Targul Apicol Slobozia, Editia a V-a - 2014

Creat de pharaonu75, Ianuarie 10, 2014, 11:41:42 AM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: mmacreanu din Ianuarie 28, 2014, 08:15:32 PM
Daca vrea sa mearga cineva din Braila, am loc in masina ... sa fie forta pentru lopata daca se intampla ceva :D

Cei care veniti de departe si nu ati mai fost niciodata la acest targ instalati pe telefon aceasta aplicatie si puneti link-ul aici pe forum cand plecati de acasa ca sa stim de unde venim sa va luam cu tancheta.  :rotfl: :rotfl:

Glumesc, insa e interesanta de testat si folosit

http://glympse.com/get_glympse


Glympse : share your where

D006

Citat din: mmacreanu din Ianuarie 28, 2014, 08:15:32 PM
Daca vrea sa mearga cineva din Braila, am loc in masina ... sa fie forta pentru lopata daca se intampla ceva :D
Ai incredere in TANCRAD , prietenii stiu de ce !

mmacreanu

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 28, 2014, 08:27:12 PM
Citat din: mmacreanu din Ianuarie 28, 2014, 08:15:32 PM
Daca vrea sa mearga cineva din Braila, am loc in masina ... sa fie forta pentru lopata daca se intampla ceva :D
Ai incredere in TANCRAD , prietenii stiu de ce !

TANCRAD incearca sa justifice banii pe care ii plateste nasu Bunea, dupa ce au adunat zapada au inceput sa o care spre Carrefour :) ...
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dodo79

Citat din: mmacreanu din Ianuarie 28, 2014, 08:15:32 PM
Daca vrea sa mearga cineva din Braila, am loc in masina ... sa fie forta pentru lopata daca se intampla ceva :D
Marius ,ai loc si inapoi ptr ei sau vii plin de cumparaturi  :) ?

stefy.costea

Acum se circula normal dinspre Slobozia spre Urziceni,Braila, Buzau, Bucuresti, Constanta, Calarasi, Ploiesti. Datele sunt culese personal de la ISU Ialomita.
In acest moment fulguieste usor, temperatura - 5C. In curand vantul se va creste in intensitate de la 16 la 40 km/h.
Va rog sa ramaneti conectati la  siteurile meteo pentru date in timp real ramne valabila camera web din centrul municipiului Slobozia!

http://89.165.171.132/
Sper din tot sufletul sa ne vedem cu bine in acest wekeend la Slobozia!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

RazvanTi

@ stefy.costea:
3. RazvanTi (inscrierea forumistilor)
cat despre zapada:

eu ieri am venit din zona rosie a tarii (baraganul de braila)
cand am ajuns in oras am ramas masca de ce putina zapada poate sa fie...  :uimit:
in baraganul zapada in mare a fost aproape cat gardul.
in unele zone mai cu probleme (ca in fiecare iarna) zapada cat casa :uimit:
si sa tinem cont ca baraganul e la marginea zonei cu cod rosu...
deci nu e chiar asa cum ziceti voi...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

mmacreanu

In Braila fiind sub cod portocaliu fulguieste usor, dar bate vantul si in afara localitatilor sigur spulbera zapada din camp, asta cred ca ar fi problema. daca tin astia cate un plug pe drumuri, poate impiedica blocarea lor ... vedem cum o sa fie!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Kov iulian


stefy.costea

  Conform comunicatului ISU IALOMITA : In acest moment Slobozia ca tot judetul Ialomita de altfel, se afla sub atentionare COD ROSU pana diseara la ora 23!
Va vom tine la curent cu evolutia vremii in Baragan!
tel 0733002012
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Kov iulian

#54
Citat din: Kov iulian din Ianuarie 29, 2014, 11:36:17 AM
Prognoza meteo pe urmatoarele 4 zile



Cand interpetam acest prognoze trebuie sa tinem cont ca ele vin din strainatate, iar la ei acu ninge peste o ora doua soseaua e neagra.

Sa ii multumim lui Dumnezeu ca avem niste amarate de sosele inguste si nu le avem mai late.
( cand se intalnesc doi pe soselelea astea inguste  trebuie sa paraseasca amandoi partea carosabila si sa o ia prin culturile agricole ca sa nu se loveasca:) :) :) )

Sa multumim Divinitati ca am avut noroc si inca nu ne-au construit pe bani lor  Chinezi autostrazi  ca eram terminati cu dezapezirile astea.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Truck Army Clears Snow Off Highway

TowPlow Action Missouri

dodo79

#55

RazvanTi

 :uimit: ))/ :uimit:
referitor la filmele puse de koviulian:
pun pariu ca aia nu stiu ce e aia cod rosu si drumuri inchise la primii fulgi de zapada.
cat de tare ar ninge si autostrazile tot NEGRE ar ramane...
si in final ca sa copiez polemica DM: "LA NOI NU SE POATE" ))/

si acum inapoi ontopic: la cum anunta astia drumurile:
ploiesti-urziceni
urziceni-buzau
buzau-slobozia
buzau- braila
slobozia-braila
toate inchise sau blocate de zapada...
practic suntem taiati de mai toti comerciantii care vin mai din toate partile...

NAJPA...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

mmacreanu

Citat din: RazvanTi din Ianuarie 29, 2014, 07:42:18 PM
:uimit: ))/ :uimit:
referitor la filmele puse de koviulian:
pun pariu ca aia nu stiu ce e aia cod rosu si drumuri inchise la primii fulgi de zapada.
cat de tare ar ninge si autostrazile tot NEGRE ar ramane...
si in final ca sa copiez polemica DM: "LA NOI NU SE POATE" ))/

si acum inapoi ontopic: la cum anunta astia drumurile:
ploiesti-urziceni
urziceni-buzau
buzau-slobozia
buzau- braila
slobozia-braila
toate inchise sau blocate de zapada...
practic suntem taiati de mai toti comerciantii care vin mai din toate partile...

NAJPA...
sunt inchise pt ca s.au facut dopuri din cauza vantului ... daca se opreste zapada au timp o zi intreaga sa sparga niste dopuri.
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

uve

Ma declar invins de generalul IARNA ! Poate alta data ajung si la Slobozia .Rog pe Faraonu sa scoata berea de la frigider si sa o bea in numele meu. Urez tuturor victorie in lupta cu acest general !
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

dodo79

Citat din: uve din Ianuarie 29, 2014, 07:56:52 PM
Ma declar invins de generalul IARNA ! Poate alta data ajung si la Slobozia .Rog pe Faraonu sa scoata berea de la frigider si sa o bea in numele meu. Urez tuturor victorie in lupta cu acest general !
lasa nea Vasile,nevedem la Cluj,Blaj :beer: