Ziua Apicultorului Ramnicean 2010

Creat de apispuisoru, Noiembrie 03, 2010, 05:13:37 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: romikele din Noiembrie 22, 2010, 08:40:12 PM
Dănuţ Puişoru, sponsor şi organizator al acestui important eveniment local, dar şi naţional, reiterează invitaţia :
TOŢI APICULTORII, CU NEVESTE, AMANTE, VECINE... FIECARE CU CE POATE  :wink2: ,
CA ŞI COMERCIANŢII  ŞI PRODUCĂTORII
indiferent de rasă, etnie, culoarea pielii sau religie, care au aflat de această manifestare, să nu facă greşeala să lipsească!!!  :nod: :nod: :nod:

RÂMNICENII SĂRAŢI VĂ AŞTEAPTĂ CU DRAG !!! :razz:  :hi: :hi: :hi:


  Deja Dan Puisoru se antreneaza pentru a face o atmosfera cat mai placuta la acest eveniment :


D006

Noroc cu el ca altfel se anula acest eveniment.  :hi:

orbanstefan64

sa traiascaaaaaa interpretulllllll!!!!!! :hi: :hi: :hi:

D006

Citat din: orbanstefan64 din Noiembrie 15, 2010, 09:54:12 PM
deci STUPII LUI BATRINUL sint bine veniti :nod: :nod: :nod: :hi:
Va fi bine primit si asteptat de majoritatea apicultorilor.  :hi:

orbanstefan64

da si ce tot vrei ca pina la urma nu pricep?

D006

Un "imi cers scuze" sau "Am gresit" ar cantari mult in viata unui om.

orbanstefan64

depinede de la cine ai vrea sa auzi aceste vb

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

PACO

Spuneti mi va rog daca este vreo taxa de participare sau fiecare plateste cat consum la aceasta intlnire ?

D006


gore

De la Focsani vin cu 3 amici, ne intereseaza daca sunt comercianti care vin cu rame, probabil ca o sa fie cautate.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

Bătrânul

Suprafata de expunere fiind mica vad ca Ramniceni au asteptat pe coloane nesfirsite pentru a viziona tirgul ! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :nono: Astept cu nerabdare poze cu aceste coloane :rotfl: :rotfl: :rotfl:

justy

firme f. putine, apicultori multi, vreme urata....

pharaonu75

Am facut 4 ore dela Slobozia la Ramnic, am stat 30 minute si am vazut ce mai ramasese nealungat de vreme, dupa care alte 4 ore inapoi spre Slobozia!
In cele 30 minute cat am stat la targ am reusit sa schimb cateva vorbe cu FlorinI si cu Romikele!
As fi ramas mai mult insa prietenii cu care venisem, dezamagiti ca nu au mai gasit faguri Apisrom, au dorit sa ne intoarcem acasa!
II SALUT CU ACEASTA OCAZIE SI PE CEILALTI COLEGI APICULTORI CU CARE AS FI VRUT SA DISCUT INSA NU AM AVUT OCAZIA... iarna a stricat o parte a targului, insa sunt sigur ca organizatorii au depus tot efortul ca petrecerea ce a urmat sa faca uita vremea rea de afara...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheco

Vreme de iarna venita prin surprindere, firme putine cu marfa de stricta necesitate, oferta de materiale slabuta (lipsa de concurenta). Singurii comercianti norocosi au fost cei de la Apisrom (au golit masina de faguri si au umplut-o cu ceara) si la intoarcere nu au mai fost in pericol sa-i ia vantul. La ceilalti la ora 14 sufla vantul prin furgonete.
Procesatorii s-au inmultit. Au aparut "lupi tineri". Toti vor marfa si se lauda "cu banu jos". Apicultori sfatosi si cu bunavointa, tineri cu multe intrebari... discutii aprinse  si multa voie buna.
Foarte frumoase aceste intalniri. Nu voi rata pe cat posibil nici una.
Sanatate si iarna blanda.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/