Ziua apicultorului ramnicean (sarat) 1 Dec. 2009

Creat de dragos2006, Noiembrie 18, 2009, 09:43:19 PM

« precedentul - următorul »

D006

Da ar fi frumos.
Necazul e că oamenii noştri care susţin că sunt de dreapta sunt 80-90 la sută foşti comunişti sau chiar securişti sau colaboratori-  vezi cazul besescu cel fără de dosar

D006

Intalnirea de la Ramnic depaseste orice asteptare , numarul participantilor trecand de 100 de apicultori . va fi un debut bun pentru o intalnire organizata doar de doi stupari care nu sunt ajutati nici macar de  asociatia din care fac parte.
  Va mai participa si domnul doctor veterinar Dobre de la Ploiesti care va vorbi despre tratamentele bio in apicultura precum si despre participarea romaneasca la Apimondia.
  Datorita afluxului mare de informatie , intalnirea se va organiza pe sectiuni si fiecare apicultor in functie de interes va participa la comunicarile pe care le considera oportune pentru el.
  Este bine sa va confirmati participarea pana pe 27 Noiembrie deoarece locurile sunt totusi limitate , deja de la 150 de oameni in sus lucrurile devin greu de controlat.
   Sa nu uit un amanunt important   :  deoarece vor participa si multi apicultori adventisti  in locul meniului de porc va fi disponibil meniul de carne de pui.

bucovineanu

Doctorul Dobre va vorbi despre tratamentul cu Bee Vital, fara sa aduca argumente in sprijinul eficacitatii acestui tratament. Am avut ocazia sa-i ascult  expunerea.

D006

Stai sa vezi circ , va fi frumos , speram sa-l facem sa inteleaga ca se lasa manipulat de comercianti de ocazie.

marinica

Tot de la Vaslui vin si eu cu Gelu Arama[apicultorul cu care te-ai intalnit la Apisrom]
inpreuna cu sotiile.
Nu te-am inrebat daca ai prins la roinita!!

D006

S-a prins ! foarte frumoasa , acum in toamna de nevoie i-am mutat locul dar sper sa creasca si la primavara.
  O mare rugaminte la participanti , sa ne intalnim in jurul orei de 8:30 pentru a nu intarzia programul.

D006

Buna ziua,
Vin si eu daca ma primiti
Nu sunt apicultor profesionist am doar 50 familii
Florin Dobre  - Urlati Prahova

D006

Mai vrea un prieten apicultor sa vina : Neculaiu Nicolale - Lapos Prahova
deci 2 persoane
Multumesc

D006

Nici o problema din Prahova vor fi multi , echipa lui Cristi Diaconu de la "sf. Ambrozie" , Traian Enescu  , Dr. Dobre ,  Traian Dobre de la Tremot , etc.

Gicacontra

"În univers doar relativul e absolut"

Gicacontra

Propun să purtăm ecusoane cu numele de useri,pentru a ne recunoaşte.De acord???
"În univers doar relativul e absolut"

crombra

Intru totul de acord. Chiar ar fi indicat. :nod:  :hi:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

deja o parte din noi ne cunoastem si sper sa nu treaca acest eveniment fara va vorbim pe saturate intre  noi.

janese

trece-l pe raboj si pe janese cu nevasta...lui!...la masa ..maaa...si la socializare...ca la comunicari se duce prim ramnic pe la magazine!

janese