cumpar literatura apicola

Creat de dragos2006, Decembrie 11, 2007, 09:30:43 PM

« precedentul - următorul »

D006

daca vreti  sa vindeti reviste sau carti apicole , ma intereseaza !

D006


D006

..sa incerci si pe la apicltori mai in virsta...dar din pacate multi nu au pastrat revistele vechi..

PricopArthur

Ideal ar fi sa fie scanate si pastrate in calculator.
Nu se mai deterioreaza.
Miere multă şi inimă curată!

filip

Uite o propunere ;Batrinii povestesc despre ;Calendarul plugarului'Nu stiu daca am zis corect dar era foarte interesant.Eu nu am apucat sa citesc dar ar fi interesant sa comparam apicultura de azi cu cea de acum multi ani in urma.Acolo se dadeau sfaturi,se faceau previziunui,de la o simpla si banala ceapa se stia cum va fi anul.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

echo

Pt cine este interesat de carti mai vechi de apicultura, in limba engleza, am gasit urmatoarea lucrare: Beekeeping for all, a lui Abbe Warre.
Destul de interesanta ca referinta.
O puteti descarca de la http://www.mygarden.me.uk/beekeeping_for_all.pdf.
Este in format pdf si are putin mai mult de 8 MB
Tel: 0312263853

D006

salut    ma intereseaza si pe mine sti cumva adrese pentru dowload ori ce are legatura cu apicultura si albinele :hi:   id stanmihaiflorin 0744788281

Nikolas


PricopArthur

Uitati ABC-ul apicol a lui Hristea. Linkul va fi valabil pentru 2 zile. Mult succes.
au trecut cele 2 zile. imi pare rau pt cei ce nu au apucat sa downloadeze.
Miere multă şi inimă curată!

D006

cumpar carte cu cresterea matcilor de la tranzvazare si pina la fecundare artificiala

D006

salut multumesc pentru link dar nu merge astept in continuare linkuri sau ori ce carte care poate ajuta un incepator
:hi:  :hi:  :hi:

D006

Cumpar literatura apicola veche,ofer pret bun,tel 0721051051

PricopArthur

Citat din: florin1978salut multumesc pentru link dar nu merge astept in continuare linkuri sau ori ce carte care poate ajuta un incepator
:hi:  :hi:  :hi:
Ii spun baiatului meu sa mai incerce odata diseara.
Miere multă şi inimă curată!

PricopArthur

Citat din: mariuscumpar carte cu cresterea matcilor de la tranzvazare si pina la fecundare artificiala
Ti-ar trebui cresterea matcilor a lui Rutnner. (nu stiu daca am scris corect). Ca sa o scanez nu am timp acum, dar pana in primavara o fac, si o sa o ai.
Miere multă şi inimă curată!

bee_lover

cine doreste cartea ABC-ul albinelor de Hristea sa trimita un mail la adresa E-mail si am sa trimit un link de unde sa-l descarce :wink: