Târg apicol Râmnicu Sărat, 04-06 martie 2016

Creat de romikele, Ianuarie 28, 2016, 12:41:05 PM

« precedentul - următorul »

mmacreanu

destula marfa, cred ca e mai rau la capitolul vanzare!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

romikele

Niciodata nu au fost probleme cu vanzarea la Ramnic.
Pozele si filmarea le-am facut la deschiderea targului, cand am iesit de la servici, dupa care am plecat la somn.
Ca n-am reusit inca sa dorm, e alta poveste  :rotfl:

http://youtu.be/zKZEZrHC_8U

romikele


ciucur

Multumesc pentru poze si filme.
Mi-am facut o idee despre preturile produselor de care am nevoie.
Din pacate pentru cei din zona mea, targul de la Faget se suprapune cu cel de la Blaj....
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Citat din: oroles din Martie 04, 2016, 08:54:49 PM
Am vazut o roinita care mi-ar trebui.
Vino dimineata sa o iei... ai tren care ajunge la 7 dimineata!  :wink2:

oroles

Ma duc  la Iasi poate vine Puisoru si acolo. Cu trenul nu am mai mers de 4 ani. Si cu trenul nu duc roinita. Unde sa o pun? Cand eram student o baba plina de bagaje imi baga in tren intre picioare un incubator in cutie. I-am zis ca pana la Bacau scot si pui.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Ai ratat ocazia sa mergi cu un tren mai lung de 3 vagoane... asta are 5  =))

sorinma

Citat din: oroles din Martie 05, 2016, 07:49:45 AM
Ma duc  la Iasi poate vine Puisoru si acolo. Cu trenul nu am mai mers de 4 ani. Si cu trenul nu duc roinita. Unde sa o pun? Cand eram student o baba plina de bagaje imi baga in tren intre picioare un incubator in cutie. I-am zis ca pana la Bacau scot si pui.


De atunci ai ramas doar cu 2 oua?
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

romikele

Dupa ce ieri dupa-amiaza a plouat destul, azi a fost o zi insorita, excelenta pentru cumparaturi.

Multumim d-lui ing. Vlad Bălteanu pentru prestația domniei sale, profesionalismul și amabilitatea cu care a dat curs invitației făcută inițial - apoi contramandată- de către Dragoș Gavrilă, și re-invitației din partea organizatorilor.

http://youtu.be/7XanubfqAFM

viorel55

 Am vazut in filmulet ca era prezent si cineva de la ANZ.
Ce v-a spus nou ?
Renunta la " inmatricularea"  fiecarui stup sau nu ?
Renunta la pretentia de a pune pe drumuri fiecare apicultor pentru a declara ,la sediul OJZ,orice miscare a efectivelor ???

romikele


gore

D-le Roman mi-ati luat-o inainte, de dimineata, dar dupa ora 10 era lume, vanzarile mergeau, lume era, am si ceva poze. In concluzie targul a fost bun, avand in vedere ca au mai fost si altele, lumea s-a impartit, felicitari organizatorilor.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

gore

si
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

gore

x
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming