Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

newcristian

Citat din: ionut vlv din Martie 30, 2015, 10:19:10 PM
i-am auzit vocea atunci cand am vorbit cu dvs la telefon si l-am "simtit" cu personalitate.
sigur are sa va urmeze.sa-i faceti si stupisorul lui personal.
anul asta am aplicat metoda dvs de a da proteica.
ideea e ca are urmari bune.multumesc!
am schimbat numai metoda de aplicare,am folosit 6 tuburi de silicon goale si am folosit pistolul de aplicare a siliconului.
merge un pic mai repede,aplicarea e mai uniforma si nu mai ajunge pasta pe albine.

Mult mai repede merge cu un poș cu care se decoreaza cofetarii . Poșul este din plastic si tin pana la 5 kg din ce am gasit eu .

Florin94

Citat din: calmusdaniel din Martie 31, 2015, 06:40:45 PM
Sunteti pregatiti pentru rapita?  :hi:
Si aici la mine rapita se prezinta la fel

Florin94

Au inflorit caisii  , iar la corcodus mai dureaza 3-4 zile La malul Marii :x

RazvanTi

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 08:04:46 PM
La mine intotdeauna a imflorit corcodusul primul. Exceptie a facut anul trecut, cand migdalul a furat startul. :D

pai si atunci... aresteaza-l !!!  :D
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

maximotgv

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 08:16:08 PM
Tizule, uite un corcodus de la mine!
E cel mai grabit... :wink2:
Asta-i corcodus 1! La mine este corcodus 3 si infloreste peste cca 2 saptamani. :)

dan sebastian

Fiti fericiti ca nu v-a inforit corcodusul. La mine deja e pe trecute si albinele nu au putut sa zboare sa-l viziteze din cauza vantului, frigului si ploilor.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 07:32:50 PM
Cred ca vin in pastoral la lanul ala fotografiat de tine, dupa care dau fuga la rapita2, la mine! =)) =)) Asta dupa ce extrag mierea de la pomii fructiferi si le dau jos colectoarele de polen! :rotfl:
Optimistul din mine zice ca aveti dreptate, desi ati mai fi putut face ceva la rachita si salcie. Pesimistul din mine zice ca ar fi bine sa trag prima miere la florea soarelui, ca anul tecut dar realistul zice ca da salcamul suficient sa recuperez si pierderea de anul trecut.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MIHAI BALS

#847
stii cine e,in apicultura romaneasca,florin dobre?

stii cum e sa fii ooo?

romikele

Stiu cine e Florin Piersic... dar de Florin Dobre asta n-am auzit, credeam ca e noua denumire pentru varroa!  :lol: =))

cipik

Am fost eu curios si ma-m uitat pe Youtube, un apicultor..................... ca si noi.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Nu e ca si noi ---e cel mai mult amintit de Mihai  :razz:

calmusdaniel

Hristos a inviat!

In vizita la tarlaua de rapita  :hi:

calmusdaniel

Nepotul la rapita :hi:

calmusdaniel

Vad ca salcamul se grabeste, cred ca infloreste devreme anul acesta  :hi:

bio

Daniel, vad ca te maninca talpile.... :razz:.. vrei  sa pleci mai repede in pastoral...