Bodoki

Creat de BODOKI, Martie 09, 2013, 10:32:53 AM

« precedentul - următorul »

BODOKI

Buna seara ,ma numesc Daragics Peter locuiesc linga Sf Gheorghe de meserie sant piscicultor ,acum 4 ani am primit cadou de la un prieten pastravar care are si o mica stupina o familie de albine ,in fundul gradinii al altui prieten am gasit un vechi stup orizontal si asa cu pasi marunti citind si invatind din carti si de pe acest forum am ajuns sa am aztazi  23 de familii . Inca de la inceput vreau sa multumesc forumistilor care impartasesc din experienta lor prin postari , deoarece pentru mine a fost un real ajutor atunci cand nu stiam ceva . Fiind un om  destul de ocupat pentru mine munca cu albinele este o recreere ,sant fascinat de viata acestor mici zburatoare pentru ca reusesc sa ma surprinda chiar si dupa 4ani cu lucruri noi.Cam atit pentru inceput , voi incerca sa pun si ceva poze pe parcurs va salut !   :hi:

BODOKI

Asa am iernat

tassevasi

  Bine ai venit pe forum Dodoki, spor la treba ,  succes  cu albinele si la cit mai multe familii .
  Numai bine . :hi:

BODOKI

si

BODOKI

La vanatoare...

caba stefan

bine ati venit,frumosi stupi aveti

AUREL_C.

Piscicultor, apicultor si ...vanator. Te invidiez! :bravo:

BODOKI

Multumesd pentru primire si va doresc caturi pline si sanatate !

pharaonu75

Bun venit pe forum! Felicitari pentru deschiderea paginii personale!
De asemenea, felicitari pentru piscicultura si apicultura!

Nu ma intelegeti gresit, insa nu imi place deloc la ce s-a ajuns cu vanatoarea contemporana!! E o parere pur personala!
Va asteptam sa ne impartasiti cat mai multe din experienta apicola si, de ce nu, din experienta piscicola sau vanatoreasca.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

BODOKI

Va mulltumesc domnule , pharaonu75, stiu ca vanatoarea este privita de multi oameni ca o activitate inutila stiu deasemenea vanatori care  nu respecta vanatul si etica vanatoreasca dar sint convins ca vanatoarea , selectia facuta de vanator aste benefica in majoritatea cazurilor

pharaonu75

Citat din: BODOKI din Martie 09, 2013, 08:08:33 PM
Va mulltumesc domnule , pharaonu75, stiu ca vanatoarea este privita de multi oameni ca o activitate inutila stiu deasemenea vanatori care  nu respecta vanatul si etica vanatoreasca dar sint convins ca vanatoarea , selectia facuta de vanator aste benefica in majoritatea cazurilor

Exact la ceea ce este scris cu rosu, ma refeream!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

silviu

  Bun venit Bodoki! Spor in toata activitatile si numai bine!
                      Cu stima,
                               Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

BODOKI

Cateva poze de la "locul de munca"

pharaonu75

Frumos crap! Credeam ca te ocupi de pastravi!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

BODOKI

Primavara si toamna tin intr-o balta mai mica pastravi pentru pescari , vara apa se incalzeste si trebuie scosi .