TARG APICOL BUCURESTI

Creat de prisecarul, Aprilie 19, 2013, 01:03:03 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

Vine maine cineva la targ?
inteleg ca pastoralul bate la usa, dar poate apare cineva maine!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Mechno

Ca in fiecare an comercianti multi, cumparatori putini ( PRETURI MARI ) :hi:

xvader

eu am fost azi, dar tarziu, de la serviciu.
vin si maine ca sa cumpar cate ceva.
eu ma duc dimineata.

octav

Am fost si eu azi. Mi-am luat 20 carabine la 3 lei buc, 2 suporti de stupi model crombra la 35 lei buc, 1 varachet la 35 lei si 1 marker regine la 12 lei.
Aaaa si un pachet de faguri cu ceara la schimb 3 lei/kg.
Multa lume, multe produse apicole, putine utilaje apicole si scumpe.

Dar hai sa avem un an mai bun ca cel ce a trecut si mai prost ca cel ce va veni.
Toate bune.
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

xvader

am fost la targ si sambata.lume multa, produse...bani sa ai.
am gasit la preturi ok hranitoare - 5 lei buc, faguri de plastic - 3,9 lei buc ME - am luat cativa sa ii incerc si eu, ca prin alte tari cica sunt in mare voga, si multe altele...eu am cheltuit o gramada de bani... :mad:...asata este, ne trebuiesc toate

ghimpe

am fost si la targ . dezamagit , preturi de preturi ... de negociat nici vorba ,doar sintem  romani ? nu? preturi batute in cuie . mai bine negociezi cu straini ,ei stiu sa faca marketing din prima zi de targ. vinzi mult la pret mic - rulezi bani castiga comrerciantul , pret mare la vanzare ,nu vinzi -bani blocati dar asai omul nostru daca in weekend vin cumparatori mai multi si nu mai au marfa la iei.  :mad:     astept  critici refritoare la targ .

davcosti

Toate prețurile sunt date de cerere și ofertă?
Se ține și anul acesta în București pe 13-15 Septembrie 2013, tot pe Bd. Ficusului. Am vorbit  cu cineva de la A.C.A. și mi-a confirmat despre târgul de toamnă.L-au actualizat și pe site. Poftim, poate mai doriți ceva să completați pentru Toamnă-Iarnă. Nu le fac reclamă, dar eu voi fi acolo cred, să-mi mai iau unele mărunțișuri!
http://www.aca.org.ro/evenimente/targul-national-al-mierii/targul-national-al-mierii-editia-a-9a-1315-septembrie-2013.html
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

xvader

multam costi, cu siguranta vin si eu.
poate ne intalnim mai multi forumisti, la o :beer:, :coffee:, ce vrea fiecare
butoaie pline si familii sanatoase

uve

Sper si eu sa ne intalnim la targul de la Bucuresti .Pacat ca se suprapune cu cel de la Zalau (poate-l pot muta cu o saptamana).
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

uve

Minunea s-a produs :targul de la Zalau a fost mutat pe 30 august-1 septembrie !Felicitari celor care au luat o asemenea decizie si succes ! =D> :hi:
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

xvader

pentru mine, din bucuresti e mai greut un pic sa ajung la zalau

uve

La acest sfarsit de saptamana voi fi la targul de la Bucuresti (stand 81). Propun intalnirea apiardelenilor cu ocazia acestui targ .Doar impreuna putem deveni o forta.Eu pun la bataie doi litri de unguent intern (din prune adevarate din Muntii Apuseni -te unge la suflet ).Propun si o tombola pentru participantii la intalnire.Pentru asta pun la bataie 25 de diafragme din lemn si policarbonat precum si 10 alimentatoare de un litru din policarbonat.Astept sugestii , propuneri si implicare pentru o buna organizare : ecusoane(sa ne putem recunoaste mai bine),sponsorizari, ajutor la munca de "secretariat",emblema etc ...
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

puiu

Voi vizita STAND 81 fara stimulente! :ok:

davcosti

 =D> Voi vizita stand 81 , dar eu sunt din București nu pot degusta renumita licoare bahică, că vin cu mașina-mai sunt unii care și refuză așa ceva...MARE ratare... =))
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

D006

lasa ca o degust eu in locul vostru !   :cu plăcere: