene pe ei cum au ajuns!  :rotfl:  Aia in fundul gol ai matale ce fac?! :hi:

... da de "linguroiul" ala cu care ii "dopai" nu spui nik...?..... =))
Nea Bio,si cand te gandesti ca linguroiul era de la chinezi! =)) Dar cred ca izmenele au fost de baza... pt iarna urmatoare ma gandesc sa pun budigaii lu soacra-mea! =))

romikele

Ai grija ca daca lasi soacra in fundu` gol, devine atat de rezstenta, ca nu mai scapi de ea!  :rotfl: