Targul Apicol Slobozia, Editia a V-a - 2014

Creat de pharaonu75, Ianuarie 10, 2014, 11:41:42 AM

« precedentul - următorul »

dodo79


bio

Citat din: RazvanTi din Ianuarie 30, 2014, 10:26:05 PM
.....
DA! si eu te ajut ca-s in vacanta.
asadar nu ne evitati. deci si eu accept aceeasi plata in  :coffee:       
=)) =))

..baieti lasa-tzi ecusoanele .

Pe mine cine ma ajuta sa incarc masina..?  :nudie:

valter

Citat din: bio din Ianuarie 31, 2014, 11:48:16 AM

..baieti lasa-tzi ecusoanele .

Pe mine cine ma ajuta sa incarc masina..?  :nudie:

Ba' mie sa-mi faceti ecuson tricolor.
Facem incarcarea pe rand...eu la tine, tu pleci si ma lasi neancarcat.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

pharaonu75

Citat din: valter din Ianuarie 31, 2014, 06:28:04 PM
Citat din: bio din Ianuarie 31, 2014, 11:48:16 AM

..baieti lasa-tzi ecusoanele .

Pe mine cine ma ajuta sa incarc masina..?  :nudie:

Ba' mie sa-mi faceti ecuson tricolor.
Facem incarcarea pe rand...eu la tine, tu pleci si ma lasi neancarcat.

Va ajut eu pe amandoi, dar cu o conditie... nu plecati imediat, ci mai zaboviti ca sa bem o apa plata, sa degustam o maslina...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

valter

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 31, 2014, 06:56:36 PM


Va ajut eu pe amandoi, dar cu o conditie... nu plecati imediat, ci mai zaboviti ca sa bem o apa plata, sa degustam o maslina...

Ok. Conu Fanica a promis cafea si apa plata...te platim din buzunarul lui Fanica.
Maslinele sunt greu de procurat...Nea Gigi e la Poarta ...Raiului.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

mmacreanu

AMR putin :D ce se mai aude despre targ? am vazut cativa care au confirmat ca pot veni ... expozantii s-au deszapezit ca sa vina la slobozia?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

D006

  deja e o ciorba reincalzita , dar daca bagi ceva "Vegeta' , poate avea un gust bun.

mmacreanu

:)) domnu Dragos, ce treaba are ciorba cu albinele :))
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

captain bee

perseverenta domnului Ștefan trebuie recompensata cu prezenta noastră, activa și materiala în câștigul ambelor părți : expozanți și cumpărători....
pana sa ajungem la MAR, unele probleme pot fi lămurite de reprezentanții invitați sa faca expuneri...e primul targ dupa adoptarea noii legi a apiculturii...............

...îmi aduc aminte de o vreme asemănătoare și de d-l Florin Brăileanul si targul sau...............

ciorba reîncălzita se referea la amânarea târgului față de data inițială........

stefy.costea

Prognoza meteo pentru perioada targului este urmatoarea:
Marti, Februarie 4 - Max: -3˚C - Min: -8˚C
Mai mult innorat
Sanse de precipitatii: 0%
Vant: 11 km/h dinspre NNE

Miercuri, Februarie 5 - Max: -2˚C - Min: -7˚C
Mai mult innorat
Sanse de precipitatii: 0%
Vant: 6 km/h dinspre NE


Joi, Februarie 6 - Max: -2˚C - Min: -7˚C
Mai mult innorat
Sanse de precipitatii: 0%
Vant: 8 km/h dinspre N

La ora asta se circula normal pe toate soselele ce leaga Slobozia de restul tarii.
Deschiderea oficiala va avea loc marti 04 februarie la ora 10
Sesiunile de comunicari vor avea loc miercuri 05 februarie incepand cu ora 9,30 ;
Masa festiva va avea loc miercuri 05 februarie  incepand cu ora 19,00 la hotel Select, pretul meniului este de 50 lei/persoana.
tel.0733002012
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Au renuntat sa mai vina la Slobozia:
Apis Blaj
Apiluk
Apinatura;
Nectar king
Profrig

Ceilalti din lista au confirmat prezenta chiar daca am reprogramat acest eveniment apicol in cursul saptamanii.
Dar toate au un inceput. Merg pe ideea ca apicultura este o profesie si trebuie tratata ca pe o meserie nu ca pe un hoby de wekeend.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

cipik

#86
Din cei care vin la targurile apicole putini sunt apicultori profesionisti ( nu au alta sursa de venit ), cei mai multi sunt apicultori amatori si consumatori ai produselor apicole. Se va vedea o scadere a vizitatorilor la acest targ.
In plus mari apicultori cumpara in cantitati mari, deci pot negoicia un pret mai bun decat la un targ. Parerea mea de vizitator si apicultor amator.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: cipik din Februarie 02, 2014, 09:49:45 PM
Din cei care vin la targurile apicole putini sunt apicultori profesionisti ( nu au alta sursa de venit ), cei mai multi sunt apicultori amatori si consumatori ai produselor apicole. Se va vedea o scadere a vizitatorilor la acest targ.
In plus mari apicultori cumpara in cantitati mari, deci pot negoicia un pret mai bun decat la un targ. Parerea mea de vizitator si apicultor amator.
Atunci tu de unde cumperi?

cipik

De la targuri sau magazinele de specialitate. Tocmai asta ziceam ca amatori, deci angajatii, nu pot veni in cursul saptamani la targuri nu neaparat sa cumparam mai ieftin ci si de a simti placerea de a participa la un targ, de a schimba o vorba, de a fii inconjurat de cei care vorbesc aceeasi limba.
P.S. Nu o luati in nume de rau dar varianta cea mai buna ramane tot week-end-ul.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

D006

Targul de la Blaj NICIODATA nu se tine in week-end si e cel mai tare targ din Romania .